Nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos tündéri kisfiam, aki éppen igen erősen szeparációs szorongáson megy keresztül, mint minden korabeli. Ezen felül jól alszik, jól eszik.

Egy hete nagyjából viszont úgy érzem, már nem tudom ezt tovább csinálni. Iszonyatosan szeretem, viszont elegem van. Szabályosan hányingerem van tegnap óta magamtól, hogy így érzek.

Teljesen úgy érzem, hogy nem tudok kapcsolódni hozzá érzelmileg, csak megcsinálom a teendőket körülötte és magam körül, és alig várom az estét, és úgy vagyok vele, bár fel se ébrednék másnap. Random elsírom magam ezek miatt a nap folyamán, ragadnak le a szemeim és olyan, mintha semennyi alvás nem lenne elég.

Légyszi ne kövezzetek meg, így is szörnyen érzem magam.


febr. 28. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Én megbocsátok neked, ha ettől jobban érzed magad.
febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy boldog. Egyéb kérdésed nem volt, tehát nem tudok mire válaszolni.
febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem inkább ez depressziónak tűnik amit leírsz. Régóta tart? Olyan, hogy valakinek elege lesz, fáradt stb az szerintem tök normális. Persze lehet más is gondolta úgy hogy nem kéne felébredni másnap, de én azt csak akkor mikor depressziós voltam. Én felkeresnék egy szakembert, mert ha depresszió akkor jó a segítség mielőtt mélyebbre süllyedsz.
febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

3 és 5 évesek a gyerekeim. Voltak időszakok, amikor én is így éreztem. Sokszor volt olyan gondolatok, hogy jobb lenne mindenkinek nélkülem. Nekem a férjem rendkívül támogató, lelkiismeretes ember, akivel.meg tudtam beszélni minden érzelmemet, és segített ezeken a mélypontokon.

Van segítséged? Valaki, akivel ki tudnád beszélni, és megértő? Ha nincs, akkor akár fizetett segítséget, pszichológust keress, sokat tud segíteni.

febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nincs valaki akire rá tudnád bízni néha hogy ki tudj kapcsolódni?
febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen természetes, ha időnként úgy érzed, hogy ez egy kicsit már sok, elfáradtál. Próbálj meg segítséget kérni, hogy legyen pár órád feltöltödni. Ne csak most, havonta legyen legalább egy nap amikor csak magaddal foglalkozol, ki tudsz mozdulni
febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem depresszió, és felejtsd el hogy rossz anya lennél. Egyszerűen csak szükséged lenne pár óra kimenőre. Tud valaki esetleg segíteni neked? Férj, nagyik, barátok, szomszéd, babysitter? Ugyanígy szoktam én is érezni ha már nagyon sok. Valami megoldást kell találni, mert ebbe tényleg bele lehet őrülni. Egy kis időre vigyázzon valaki a babádra, amíg te elmész otthonról bárhova, bármit csinálni ami tölt téged lelkileg és mentálisan. Ha végképp nem tudod megoldani, menjetek ki hosszabban sétálni. Halistennek már nincs hideg, jó kint lenni akár órákig is. Az idegrendszerednek is jót tesz, a gyerek is fáradtabb lesz és jobban alszik, jobban eszik. Nagyon együttérzek veled és kitartást kívánok! Jól csinálod, de le van merülve az akksid és kell gyorsan egy töltő.
febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a kedves szavakat. Pár napja anya vigyázott a babára, de még mindig hasonlóképp érzem magam.

Illetve valakinek esetleg van ötlete, hogy miért akar mindig leragadni a szemem napközben, még akkor is ha alszom azért eleget? :/ nagyon ijesztő

febr. 28. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy nem vagy boldog. Gondolom sokat vagy egyedül és azért valljuk be, egy 9 hónapossal még nagyon nem egyszerű.

De ha ez vigasztal én is hasonló cipőben vagyok, csak itt még vannak egyéb tényezők is.

Nekem van egy 5 éves kisfiam és egy 3 hónapos kislányom. Azt hittem majd másodjára milyen jó lesz.. hát nagyon nem😔 abszolút nem tudok a kicsihez kapcsolódni, szinte nem is érzem hogy szeretem, csak kiszolgálom. A naggyal töltött minőségi idő pedig rettenetesen hiányzik. Nem nagyon van segítségem, heti 1x 3 óra baby sitter, olyankor a kisfiammal szoktam lenni, de alapvetően gyerekről gyerekog megyek 0-24. Pedig a kicsi egész jól alszik, úgyhogy még panaszkodni sem lehet. De nagyon hiányzik a “régi” életem, az hohy szabadon mozoghassak, hogy dolgozhassak, nyugiban megigyak egy kávét és ne csak a baba vagy a gyerek dolgokkal kelljen foglalkozni. Én megértelek, de sajnos nem tudok jobbat írni, csak hogy kitartás. Kisfiammal akkor lett jobb, amikor járni kezdett, és utána főleg mikor már el lehetett menni vele játszótérre pl. Legalabb hasonló helyzetben lévő anyukákkal tudntunk néha beszélgetni erről arról.

febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!