Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek olyan iskolába jár a...

Akinek olyan iskolába jár a gyereke, ahol magatartásnál a hangnemre is figyelnek és úgy érzi szigorúak az elvárások?

Figyelt kérdés

Milyen formában lehet mérges/csalódott a gyereked? Milyen formában engedélyezik, hogy kifejezze, hogyha valami igazságtalan/rosszul érzi magát egy történéstől? Melyik az, amelyik még rendben van? Nyilván hétfőn megkérdezem az ofőtől is, csak ezen kattogok, hogy csak nem várhatják el, hogy faarccal mondja, hogy "ejnye Tibi ez nem szép, te már választottál magadnak, nem szeretném odaadni az enyéimet, mert meggondoltad magad, ráadásul a tiéd már készen van".. ilyet egy felnőtt csinál(már amelyik elég türelmes ehhez), nem egy kisgyerek.


Az már nyilvánvaló, hogy az asztalra nem csaphat tenyérrel(kicsit) mikor másodszor ront el 1 méteres girlandot(amitől bennem is felmenne a pumpa, ha állhatok neki harmadszor a hajtogatásnak), amit életében először csinált, mindenki másnak meg rutinja van..és előzőnél meg nem kérhet segítséget, különben nem tud együttműködni és nem kedves. Nyilván nem az, de miért kellene odaadni az előre választott feladatot, csakmert valaki meggondolta magát és az övét szeretné inkább, miután a kissrác már elkészítette a sajátját, tehát csere nem is lehetne, csak úgy jótékonykodás? Nyilván kedves lenne tőle, de nem kell odaadnia szerintem, akkor se, ha szomorú lesz a másik, hogy rosszul választott elsőre, hisz nem kap semmit cserébe, mert a gyerek feladata már kész, az övé meg, amit akar az nincs. Az mondjuk igaz, hogy az én gyerekemnek két feladata volt, a másiknak csak egy, de így a másiknak lenne két feladata, az enyémnek meg egy. És az enyém választott utoljára az elején, tehát még csak nem is ő "osztotta ki", hanem megegyeztek, hogy ő csináljon kettő részt, a másik két gyerek meg egyet szeretett volna csak.


Aztán mikor színezésnél valaki hátrafordulva sürgette(másik gyerek, akinek köze nem volt a feladathoz és még volt bőven idő) mérges lett és rászólt, hogy ne piszkálja, akkor egy másik hátrafordult, hogy mivel piszkálják, és az enyém meg rászólt, hogy hagyjál már, semmi közöd hozzá.. és ő volt a rossz, mert, ha kedvesen kérdezik illik válaszolni(órán). Nem hiszem, hogy meg kellene osztania random gyerekkel a problémáit, ha nem szeretné, pláne hogy órán nem lehet beszélgetni és így bajbakeverik, hogy beszélnek hozzá.


Székfoglalónál lelökték a földre, miután rajta ült a széken és nem emelheti meg a hangját, nem lehet dühös/csalódott, nem mondhatja, hogy nem fair, mert más szabályokkal ismerte(miután ráültél már a tiéd a szék a gyerekem szerint, itt meg utólag be lehet furakodni a gyengéknél) és miután lelökték derült ki, hogy ilyet is lehet, mikor ő bunkóságnak/csalásnak vette és felemelte a hangját.


Tök furcsa, mert az előző helyen annyi volt az elvárás, hogy ne rongálj, ne verekedj, ne kiabálj, fogadj szót és csináld, amit mondanak, ne zaklass mást, ami simán működött(az enyémnél, néha kiabált, mert a többiek loptak és verekedtek, zaklatták, és aki ilyeneket csinált, azokat utálhatta/haragudhatott rájuk és nem kellett kedvesnek lennie), itt pedig mintha etikettet példásan betartó terézanyákat szeretnének érzelmi megnyilvánulások nélkül bexanaxozott arccal mondva, hogy "mérges vagyok, csalódott vagyok, nem igazságos, senki sem szólt" és érvelve, amire még felnőttek sem képesek sokszor, nemhogy kisgyerekek.


Én pl most mérges vagyok és látszik is az arcomon, ha szóban mondanám nem hangzana nyugodtnak és nem is kell, hisz mérges vagyok, mérgesnek hangozzon! Tök igazságtalan elvárások ahhoz képest, hogy üvöltenek a tanárok, ha valaki rendetlenkedik, egyszer annyira, hogy inkább vártam az ajtónyitással.


Főleg gyerekektől, méginkább alsósoktól ilyet elvárni.. hát hogy lehetne?


Na mindegy, szóval ma több ilyesmi érte a gyerekem, a tanárok panaszkodtak az ofőnek, mint kiderült, hogy nem kedves, mert egész nap kézműves volt, csoportmunka és játék, és lett konfliktusa(normál tanórákon és sima szünetes, udvari játéknál nincs), és megijedtem, mert mesélte a gyerek, hogy itt van egyes magatartásjegy is(nyilván azoknak, akik verekednek, nem fogadnak szót.. ez minket nem érint), de hogy még az érzelmeit is elnyomnák, mikor tök minimálisan mutatkoztak meg..nem üvöltött, nem káromkodott, nem verekedett, és így is sérelmezik annyira, hogy az ofőhöz továbbítják, hogy nem kedves és az egyiknél nem volt együttműködő( mert nem adta oda a feladatát, mikor a másik kérte, és ő volt felháborodva, hogy miért kellene) Az eszem megáll.


Nyilván a gyerekem nem képes a saját érdekeit szóban védeni, részben mert eleve ügyetlen ilyen téren, egyszerűen a beszédközpontot mintha lefagyasztanák az érzelmei, így általában csendben marad, szégyent él meg és csúnyán néz, vagy rövid mondatokat mond. Részben meg mert kisgyerek és nem érvel és lát át ok-okozat összefüggéseket részletesen, így mindegyikből rosszul jött ki.


Na kiadtam magamból, új suli, első játékos nap, eddig egyik tanárnak sem volt problémája a gyerekemmel, mert alapvetően rendes, szófogadó, segítőkész, de hogy érzelmei se lehessenek, mikor igazságtalannak látja a helyzetet.. ráadásul szerintem megfelelő formában jöttek elő. Jó, az asztalra csapás nem teljesen, de azért határon van szerintem ebben a helyzetben. Nem egy kézműves gyerek, a girland pedig tényleg egyméteres(hazahozta), kétszer csinálta meg, életében először látott ilyet és egy kézműves nap végére maradt xedik kézműves feladatnak, és annyi volt a bűne, hogy "túl laza" volt és ki kellett megint bontani.. most komolyan, lehet dühös egy harmadikos, ugyanúgy a többinél is.


Na mindegy. Amint normális tanítás lesz minden rendben lesz megint, olyankor mindenki dicsérte és kedvelte, már segít is annak, aki nem tudja(mivel itt kedveli a gyerekeket), de úgy érzem igazságtalanok voltak és tartok tőle, hogy már látták így, és elkönyvelik rossznak, mondjuk rajtuk is nagy volt a nyomás, mert ünnep volt, de ők felnőttek. Képzett felnőttek.


Magamra is mérges vagyok, mert láttam, hogy feszült a gyerekem és nem hoztam haza, mert amúgy meg szereti az ilyen játékos dolgokat, és azt hittem rendben lesz, gondolhattam volna, hogy érheti ilyen, hogy máshogy ismer játékot és csalásnak veszi és akkor már felemeli a hangját. A francba az egésszel.


febr. 3. 06:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy katyvasz

Mit szedsz?

febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem értem ezeket az new gen. szülőket, én is fiatal vagyok, de miért annyira nehéz megnevelni azt a kölyköt??? Miért kell mindenáron egy hisztis idegbeteg, követelőző és pofátlan gyereket nevelni??

Szerinted ha nem most akkor mikor fogja megtanulni hogy mikor hogyan kell viselkedni??

Majd ha nem úgy van valami ahogyan elképzelte akkor ütni fogja a falat meg az asztalt??

febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Lehet mérges, csalódott, de tanulja meg kontrollálni. Nem csak a suliban, sehol nem morgunk a másikra vagy csapkodunk ha valami nem tetszik. Gondolj bele ha egy osztályban van 20 gyerek és mind csapkod, meg kiabál, meg morog, kiabál milyen káosz lenne ott. Lehet dühös, de nem bántunk másokat, nem bántjuk magunkat, nem bántjuk a környezetünket, nem törünk-zúzunk és nem kiabálunk, hanem szépen beszélünk róla.
febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%
Én is igazságtalanságnak érezném, ha így bántak volna a gyerekemmel. Minden szituáció érthető, ahogy reagált. Egy gyereket meg kell tanítani kezelni az érzéseit évek alatt, nem betiltani. Ha empátiára akarnak nevelni, akkor mondjuk kezdjék azzal, hogy ne lehessen lelökni a székről azt a gyenge kisgyereket, aki nem tud elég erősen kapaszkodni, amikor egy nagyobb tuszkolja oldalról. Beszélhetsz az ofővel, ha az nem hatásos, akkor beszélj a gyerekeddel, hogy te mit gondolsz ettől, szerinted minek kell igazából megfelelnie, a többit meg sz@rjátok le mindketten. 4-es lesz a magatartása, ez legyen a legnagyobb baj.
febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
4es, nem ez lesz a legnagyobb baj, hanem hogy nem fogják szeretni az alkalmazkodni képtelen kiskirályt, aki ezért foghisztizni
febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Miért baj, ha a gyereket fegyelemre tanitják? Olyan iskolába vitted ahol úgy látszik vannak elvárások. Ezeket bekell tartani. Sokkal jobb, ha 2x megcsináltatják a gyerekkel mint egyszer sem. Kitartásra tanitják ami a mai fiatalokból hiányzik. Én örülnék, ha errefele csak ennyi lenne baj. Az iskola egy nagy káosz, tanárokat kb leszarják a gyerekek. Mérlegeld, hogy melyik jobb a gyereknek
febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%
Miért kiskirály az, aki kiáll az érdekei mellett, ami a leírt katyvaszságból leszűrve, jogos?
febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
99%

Kiállhat magáért, szóljon ha jogos.

A hangnem nem mindegy.

Hozzánk indulatkezelő jött (az osztályba), csoportos foglalkozásra, mert pont ez a probléma hogy önérzet az van, de tisztelet már nincs.

Tanárok mondták, hogy a mostani újhullámos, ne szólj rá a gyerekre, mert akkor komplexusai lesznek baromság, arra jó hogy mire sulis lesz a gyerek, teljesen szociálizatlan, nem tud normálisan kommunikálni. Ha két vagy több ilyen gyerek találkozik, abból csak konfliktus lesz,és iskolás gyereket te már hiába nevelsz, mert már támadásnak veszi.

febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha több tanár is az osztályfőnökhöz fordult, akkor azért valószínűleg nem pont így voltak a dolgok. A pici asztalra ütésnél repülhetett minden, a mérgesebb odaszólásnál zenghetett a ház... Igen, ilyenért szólnak.
febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Jaj ez az az anyuka, aki pszichopata a gyerekével együtt. Már a sokadik iskolát járjàk a viselkedészavaros kölyökkel, aki valójában csak az anyját másolja. Önző gyökér, aki senkire nincs tekintettel. Mindenki hülye, csak ő a zseni. Sni-s, de ok nélkül, mert csak félrenevelték. Pont ezért nem használ semmilyen fejlesztés.
febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!