Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha azt érzem, nem vagyok...

Néha azt érzem, nem vagyok alkalmas anyának?

Figyelt kérdés

4 hete született meg a babám, terveztük, nehezen jött, nagyon akartuk. De mióta itt van velünk, azóta mint az időjárás olyan ez a kisbaba. Vannak napok mikor eszik, alszik, aztán másnap egész nap csak üvölt. Egyik nap bármikor meg tudom nyugtatni, másik nap, csak üvölt és semmire nem reagál. Hullák vagyunk már a férjemmel együtt, mert az éjjelek katasztrófálisak. Próbálok higgadt maradni mikor üvölt és nem tudom ,mi a baja, de baromira nehéz mert eléggé pànikolós vagyok.

Néha olyan érzéseim vannak bezárva a 4 fal közé, hogy jó lenne a régi életem visszakapni, mikor bármit csinálhattam, szabad voltam. Persze bűntudatom van ilyenkor, de tényleg érzek ilyeneket. Más volt így? Lesz egyszer könnyebb? Vagy tényleg én vagyok sz*r anya? Teljesen lelkibeteg vagyok ezek miatt a gondolataim miatt, mert hát tényleg nagyon nehezen fogant a baba és most örülni kéne, mégis kifutnék a világból sokszor.


febr. 26. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem vagy szar anya. Az összeszokás baromi nehéz feladat, a gyermekágy kimerítő időszak.


A gyerekek sajnos nagyobb korban is hol ilyenek hol olyanok. Vannak nagyon nehéz periódusok, és mindenkinek más nehéz.


Próbálj meg a jó napokbol töltődnek, és akkor örömöt lelni. A rosszabb napokon meg túlélésre játszani. De hidd el lesz ez még jobb is. :)

febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a legtöbb anya így van néha. Az elején meg persze nagyon erős lehet ez az érzés (nem mindenkinek, ez biztos, de például nekem is az volt), mert hirtelen a változás. De majd szépen összeszoktok, ne aggódj. És azzal sincs baj ha később is lesznek néha ilyen érzéseid. A szép pillanatok majd kárpótolnak a kevésbé szépekért 🙂
febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Főleg azt, hogy nem hurrogtatok le, hogy ezt le mertem írni. Sokan azt hiszik,. megszületik egy gyerek és minden cukormàzas onnantól. Pedig baromira nem. És tuti nem lesz kistesó, nem is lehetne, de ha lehetne se vállalnám be és nem első sorban a korom miatt (36 vagyok). Én ezt nem tudnám még egyszer a terhességgel együtt végigcsinálni. Már azt várok, mikor lesz fél -egy év körüli, mert ez az újszülött kor nekem borzasztó.
febr. 26. 21:50
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. A legtöbben átmentünk ezen. Nálunk olyan is volt sírt a baba sírtam én is, mert lövésem se volt mi a baja, mert már mindent kipróbáltam. Az összeszokás eltart egy darabig, de idővel jobb lesz amikor elkezd nyitni felétek addig a túlélés megy. Nekünk most 5 hónapos a fiunk és ég és föld. Nem sírom vissza az első heteket.
febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Akkor egyszer tényleg elmúlik ez a borzasztó időszak? Van még remény rá? Néha úgy el tudok keseredni, hogy én vagyok az anyja és fogalmam sincs ,mi a baja és hogy nyugtassam meg.
febr. 26. 22:02
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a tiéd néha nyugodt, nálunk az első csak ordított, éjjel-nappal.


Lehet, hogy majd elhagyja ezt, vagy felváltja valami más ugyanilyen szr dolog, mint nálunk...

febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam az első 2-3 hónapban 3 óránként evett tápszert, evés után 1,5 órát ordított, mint akit nyúznak, majd nagy nehezen elaludt, és 30-60 perc múlva kezdődött az egész újból.

Este 8 és éjfél között aludni sem aludt, csak sírt. Volt, hogy a férjemre hagytam, beültem a zuhanytálcába, folyattam a vizet, és csak bőgtem. Utáltam, hogy nem tudok rajta segíteni, hogy bármit csinálok sír, hogy annyira fáradt vagyok, hogy a wcn ülve elalszom..

Nagyon brutális volt, vissza akartam kapni a gyerekmentes életem, és magamat okoltam, hogy minek akartam gyereket. (6 év után fogant természetes úton.)

Majd olyan 3-3,5 hónapos volt mikor átlendült a hasfájáson, én pedig a bezártság&egyedül vagyok szinte egésznap perióduson, és onnantól kezdve szinte napról-napra jobb lett a helyzet.

Január végén született, így volt olyan, hogy -10 fokban 50 centis hóban (külföldön élünk) babakocsiztunk, mert ott nyugodtabb volt, vagy éjszakánként 100 km-ert vezetett le a férjem, mert a kocsiban tudott aludni..

Aztán ugye betöltötte ezt a bűvös 3 hónapot, április vége-május eleje, jó idő, kicsit több mindent érzékelt a külvilágból, már tartotta ügyesen a fejét, hasalt stb. Akkortájt kezdte végig aludni az éjszakákat, néha-néha felkelt 1 alkalommal, de azt már nagyon jól viseltem.

A fogzás még most is tud kemény lenni, de már egyáltalán nem olyan gáz, mint az első hetek..

Most 13 hónapos a nagyfiú, este 8-9 között sikerül letenni aludni, reggel 9-10-ig alszik, mint a kisangyal.. Ennyire kipihent utoljára nagyjából csecsemő koromban voltam, mint most.

A délutáni alvása alatt pont össze tudok dobni egy gyors ebédet, berakni egy mosást, utána pedig még 30 perc - 1 óra énidőm is van. Aztán ha az apukája hazaér akkor ő játszik vele, én gyorsan rendet rakok, és este a fektetés után még van 1-2 óránk egymásra is.

Szóval ne aggódj, jobb lesz, csak légy türelmes, és ne ostorozd magad.

Nem vagy rossz anya.

febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Fájhat a szelektől a hasa vagy valami allergiás és ez csak akkor ütközik ki ha olyat eszel( már ha szoptatsz). vagy csak tingatást igényel mert épp kötődős napja van. Ezernyi oka lehet,de idővel ez elmúlik. Eddig benned élt ,hidd el ő is ki van akadva hogy most mi a fene van.
febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg van remény ha addig nem kattanok meg. Nem, nem szoptatok és újabban már ha a mellkasomra teszem ahol eddig elaludt, már ott is csak ordít.

Az idegeim pattanásig feszültek. Nincs türelmem hozzá és néha dühös vagyok hogy a barátnőm ugyanennyi idős kisfia szuperül működik csak az én lányom nem. De tipikus, én csak sz*ptam eddig az életben, miért lenne a gyereknevelés könnyű?!

febr. 27. 03:50
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
El fog múlni ez az érzés. A hormonok belőled is ürülnek, valószínű ezért is vagy ingerültebb + a fáradtság. Az első 1-3 hónap a legnehezebb a megszokás miatt, de ilyenkor vegyél egy mély levegőt és gondolj arra mennyire vártátok őt, milyen csodálatos, hogy ott van veletek. 3. Hónap után már ritkulnak a sírások + amúgy ha feszült vagy azt a baba érzi és ettől ő is feszültebb nyűgösebb lesz. Ne foglalkozz azzal, hogy másnak milyen babája van. Én 37 éves első babás vagyok, 5 hónapos. 3-4. Hónapban kezdtek el gördülékenyebben menni a dolgok. Nyilván a kor miatt is nehezebb belerázódni, előtte sok-sok évig más volt a napi rutin a saját életed/életetek a pároddal. Ez mind hatalmas változás, nektek is idő kell mire megszokjátok.
febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!