Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi nevekről?

Mit gondoltok az alábbi nevekről?

Figyelt kérdés
Dalma, Lili, Renáta, Bianka, Alma, Alina, Veronika, Júlia

febr. 14. 20:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
A Lili nem tetszik, nekem az becenév. A többi normalis név. Az Alma alapból ugye beszélő név, Magyarországon nem adnám. Hollandiában élek, itt a szomszedasszonyom neve Alma
febr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Alma és Alina számomra fura, a többi teljesen vállalható, jó név. A Júliát választanám.
febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%
Veronika, Júlia tetszik a legjobban!
febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

A Dalma nevet soha nem szerettem (amúgy a többi Vörösmarty névalkotást se - pedig jóval később tudtam meg, hogy ez a közös bennük). A többi tetszik. Az egyik kedvenc mesémben Alma volt az egyik főszereplő (Horseland Lovasklub, kicsiként odáig voltam érte), és zárt á-val mondták, így el tudok vonatkoztatni a gyümölcstől, DE lehet, hogy mások nem. Érdemes átgondolni, hogy ha sokan mondják, hogy gúnyolható, akkor tényleg az.


A kedvencem talán az Alina, de csak azért, mert a felsorolt neveken kívüli téyleges kedvenc nevem az Elena, ami hasonlít erre😃.


Szerintem ezek közül sok jó választási lehetőség van, és megértem, hogy nem tudtok dönteni. 2 neven gondolkodtatok? Van köztük több rövid is, amik remekül kombinálhatóak több névvel is.

febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A Liliből tizenkettő egy tucat és becenév eredetileg, az önállósult beceneveket meg nem szeretem normál keresztnévként, egyébként sem tetszik, mert túlságosan gügyögős. Az Alma Magyarországon sajnos pluszjelentésű, nem az eredeti jelentésére fognak gondolni, ha meghallják, hanem a gyümölcsre, és ezért nem választanám. Az Alina nagyon határeset, nekem elég idegen, különösebben nem tetszik, de nem is utálom mondjuk, olyan szódával elmegy. A többi részemről rendben levő név, én nem pont ezeket adnám, de attól még szép nevek.
febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!