Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján döntsem el a kettő...

Mi alapján döntsem el a kettő közül mi legyen a neve majd a babának, ha nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Az egyik név amit nagyon gyonyorunek gondolok az az Emma, hiba nincs benne, imadom, megsincs az az erzes hogy teljes mertekben biztos vagyok benne, hogy ezt akarom. Pl nem tudom majd becezni, azt hogy Emmacsaka biztos nem mondanam neki, mert igy viszont nem tetszik.

A masik nev a Liliána, ezt nem is gondolom szepnek ugy kulonosebben, de az hogy Lilike nagyon szep, pl eltudom kepzelni ahogy szaladgal es mondom neki hogy Lilike, ez az Emmánál nincs.

Igy ezek alapjan az Emmánál vagyok előnyben, de a Lilike nagyon nagyon szep es aranyos kiskorban, viszont amikor mar nagyobb akkor nem tetszene. Az Emma forditva, kiskorba annyira nem, de pl mar orviskent, nagyon szep lenne. Mi alapjan dontsek ha egyszeruen nem megy?


márc. 14. 14:07
A kérdező szavazást indított:
Liliána
Emma
26 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg vond bele a párod, ha már az ő gyereke is?

Vagy majd mikor megszületik ránézel, és rájössz, melyik illik jobban.

márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Válassz egy harmadikat.Egyik sem a legszebb név,és ha saját magad is tudsz ellenérvet felhozni, akkor nem ez lesz a megfelelő.Amúgy az Emmát is lehet becézni Emi,Emmi,Mimi pl.
márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem egyik sem tetszik, de azért írok, hogy elmondjam én hogy döntöttem el hátha segít. A vezetéknévvel együtt mond ki a nevet. Sokszor van, hogy a keresztnév nagyon szép, de az adott vezetéknévhez nem passzol.

Ez pedig kicsit lehet nyálas lesz, de én beszéltem a babához, úgy szólitva amilyen nevek között vaciláltam, és így nagyon hamar döntöttem a befutóról.

márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudtunk donteni, mindket keresztnevet megkapta es ugy voltunk vele, hogy majd szolitjuk mindketton, meglatjuk melyik illik hozza :D

Vegulis az elso keresztnev nyert, jobban illik hozza, mint a masodik. De a teljes neve is nagyon szep igy.

márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Egykutya, túlgondolod.

Léteznek felnőtt Lilik, így, -ána nélkül. Az Emmát meg lehet Miminek, Eminek, Mucinak becézni, de ha nem becézed akkor is hallgatni fog rá.

Mindkettő szép név, nem tudsz mellélőni.

márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Add neki mind a kettot.
márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ott a Lili,Lívia .utóbbi szintén Lilin4k becézhetò.
márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát, én tuti úgy döntenék, hogy akkor Emília.
márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Jolánka
márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Emmát simán lehet becézni, ahogy fentebb is írták. Emmi, de a Lilike mintájára Emmike is lehet. Külföldön az Emma, Emily neveket úgy is becézik, hogy rövidítik, és csak Em. Egyébként a fentebbi Emília tényleg egy jó ötlet, azt még becézheted Liának, de Lilinek is akár. Bár szerintem Liliből mostanában annyi van, mint égen a csillag.


Azt is meg kell nézni, mi hangzik jól/jobban a vezetéknévvel.

márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!