Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki fiatalon vállalt babát...

Aki fiatalon vállalt babát milyen előnyeit/hátrányait látja?

Figyelt kérdés

20-25 éves korra gondolok most.

(Ezzel nem azt mondom, hogy egy 30-as öreg).

22 éves leszek március végén, a vőlegényem 23, nyáron házasodunk, és úgy terveztük, hogy akkortájt el is kezdjük a családalapítást.

Ő 5 éve dolgozik, én tavaly végeztem az egyetemen, laknunk van hol, szóval nincs anyagi gond, inkább az foglalkoztat, hogy előnyös-e fiatalon szülni azon túl, hogy biológiailag ez a “megfelelő” kor.


márc. 3. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az előnye, hogy fiatal anyuka vagy, a hátránya, hogy emelett gyakran egyedülálló anyuka is...
márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Az elsö gyerekemet 20 évesen szültem, elönye annyi volt, hogy fiatal voltam, hátránya semmi. (És nem lettem egyedülálló anya - ez eleve nem az életkortól függ!)
márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

22 évesen házasodtunk, 25 évesek voltunk, mikor az első gyerek született. Utána kétévente született még kettő. Szóval 30 alatt 3 gyerekesek voltunk. Majd 10 évre rá újra babát vállaltunk. Ma 3 hónapos. Előnye, hogy könnyebben viseltem a terhességet, nem jelentkezett vizesedés, magas vérnyomás. Hátránya, hogy idősebb fejjel nem veszek mindent természetesnek, sőt. Azt érzem, hogy sokkal jobban éltem meg a pillanatokat, tudatosabban. Bűntudatom is van kicsit, hogy most máshogy állok a babához, a nagyok nem így kaptak engem. Sokmindent máshogy látok, türelmesebbnek is érzem magam ...

De sztem, ha most úgy érzitek, várjátok a kis csodátokat.

márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy azért most bennem van, hogy amikor a kicsi 10 éves lesz, mennyi idősen ülök majd a szülőin vagy amikor továbbtanul, mennyi leszek. De bízom benne, hogy fiatalosan tart majd.😄

Terhesgondozáson egyébként egyáltalán nem éreztem olyan kirívóan idősnek magam a többi kismama között.


3. voltam

márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

23 évesen szültem először, nekem megfelelt így. Mindig szerettem volna fiatal anyuka lenni, és tetszik is. Bár én mindig is családcentrikus voltam.

Úgy érzem, most abszolút jól bírom a kisgyerekes anyaságot. Van energiám, türelmem, kedvem, lelkesedésem. Nem tudom, tíz év múlva mi lesz meg ezekből, de mivel sosem vágytam késői gyerekvállalásra, valószínűleg nálunk így kellett alakulnia.

márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

23 évesen szültem, nem bántam meg semmit.

A férjem még kitart mellettem, már 14 éve, és már két gyerekünk van.

31 voltam ahogy szültem másodszor.

Jó volt, hogy fiatal voltam, tele voltam energiával

Rossz volt, hogy így visszagondolva elég tapasztalatlan voltam gyerekek terén(lehet csak azért mert első gyerek volt, ki tudja.

A masodikkal már sokkal egyszerűbben ment minden)

márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

20 évesen szültem a 2.at szerettem, hogy sokszor a fiam nővérének hittek(most a kicsi nagyijának😂😂 45 vagyok egy 5 évessel )

Én is most így a későinél nagyobb csodának élem meg, fiatalon természetes volt, hogy itt vannak, egészségesek.

Fiatalon azt hittem hogy én vagyok a házért, most letojom és a gyerek az első.

Lazábban kezelem a betegségeket a gyereket.

márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én is fiatalon 26 ėvesen szültem az elsőt másodikat majdnem 28 voltam teli voltam energiával ,türelemel ės mindig jó kedvü voltam mondjuk 3. gyerekem 35 ėvesen született akor is volt mėg energiám ,türelmem kedvem de 35 éves koromra már megkomolyodtam valamenyire .
márc. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
24 evesen szultem az elsot, most tervezzuk a masodikat. Nem latom hatranyat.
márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Előnye semmi, hátránya, hogy a legszebb éveidet pelenkázással és kialvatlanul éled, ahelyett, hogy élveznéd az életet. Persze ha már ott a gyerek, nyilván bemagyarázod magadnak, hogy ez így jó, másképp nem is tehetsz. Fiatalon élni kell, nem gyereket nevelni.
márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!