Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótér mellett lakónak...

Játszótér mellett lakónak mennyit "kell"-"illik" tűrnie?

Figyelt kérdés

Játszótér nyitvatartási idejében(nyolcig) a gyerekek és velük a szüleik/rokonaik/barátaik játszanak, fociznak, örülnek, drukkolnak, labda csapódik a kapunak. A labda néha átmegy a szomszédba, mondjuk 5 alkalomból egyszer, hetente járnak ki játszani két délutánt, tehát nem minden nap.


Kérheti, hogy halkabbak legyünk, ne focizzunk(focipálya nincs, csak hely hozzá) nyitvatartáskor? Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát? Panaszkodhat, hogy egy gumilabda kárt tesz a kertjében és ezért változtassunk a játékon? Nyilván nem direkt megy át és ahhoz képest, hogy gyerekekkel vagyunk, szerintem ritkán. A kerítése olyan 170 cm magas. A játszótér másik szomszédjának 2,5 méter magas a kerítése, oda évente egyszer, ha véletlen átmegy.


Senki sem fogyaszt alkoholt, nem rongálunk, 6an vagyunk gyerekekkel, versenydrukk megy, másik játszótér 3 buszmegállóra, ott nem tudunk elmenni mosdóba se.


Nálatok milyenek a játszótérszomszédok?


márc. 15. 13:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha rendszeresen átmegy a labda, az érthető, ha szóváteszi, de amúgy nem sok köze van hozzá ezenkívül. Csak nem cirkuszolt valaki?
márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
38%
A játszótér ezzel jár, senkinek nincs joga szólni, ha a gyerekek játszanak és hangosak.
márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

"Kérheti, hogy halkabbak legyünk, ne focizzunk(focipálya nincs, csak hely hozzá) nyitvatartáskor?"


Kerheti. Bárki bármit kérhet. Nyilván a gyerekek zajonganak. Így járt.


"Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát? "


Elvileg igen. Gyakorlatilag ha többször repül be a labda, dönthet úgy, hogy nem adja vissza, mert nem az a dolga, hogy a ti labdatokert mászkáljon.


"Panaszkodhat, hogy egy gumilabda kárt tesz a kertjében és ezért változtassunk a játékon? "



Egyértelmű, sőt, emiatt akar feljelentést is tehet.


"Nyilván nem direkt megy át és ahhoz képest, hogy gyerekekkel vagyunk, szerintem ritkán."


Szerinted. De mivel hozzá repül be, az ő véleménye számít, nem a tiéd.


"A kerítése olyan 170 cm magas. A játszótér másik szomszédjának 2,5 méter magas a kerítése, oda évente egyszer, ha véletlen átmegy."


Felajanlhatod neki, hogy a te költségeden csináltathat magasabb keritest.



Értem én, hogy a gyerek a lényeg: neked. Neki még a saját elete. Lehet gyereket nevelni és megoldani, hogy ne zavarja a játékával a lakókat.

márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Kéthetente egyszer megy át. Ez gyakori?
márc. 15. 14:06
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

"Kéthetente egyszer megy át. Ez gyakori?"


A te gyereked labdaja. Nyilván nem ő az egyetlen aki használja a játszóteret.

márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Hát azért én azt én is szóvátenném, ha rendszeresen átrúgnák a labdát a kertembe és ezzel kárt okoznának. Egy-egy alkalom nyilván előfordul, de azért ha heti rendszerességgel rúgdossák át a labdát, akkor szólnék a szülőknak, hogy figyeljenek már oda erre.

A játszótérrel együttjáró zsivajért nem szólnék, nyilván nem lehet elvárni a gyereketől hogy némán játsszanak, de ha naphosszat menne az üvöltés, az engem zavarna. (Tudom, mit beszélek, volt benne részem, laktam játszótér mellett és a legtöbb gyerek teljesen normális, aranyosak, nem zavartak. De volt 1-2 törvénytelen is, amelyik csak és kizárólag üvöltve tudott kommunikálni, ott azért már szóltunk többen is, hogy álljon meg a menet)

márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Illetve a kár, hogy elhajlott a frissen ültetett nárcisz..
márc. 15. 14:10
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Ki is szúrhatja a labdátokat: "hopp, a rózsabokor".

Más kertjébe berúgni a labdát akkor se elfogadható ha kerítése se lenne.

A játszótér területén maradva játszhattok.

márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

"Illetve a kár, hogy elhajlott a frissen ültetett nárcisz.."


Nem hasznal a cinikusság. A "Jaj, Kati néni, nagyon sajnálom, Pistike megint ugyelten volt, szólok neki hogy figyeljen jobban" vagy "Kati néni, hoztam egy cserép jacintot afféle jóvátetelkent, hogy Pistike labdája raesett a narciszra" többet használna

márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

"Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát?"

Nem, nem labdaszedő. Lehet, otthon sincs.

"Kéthetente egyszer megy át."

Ha nem gyakori, akkor nyilván nektek se okoz problémát 2hetente újat venni🤷🏼‍♀️

márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!