Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen húsz harminc évvel...

Régen húsz harminc évvel ezelőtt hogy nevelték a gyerekeket!?

Figyelt kérdés

És most hogy nevelik őket?

Gyereket 0-18 éves korig értek amíg felnőtt korú nem lesz.

Nem pont a durva véresre gondolok egyből két nagy pofon és egyszer néha egy nyakleves belefér hajtépés.



febr. 27. 20:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Magamból kiindulva, nagyjából sehogy. Komolyan nem emlékszem, hogy nagyon nevelést kaptam volna bárhogy. Legfeljebb leb*szott anyám valamiért, ha olyanja volt.
febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem emlékszem célzott nevelésre. Apám lelépett, anyámnak meg annyi volt a nevelés, hogy elvárta, játsszunk el egymással és ha valami olyat csináltunk, ami nem tetszett neki, akkor ordított teli torokból, néha kaptunk is.


Borzasztóan féltem anyámtól, de ennyi, amúgy semmi tudatos nevelés jellegű dologra nem emlékszem.

febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
8%

Miért van az, hogy valaki feltesz egy kérdést és a válaszok egyikéből születik egy újabb kérdés?


Ki teszi fel a kérdéseket?

febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Metionin ***** válasza:
18%
Emlékeim szerint a nevelés akkoriban a félelmen alapult. Ha valamit nem csinált a gyerek, azt azért, mert nem merte megcsinálni, tudta, hogy kapni fog érte. Indok általában a "mert kikapsz" "mert a kezedre ütök" volt, nem pedig a valós ok, hogy pl. beteg lehetsz tőle. Illetve a jó gyerek fogalma is más volt, az volt a jó gyerek, akit nem lehetett észrevenni, aki csendben volt egész nap, nem kellett vele foglalkozni. Most meg egy csomó olyan dologról, amiért régen kaptak a gyerekek, tudjuk, hogy amúgy tök normális és bizonyos keretek között engedni kell pl. szaladgálás (ez nálunk és kb. az összes gyerekismerősömnél tabu volt, hogy miért, szerintem anyáink se tudják). Összességében kevésbé figyeltek a gyerekek egészségére, hagyták nőni mint a gazt, csak gond ne legyen vele. 33 vagyok, vidéken, kistelepülésen nőttem fel, ha ez számít.
febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Most nevelés vagy verés a kérdés? Meg mi az, hogy a hajtepes belefér? Kinek és mikor, vagy inkább miért fér bele?
febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Hát a nevelésbe bele tartozik a fegyelmezés is.
febr. 27. 22:03
 7/35 anonim ***** válasza:
32%
Az, fegyelmezés🤦🏼‍♀️
febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
57%
De a fegyelmezésbe nem tartozik bele a verés. Azt az ember dühből, tehetetlenségből csinálja.
febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Igen fogd a fejedet tisztelt felhasználó.
febr. 27. 22:07
 10/35 A kérdező kommentje:

Fegyelmezni azért kell egy gyereket vagy felnőttet hogy tudja azt hogy hogyan kell normálisan rendesen viselkedni.

És ne hülyén viselkedjenek az emberek.

febr. 27. 22:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!