Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
97%

Szintén egyedül nevelem. Nálunk csak hétvégén jöhet barát, hét közben nekem nem hiányzik ide senki. Így nem hívom át.

Te miért hívod? Nekem ha mondja is a gyerek (akár a másik, akár az enyém), hogy jöhet-e, mondom, hogy nem, majd hétvégén. Ennyi.

márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
"Ne haragudj, ma nem alkalmas/más dolgunk van/ fáradt vagyok/beteg vagyok...." Felnőtt ember vagy.
márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem. Minden nap mehetnek??? Miért? Nem átjárók háza az otthonod,az ember munka után pihenne amúgy is. A másik én lehet szemét vagyok,de ha valaki beállítana nap mint nap kéretlenül szépen közölném,hogy maximum hétvégén illetve biztosan nem kínálnám,max vízzel. Persze majd emiatt minden nap plusz sütiket,stb. vennék. Hát nem.... nagyon kihasználnak téged. Kicsit állj a sarkadra. Menjenek hétvégén és kész. Másokat egyébként megváltoztatni nem tudsz.
márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén általában szombaton.

Olyankor az enyém is és a vendég is kap egy egy csokit, kapnak szörpösvizet oszt csókolom.

Ha kérnek meg édességet, azt mondom már nincs.

Tetszik, nem tetszik, ez van

márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 babyboom567 ***** válasza:
98%

Hát szerintem még rokonnál is nettó parasztság minden nap ott héderelni délután.

Hozzánk még a rokonok is kb összesen egy év alatt jönnek annyit, mint nálad 2 hét alatt vadidegenek.

Az meg nettó hülyeség,hogy MINDEN nap meg kell kínálni.Ha havonta jönnének ,igen,illik megkínálni.De minden nap?

Állítsd le az átjáróházat.

márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Nálunk általában úgy van hogy ír az egyik anyuka , barátnőm,hogy át -e jöhet egy kávéra,és egyszerűen hozza a gyerekét is.

Órákon át itt vannak.

Ülnek , beszélgetünk, csoki, süti, kávé, tejszelet, minden jó amit csak el tudtok képzelni amit tulajdonképpen én a kisfiamnak szántam. Nálunk ez az egész kint van az asztalon egy kosárban, a kisfiam naponta 1-2 dolgot vesz ki onnan.

De a többi gyerek mindent feleszik.


Sokszor estig itt vannak és nem tudok mit csinálni,a gyereknek vacsora kell és akkor már nyilván őket is megkinalom.


Az előbb is írt hogy át e jöhet egy kávéra.

Tegnap miutan elment ,éjjel 10ig fürdőt takarítottam.

5kor kelek,délután 1-re értem haza a munkából.

Főztem , majd 1.5 órán át takarítottam amit tegnap a gyerekek csináltak. Most épp az ágyneműt mosom és a lepedoket.

Szeretem a rendet .


A kisfiam egyedül nem rossz.

Most is épp rajzol de ha átjön valaki kő kövön nem marad.

Fáradt vagyok .

Nem bírom lelkileg, szellemileg, testileg.

Amúgy is teljesen elegem van úgyhogy majd mindjárt kitalálok valamit

márc. 5. 16:07
 7/69 anonim ***** válasza:
100%
Csak hètvègèn, hètközben hàlisten senkinek eszèben sem jut. Ezèrt külön nem veszek semmit, de inni kis nasit kapnak de nem is engedik el egyiket sem a szülei üres kèzzel àt ahogy èn sem fordítva. Mindennap nem csinàlnàm ha baràtnô hanem
márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk általában úgy van hogy ír az egyik anyuka , barátnőm,hogy át -e jöhet egy kávéra,és egyszerűen hozza a gyerekét is."


Szia Kati. Nem, ne haragudj, q héten nem jó. Jövő héten kedden délután 4tol 6ig oké, utána mennünk kell az akárhova.


Ennyi.

márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

Tehát ahogy említettem nem kínálom, az édességek kint vannak nálunk. Nem akarom dugdosni az már tényleg nagyon gáz .

A sütit, üdítőt, tejszelet, főtt ételt én kínálom mert szegyenlem magam ha nem teszem és 2-3 órán át itt vannak.

Én ha ennyire szeretnék máshol lenni, beszélgetni akkor legalább vinnék valamit néha ,valamint a gyereket otthon hagynám a mamával vagy valakivel ,mert tegnap is látta rajtam hogy 5 percenként orditok a kisfiamra és mégsem ment el.

Muszáj volt rá sajnos kiabálni mert nagyon durva dolgok mentek .

Az ágy majdnem leszakadt, a 300 ezres TVt dobálták játékokkal stb .


Nem egyszerű az élet egy kisgyermekkel, főleg nem így ,teljesen egyedül.

Nem bírom sem anyagilag sem idegileg ha még 3-4 másik is itt van.

márc. 5. 16:11
 10/69 babyboom567 ***** válasza:
100%

De semmit sem kell kitalálni,egyszerűen mondd azt,hogy nem érsz rá.

Bocsi Erzsi,most nem jó,majd hétvégén mi megyünk át.

márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!