Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van mg valaki rajtam kívül,...

Van mg valaki rajtam kívül, aki azért nem vállal második gyereket mert az első elvette a kedvét mindentől?

Figyelt kérdés
Az első gyerek borzalmasan nehéz, és mikor egyre többször kérdezik mikor jön a második, úgy érzem, hogy akkor biztosan a Dunának mennék, én ezt még egyszer nem bírnám ki.
márc. 5. 18:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is van ilyen barátnőm, ismerősöm, nem is egy. Nem mindenkinek való a gyerekvállalás, jobb ezt 1 után belátni, mint tönkretenni gyerekek életét.
márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Én szeretem a gyerekem, úgy az anyasággal sincs bajom, de jelenleg én sem vállalnék 2.at és kezdeném előről. 1 éves most. A te/ti döntésetek, semmi köze ehhez másnak.
márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

5 éves, már voltunk vele szakszolgálatnál, pszichológusnál, pszichiáternél, mindenki azt mondja, teljesen egészséges csak "nehéz természet"


Nincs elkényeztetve, meg vannak szabva a határok, de rengeteget foglalkozunk vele, hétvégén kirándulunk, hétköznap ovi után vagy játszótér, vagy játszóház, vagy barátok a program. Nem volt változás az életében, születése óta ugyan ott lakunk, nem történt haláleset, mi sem veszekszünk előtte a férjemmel( mögötte is nagyon ritkán, azok sem komolyak)


Mégis, ha valami nem úgy van ahogy akarja, harap rúg, karmol kiabál, úgy káromkodik mint egy kocsis, volt hogy majdnem az apjába állította a kis kerti ásót mérgében, nekem a hajam tépte többször is. Nehezen alszik, 11kor még fent van, de 6kor már rajtunk ugrál és visít. Volt egy kutyánk is, de el kellett ajándékozni mert bántotta, majdnem levágta ollóval a farkát.(igen az én hibám, tudom, hogy megszerezte az ollót, a mai napig nem értem hogy sikerült neki).


Minden vizsgálati eredménye viszont azt mutatja teljesen rendben van, nagyon okos, bőven átlag feletti az intelligenciája. Csak sajnos, csúnya ezt mondani, nincs benne túl sok érzelem, sőt, mintha azt élvezné ha másnak fáj, olyankor nevet. De ha akar valamit, akkor meg bújik, hízeleg. Társaságban az egyik legjobban viselkedő gyerek, ezért a legszorosabb családtagokon kívül nem hiszi el senki hogy milyen valójában. Barátkozni nem szokott, azt mondja minden gyerek hülye és fölöslegesek.


Én még ezt egyszer nem bírnám ki, pedig szeretem a fiamat, de volt hogy már azt kívántam, bárcsak ne vállaltuk volna. Minden nap gyomorgörcsöm van.

márc. 5. 18:55
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Sőt, olyan is aki elsőt se vállal
márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan reagáltok amikor ezeket csinálja? Ha feltűnően, akkor ahogy írod létezik az is hogy tetszik neki a reakciótok. Talán keresni kéne egy ténylegesen jó gyerek pszichológust, akivel egy hullámhosszon is vagytok és érti is a dolgát.

Nekem nem tűnik normál esetnek az amiket írsz. Az elején hogy probáltátok neki megtanítani azt amiket nem szabad? Voltak határok?


(

márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
3as már nem azért de van a családban egy ilyen gyerek, a szülők nem is értik hogy lett ilyen, hát mindenki más igen. Tipikus elkényeztetett, mindent megkap egy hisztire, a szülők ha olyat csinál jót röhögnek rajta, pl káromkodik. Ha valaki rászól a gyerekre még a felnőttbe vesznek bele. Nézz kicsit magatokba hogy tényleg van e következménye annak ha ilyeneket csinál
márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen mindig is voltak határok, közel sem elkényeztetett. Tudja, hogy a tetteinek következményei vannak.


Hogy próbáltuk megtanítani? ha valami olyat csinált ami tilos volt, akkor elmondtuk szépen hogy nem szabad, megpróbáltuk kivinni az adott helyzetből. Kétszer szóltunk, harmadjára büntetés volt. Igyekezünk következetesek lenni, amit az egyikünk megtilt, azt a másik sem engedi, amit egyszer nem engedtünk azt máskor sem szabad stb. Először mindig szólunk, próbáljuk elmagyarázni hogy azt nem szabad, és miért nem, próbálunk más alternatívát találni. Kb sosem működik, a szemünkbe röhög, és csúnya szavakkal illet, vagy még jobban csinálja.

Pedig a viselkedése miatt már maradt el játszótér többször is, vagy épp az óvoda utáni édességét nem kaphatta meg. Káromkodásnál az adott szó csúnyaságától függően büntiszekrénybe kerül egy kedvenc játéka, lehet csak 1-2 órára, de mikor konkrétan az apja halálát kívánta, egy hétre.

Mindig elmondjuk neki hogy ilyen szavakat nem használunk, nem illik, de csak annál jobban.

Ha jól viselkedne lenne jutalom is, plusz programok, még egy plusz esti mese olvasása elalvás előtt stb, de nem hatja meg.


Hogyan reagálunk? Igyekszünk nyugodt hangon elmondani, hogy miért volt rossz amit csinált, hogyan kellett volna helyette cselekednie, és hogy ezután büntetés lesz azért, mert nem tartotta be a szabályokat, vagy direkt ártott másnak. Persze volt hogy rákiabáltam, például a kutyás esetnél, vagy mikor kiszúrta a biciklim kerekét direkt, mert nem mentünk a mamához, de igyekszem moderálni magam.

márc. 5. 19:28
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Én elhiszem, hogy ilyen a gyerek, hiszen vannak ilyenek, azt nem tudom megérteni, hogy nem találtak nála esezetben semmit, pl. a pszichológus, nem tudom elképzelni, hogy ezt elmesélitek neki, és rendben van szerinte.
márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Sose aggattam senkire, hogy autista vagy aspergeres, de jelen esetben ennek a vonalnak célirányosan utánamennék, mert náluk jellemző, hogy az érzelmi intelligenciájuk és szociális skilljeik nem túl acélosak.
márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%
Megszállta egy démon
márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!