Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, ha egy ideje nem...

Normális, ha egy ideje nem mondja a szavakat, amiket addig igen?

Figyelt kérdés

Már 10 hónaposan mondogatta, hogy anya, apa, mama, papa, baba. Főleg ha mondtam neki, megismételte, de magától is.

Most azt vettem észre, hogy sosem mondja vissza. Magától sem, pedig azelőtt szokta. Esetleg, mikor engem keresett, mondta az apjának az anyát (ana), vagy nekem, ha enni akar (mamma mamma). Jobbára néha magának halandzsázik.

Vagy itt a tapsolás. Ha tapsoltam vagy mondtam neki, hogy tapsi-tapsi, csinálta, egy ideje azt sem. Integetésre pedig egyszerűen nem lehet megtanítani (tudom, nincs elkésve), de ha mutattam és mondtam, hogy pá-pá, ő is mondta.

Visszafejlődik? Vagy normális dolog, hogy egy ideig nem csinálja azt, amit addig igen?

13 hónapos lesz hamarosan.



márc. 14. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagymozgásokkal hogy áll?

Az én fiam beszéde akkor esett vissza egy picit átmenetileg, mikor elkezdett önállóan lépegetni.

Utána viszont, ahogy egyre jobban beindult a járás, beindult a beszédfejlődés is újra.

márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már jár. Kb. 10 hónaposan kezdett 1 pont közt megtenni önálló lépéseket, mindig hosszabb távon, de ha belegondolok, mióta igazán belelendült a járásba, azóta van ez a hallgatás.

Remélem, nála is így lesz, mint a te fiadnál.

márc. 14. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem autista.
márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért, ki hiszi, hogy autista?
márc. 14. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!