Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őssejt levétel 2024-ben? Hol...

Őssejt levétel 2024-ben? Hol tart ez az egész?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy ajánlatot hát elég ráeröltetősen erre az egészre.

Eddig is gondolkodtunk a dolgon a párommal, hogy lehet érdemes lenne hiába semmi betegség nincs a családba, sose lehet tudni.


Állitólag már gyógyítottak ezzel itt magyarországon. Pl, valami bácsit akinek az unokája őssejtje miatt lett uj térde.


Nem olcsó dolog az biztos főleg a mai világban a mai árak mellé.

De olyan bűntudatom van, ha nem vetetem le akkor lehet baj lesz és baromira megfogom bánni.


Esetleg tudtok valakit akinek már van ezzel tapasztalata?

Vagy nektek?



márc. 15. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valakiknek nagyon jó üzlet, amúgy meg semmi értelme. Megmondom, miért:

1. Kevés betegség esetén hatásos még.

2. Néhány éves gyereknek elég mindössze.

3. Ha komoly betegsége van, amin segíthetne, akkor azt a "hibát" az őssejt is tartalmazza.

Annak lenne értelme, ha lenne egy nagy közös őssejt bank, amiből szükség esetén máséból lehetne kivenni.

Illetve a másik, ha már meglévő gyereknek veteted le a tesóét. Ilyen volt már, azt hasznosnak tartom.

Személyes tapasztalatom, hogy ismertem gyereket, aki nem itthon, hanem Ukrajnában kapott idegen őssejtet. A kezelés egy vagyonba kerül. Utána végigjarták a médiát, hogy milyen sokat segített, a valóság ezzel szemben az, hogy semmit nem változott az állapota. Sőt, magánál a kezelésnél kifejezetten legyengítik, átmenetileg romlik. Jó esetben idővel visszaáll az eredeti rossz állapotra.

márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Igen erre én is gondoltam, hogy ha olyan komoly betegsége lenne a gyereknek akkor nem e lehet az benne már alapból is az őssejtbe. Ezen sokat agyaltam de te most megerősítettél benne.


Meg ugye írtad, hogy néhány éves gyereknek elég. Na erre nekem azt mondta az a kedves ember, aki egy valamiféle orvos, hogy ezt a vért tudják szaporítani na ezt se tudom elképzelni pontosan, hogyan.


Fura is volt, hogy fél órán át alig hagyott szóhoz jutni.


De ezzel el is döntöttem, hogy mi se fogjuk levetetni. Inkább kérjük azt, hogy kicsit később vágják el a babánál a köldökzsinort. Egyébként azt a köldökzsinoros dolgot is hülyeségnek gondolta az ember. De ebben még mindig több jót látok mint, hogy eltetessük az őssejtet.

márc. 15. 00:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egeszsugyes vagyok.

Ez egy nagy humbug.

Sajnos nem ert el vele odaig a tudomany, ahogy azt elkepzeltek , es amennyire reklamoztak.

Nyugat Europaban lakom, itt mar elcsendesedett ez a nagy reklam, mert egyszeruen Így több évtized után sincsenek felmutatható eredmények.

márc. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is utánanéztem annak idején, de nem éri meg.
márc. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom a válaszokhoz, sok értelme ebben a formában nincs.
márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi mindenben segitene vagy sok betegséget gyógyitana, akkor nem ilyen összegekért vennék le, hanem ingyen és mindenkiét.

Mellesleg már nagyon dúrván próbálják rátukmálni az emberekre, gondolom nem jöttek be a számítások.

márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Múlt évben szültem. Akkor utánanéztem. Nem ad annyit amennyibe kerül.
márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gondolkodtunk rajta, pont a lelkiismeretfurdalást keltő reklámuk miatt. Mindenki a legjobbag akarja a gyerekének, de amikor azt érzed valamin, hogy csak a jók vannak kidomborítva az anyagaiban és a korlátairól senki nem beszél, mellé pedig nem olcsó, akkor elgondolkozom.

Ha valóban annyira jó lenne, biztos, hogy agyon kéne promozni? Bármilyen érvet hoz fel az ember, erre az az üzletkötő válasza mindig az volt, hogy most még nem olyan fejlett ez a technológia, de nem tudhatod milyen lesz 5-10-20 év múlva, amikor szükség lenne az őssejtre. Ez jogos, de többszázezer forintot kifizetni ilyen szintű bizonytalanra (kevés betegséget tudnak vele gyógyítani, azt sem igen saját mintából), hát nem tudom...

márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen utánaolvastam. Arra jutottam, ez nem olyan hasznos dolog, mint ahogy előadják.

Legtöbb esetben, ahol tényleg kellene őssejt, ez a szüléskor levett semmire sem jó. Donorét is lehet használni.


Úgy döntöttünk, erre nem költünk.

márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anno megkérdeztem erről az orvosomat, ő nem ajánlotta, nem is vetettük le.
márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!