Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Novák Ferenc Örömteli nevelés...

Novák Ferenc Örömteli nevelés című könyvben vannak tényleg használható, jó dolgok? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
16 hónapos gyerekem csak ordít a labamnal ha nem veszem fel, semmi nem használ ilyenkor csak ha ölben van. Néztem Novák Ferenc videóit is, ahol azt mondja,hogy nem kell egyből kiszolgálni egy ennyi idős gyerek ordítasat, hanem nyugodtan mondjuk neki mit csinálunk épp, akár többször is.... Na most az én gyerekem, amikor önkívuleti állapotban ordít pont szarna rá,hogy én ott nyugodtan mit motyogok neki. Azért kérdezem, mert ha ilyen tanácsok vannak a könyvben is az nálunk nem igen alkalmazható.
márc. 5. 11:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Néztem én is annak az embernek a videóit, és azt látom, hogy ilyen Spock féle, mára tudjuk, hogy mennyire káros tanácsokat nyomat.

Én sokkal inkább ajánlom figyelmedbe a következő könyveket:

[link]

[link]

[link]

[link] (azért ezt küldöm, mert ezt a kiadást már kb sehol nem lehet kapni - ha meg érdekel, és meg akarod venni, akkor erre lecsaphatsz - félreértés ne essék, nem az én hirdetésem :D )

márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm, te aztán nagyon otthon lehetsz a témában :)
márc. 5. 13:30
 3/22 A kérdező kommentje:
Akik lepontozták a hozzászólót miért tették?
márc. 5. 13:30
 4/22 Derjaderja ***** válasza:
0%
Szerintem a videói szuperek.
márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tréningezi a gyereket mint egy kutyát - mondom ezt kutyakiképzőként.

Nem veszi figyelembe a gyerek érzelmi szükségleteit. Mintha azok csak felnőttként jelennének meg. Mond egy-két jó dolgot, de pont a lényegi részekben olyan káros dolgokat fedeztem fel, amiért biztos nem ajánlanám önszántamból senkinek.

Szülőként érdemes azt is szem előtt tartani, hogy az adott nevelési módszerrel mi a célunk? Csak a rövidtávú célokban tudunk gondolkodni - csendben legyen, ne zavarjon, ne hisztizzen? Vagy hosszútávú célok is vannak - legyen jó problémamegoldó, rugalmas, empatikus, kreatív, álljon ki önmagáért stb mikor felnő? Nagyon nehéz összehangolni a kettőt. A videói alapján azt látom, hogy Novák úr csak az előbbire koncentrál.


Ezt meg csak úgy itthagyom:

[link]

márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Derjaderja: mi olyan szuper a videóiban?
márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Derjaderja ***** válasza:
27%

Nekem tetszettek, új szempontokat láttam benne, illetve a személyisége is szimpatikus.

Én sose követek egy az egyben semmit, nála is van, amit másképp csinálnék, de számomra egy üde színfolt a gyereknevelést segítő szakemberek, médiaszemélyek közt.

márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
De konkretizáld, légyszi! Mi az ami tetszik, amikor mit mond? Mik az új szempontok?
márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Derjaderja ***** válasza:

Nekem tetszett pl a romás videó, vagy hogy bábozzák el az iskolában történteket, hogy alakítsunk ki baráti kört a gyereknek óviban, hogy ne közvetlenül étkezés után altassuk, hogy toljuk el magunktól ha agresszív, most ezek jutnak eszembe.

Tetszik az hogy szimpatikus, közérthető, mérsékelt, racionális dolgokat mond, szerintem sok réteg számára fogyasztható.

Kamaszos videókat nem néztem, arról nem tudok nyilatkozni.

márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem eléggé zavar, hogy szcientológus. De ha neked ez nem gond...
márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!