Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kérdezni kismamáktól?

Mit lehet kérdezni kismamáktól?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben úgy alakult, hogy lesz kisbaba és emiatt kérdezem. Ugyan én nem szeretnék gyereket, így lehet nem is vagyok kompetens a témában, de mégis csak érdekel, hogy ismerősöm min megy keresztül, mit él át, viszont sok helyen hallom, hogy akarva akaratlan meglehet bántani ilyenkor az embert, sokan tapintatlanul kérdeznek a témában és a kismama a szívére vesz olyan dolgokat, amit kívülálló nem is gondolna. Lehet furán hangzik a kérdésem, de ti minek örültetek volna ha kérdeznek? Vagy csak milyen alap dolgok vannak, amit ilyenkor kérdez az ember?
márc. 15. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat nekem van két gyerekem, de senki nem kérdezett semmit tőlem.

Max annyit, hogy hogy vagyok, esetleg, hogy mikorra vagyok kiírva, mikor fogok szülni.

márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Hogy érzed magad?

Olyan 15. héttől : Érzed már mozogni? Milyen érzés amikor mozog? (Mondjuk ha valakinek még nem mozog lehet besértődik...)

Tudjátok már a nemét? (Csak utána ne fűzz hozzá kommentárt hogy szerinted jó vagy nem)

Mi lesz a neve? (szintén ne fűzz kommentárt a válaszhoz, mond hogy szép név vagy jó választás akkor is ha neked nem tetszik)

Mikorra vagy kiírva?


Most ennyi jut eszembe.

márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Tervezett volt?
márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, régóta szerettek volna.
márc. 15. 22:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el attól hogy valaki éppen terhes ugyanolyan ember, mint te vagy bárki más :D Tőlem amúgy max annyit szoktak kérdezni hogy mire vagyok kiírva, hány hetes vagyok, mi a neme? De amúgy nagyon szívesen beszélgetek bármi másról is emberekkel :D
márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyat, amire te se akarnál válaszolni. Amiket a kettes hozzászóló írt, teljesen jók. Túl intim kérdésbe véletlenül se menj bele.


Esetleg még olyasmit, hogy miket vettek már meg a babának, milyen lesz a babaszoba stb.

márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Miért kell tőle bármit is kérdezni? Beszélgess vele ahogy eddig.
márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó a #2 által írt.

Én szerintem nem vagyok mérvadó, nem vagyok olyan típus, aki mindenen megsértődik, szóval terhesen se. Ritka lehet az, amikor tényleg bunkó a kérdés. Inkább az van, hogy van, akitől semmit nem lehet, mert mindenen megsértődik, de az terhesség előtt is olyan volt.

Tőlem lehet bármit, max.nem válaszolok. De eddig főleg csak ezek voltak: Hogy viseled? Nem vagy rosszul? Mikorra várod?

A felszólító módot viszont kerüld el, ha jót akarsz magadnak! Hívjátok xy-nak! Szoptasd!/Ne szoptasd/Ezt egyél!/Azt igyál!/Császárral szülj! Természetesen szülj!/Így mozogj!/Úgy ne mozogj! Stb. Köszönjük szépen, ezekre megvan az orvosunk, meg a saját képességünk. Ha segítségre van szükségünk, majd szólunk.😁

márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem többször is megkérdezték már: Akartátok?

Nem, nem tudtuk hogy lesz a kisbaba... 🤣

Még férfiaktól is kapok idióta tanácsokat:

- ne ringasd majd

- ne vedd ölbe stb

márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy hogy vagy, hogy érzed magad bőven elég.
márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!