Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megváltoztathatnál valamit...

Ha megváltoztathatnál valamit abban, hogy hogyan neveltek fel, mit változtatnál meg?

Figyelt kérdés
febr. 28. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az evéshez, ételhez való hozzáállást. Nem azért élünk, hogy együnk és kövérek legyünk.
febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kicsit kevésbé féltsenek, mert egy csomó mindenből kimaradtam, és csak felnőttként jöttem rá, milyen mértékben befolyásolta a személyiségemet is a túlféltés. És még azt, hogy ne legyen megkövetelve a maximális teljesítmény különösebb dicséret nélkül, ugyanakkor a maximális alatti, de még mindig jó teljesítmény szidással párosulva (iskolai ötös ill. négyes osztályzatokról beszélek). Tulajdonképpen mindkét dolog nagyon negatívan befolyásolt önbizalom tekintetében.
febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Étkezési szokásokat. Minden mást fel tudtam oldani, ami a múltamban félrement, de az elbaxott étkezési szokásaimat nagyon nehéz.
febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon burokban neveltek védelem címszó alatt, nem engedték, hogy barátaim legyenek, nem mehettem semmilyen közösségi programra. Nem tanultam meg egyáltalán szocializálódni, küzdök ellene, de a mai napig félek az idegenektől. Amikor kiköltöztem otthonról, rá fél évre megerőszakolt valaki, mert nem mertem jól pofán rúgni, csak kedvesen kértem, hogy ne csinálja. Utána 2-3 évig pánikbeteg voltam.

Most a saját gyerekeimet nem féltem annyira, mármint hogyne félteném, de nem veszem el tőlük a lehetőséget a hibázástől és a tanulástól.

A másik, ami vacak volt, hogy a szüleimet folyton csak a tanulás és a jegyek érdekelték, de ez nem okozott akkora károkat. Kicsit megfelelési kényszerem lett, de azzal könnyebb együtt élni.

febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaptam volna minőségi időt, tényleges figyelmet és szeretetet, az sokat segített volna. Nem lenne annyi elb.szott sémám.
febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt is, amit egyes írt.

Plusz:

1) Tartsák tiszteletben a határokat, és a gyereket is erre tanítsák. Ne hazudjanak, hogy nekik könnyebb legyen.

2) Mutassanak ki igazi szeretetet. Anyám iszonyat rideg volt, most sem tud kapcsolódni az unokához.

3) Tanítsanak meg a rendes társas viselkedésre. Esküszöm, nekem max anyai nagyapám mutatott jó példát, hogy kell viselkedni (köszönni az embereknek, stb.)

febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem talán túl szigorúan fogtak tiniként, eljárhattam a barátaimmal, de mindig nekem kellett leghamarabb hazaérni meg ilyesmik.

Aztán persze egyből átestem a ló túloldalára, mikor a főiskola miatt másik városban laktam egyedül...

Meg nekem a mai napig fájó pont, hogy apukám munkája miatt nem nagyon tudtunk nyaralni járni, de ez is csak annyit okozott a felnőtt létemben, hogy most utazásmániás lettem, mindig azon kattogok, hogy hová kellene utazni :)

Szóval azt hiszem, hogy összességében nem volt semmi szörnyű, inkább apróságok, amikre majd a kisfiamnál igyekszem odafigyelni (meg volt egy csomó jó dolog, amit szeretnék továbbvinni).

febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azon változtatnék hogy ne verjenek. Sajnos apám sokat vert. Nem meglepő módon 18 évesen belemenekülten szar kapcsolatba. Az elején jó volt majd gyerekem lett és a férjem elkezdett verni és bántani hogy ronda vagyok. Azt hitte így már nem hagyom ott. Hát tévedett. Jelenleg egyedül élek mert félek hogy a defektességem miatt ismét egy bántalmazó kapcsolatba ugranék.
febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is talán azon hogy kicsit lazábban engedhettek volna barátnőzni/bulizni.

Meg a szobámban a rendetlenség voltak anyának kiborulásai amik nálam a kupi tetején sírás an végződtek. Cserébe felnőttként kissé rendmániás lettem, senkit sem engedek a lakásomban ha nincs tökéletes rend és tisztaság. Azt nem tudom ezt hogy lehetett volna másképp csinálni.

febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A rigid, szar étkezési szokásokat, hogy KÖTELEZŐ együtt enni, az senkit nem érdekelt, hogy éhesek voltunk-e vagy sem, enni kellett, és este hat után már nem mehettünk a konyhába, így reggeliig kvázi éheztünk.


Én, de a két tesóm is étkezési zavaros (én már elköltöztem, és gyógyulok).


Majdnem belehaltam 22 évesen, az idősebbik testvérem már több, mint 90 kiló a 170 centihez, a kisebbik pedig szintén kórosan sovány.


Ez van, így lehet csodásan elbszni egy gyerek életét, és ez nem olyan, hogy holnaptól majd eszek, egy francokat, mert eléggé mélyen gyökerező pszichés betegsg.

febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!