Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett megromlott...

Baba mellett megromlott kapcsolat? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

1 éves a kislányunk, mióta megszületett, azóta a férjemmel nagyon eltávolodtunk egymástól. Csak a hétköznapi dolgokról beszélünk, régen órákat tudtunk mindenről beszélni, most semmi közös témánk nincs. Úgy érzem már nőként nem szeret, csak a gyereke anyjának tekint, megszokásból van velem. A gyereket egyébként nagyon szereti, sok időt tölt vele, kiveszi a részét a vele kapcsolatos dolgokból. Ezért is bűntudatom van, ha arra gondolok jobb lenne nekünk külön.

Én még szeretem őt, nagyon szeretném hogy újra működjön ez a kapcsolat, de hiába beszélek neki, szerinte minden oké így, ahogy van. Nem akarok 30 évesen egy kihűlt kapcsolatban ragadni.


Fog ez még változni? Mit tehetnék hogy kicsit magához térjen?


febr. 4. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk majdnem 3,5 évünkbe került, számos hullámheggyel hullámvölggyel. Voltak olyan időszakok, amikor láttam, hogy van remény visszatalálni a régi kapcsolatunkhoz és volt amikor a váláson gondolkodtam. Addig nem működött amíg 0-24ben a gyerekkel voltam. És az is kellett, hogy le tudjuk pattintani (direkt írom így) a gyereket, hogy kettesben legyünk. Az is kellett, hogy ne kelljen éjszaka és ne gyomorgörccsel feküdjünk le, hogy vajon ma hánykor és hányszor kérhetünk. Meg sok-sok beszélgetés, a múlt felidézése, illetve picit meg kellett magam erőltetnem hogy az az intimitás amit nem kívántam (nulla libidóm volt nagyon sokáig) az előre mozdítja a kapcsolatunkat. És mellette tudtam, hogy bárkivel nulláról kezdenék egy kapcsolatot, az 5-6 év múlva ugyanitt tartana - csak közben szétvertem a családomat és a gyerekemnek hétvégi apja lenne, amit nem kívánok neki. Így elköteleztem magam a kapcsolatunk helyrebillentése mellett, ahelyett hogy feladtam volna. A gyerek érkezése egy normatív krízis (vagyis normál életfolyamatok változásaiból adódó egyensúlyi helyzet megbomlása). Nem tudjuk hogy kell beilleszteni egy harmadik személy szükségleteit az eddigi pár (vagyis kettős) kapcsolatunkba. Ezt tanulnunk kell, ahogy az új szerepeinket sem tudjuk automatikusan és meg kell találnunk újra a helyünket ebben az új felállásban. És tűnhet annak hogy 1 év alatt illett volna, de ez közel sem törvényszerű. Mindkettőtöknek dolgozni kell rajta. Viszont sajnos ha az egyik nem akar energiát beletenni, akkor a másik az övét nem tudja pótolni. Én sokat beszélgetnék a férjemmel a bennem zajló folyamatokról. És nyitott lennék megismerni az ő útját.
febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is minden rossz lett, pedig előtte majdnem tökéletes volt.

Az párom sajnos teljesen megborult, kifordult magából.

Másfél éves a kicsi, de mindenben azt érzem hogy teher és kötelező feladat vagyunk neki, holott a nehezét nem ő cipeli a vállán. Mindenre kiakad, morog, zsörtölődik, káromkodik.

Apám is ilyen volt gyerek szemmel, de hogy a kedves, nyugodt férjemből hogy lett ez, esküszöm nem értem.

Nyilván a gyerekvállalás megkavarta az életünk, sok mindenben korlátoz, le kell mondanom rengeteg dologról jelenleg, (majd talán később még lehetek újra én is magamnak az első legalább néha) de rajta azt látom hogy semmin nem akar változtatni, semmiről nem akar lemondani, a legkisebb segítség is hatalmas szenvedés neki.

Mintha egy kamasszá változott volna, akinek egész nap könyörögni kell hogy a kötelességeinek tegyen már eleget.

Számomra kiábrándító és csalódás ez akivé vált, és én is többször gondoltam a válásra is. Amikor felhoztam csak duzzogott ezen is. Dehát nem értem neki miért jó ez hogy szenved örökké.

febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Lemaradt hogy a szexuális életünk is a béka feneke alatt van. Neki nincs igénye rá soha, illetve azt mondja van, de nem történik nagyon semmi, csak a szavak szintjén elakad a dolog. Igaz a gyerek mellett nehezebb megoldani, de szülés után még rendben volt, fokozatosan ritkult. Pedig a testem nem változott meg csak minimálisan, úgyhogy nem hiszem hogy ez az oka.
febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

22 vagyok a férjem 26. Jelenleg 1 éves a kisfiúnk. Nekünk most rendeződik. A picit betettük a kiságyba, hétvégén szombatonként anyámékkal van. Mi randizunk vagy együtt megfőzünk, bevásárounk, beülünk egy sütire. Esténként ő altatja a babát én addig felnyalom a lakást és 7 körül leülünk a nappaliba és filmezünk egy jót összebújva (ha a kicsi kel halljuk nyitva az ajtó). Illetve amikor szexeltünk a baba mindig felkelt ezért már nem is kezdünk bele mellette hanem kint.


Pedig nálunk is nem volt szex, nem beszélgettünk, sőt már másokat nézegetett mert én teljesen ellöktem magamtól. Mióta férfiként kezelem ő is engem nőként.

febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekes párok nagy része eltávolodik, ( és idővel el is válnak/ szakítanak). Mert megszűnnek pár lenni, és már csak szülőkként hajlandó( ak) működni. Van ahol a egyik, van ahol a másik, és van ahol mindkét fél átvált ebbe a létbe, és már nem foglalkoznak a kapcsolatukkal. Ez a legtöbb esetben a kapcsolat végéhez vezet. A szakítást megelőzően sokszor van megcsalás is.
febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy baba érkezése krízis. Teljesen megváltozik a pár addigi élete és bizony ehhez a feladathoz a pár két tagjának is változni kell. Ez járhat elhidegüléssel, vitákkal, stb. teljesen normális. Nem véletlenül van olyan sok válás 1-2-3 éves gyerekek mellett.

Én a kislányunk 1,5 éves korában éreztem azt, hogy kezdünk talán visszatalálni egymáshoz.

febr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!