Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 5 éves fiúnak ebből lehet...

Egy 5 éves fiúnak ebből lehet baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam a tiktokon egy anyukát akinek van egy 5 éves és pár hónapos fia.

Most az 5 éves fiúról lesz szó.

Ez az 5 éves fiú tonnakat grammba számol át(!) , ismeri az összes ország zászlaját, kresz táblákat ismeri, dinok nevét tudja (nem, nemcsak hogy dínó, meg tirannoszaurusz, hanem minden dinot kívülről fúj, és tökéletesen nevezi meg őket), emellett boxol 3 éves kora óta,sosem volt kezében telefon anyuka szerint,nem néz tévét és még kitudja mit tud az a csepp fiú.

Emellett iskola érett, szóval 5(!) évesen kezdi az iskolát.

Nekem aggályaim vannak. Jó ez egy gyereknek hogy ennyire okos? Nem fog unatkozni első második osztályban? Azt olvastam hogy a nagyon okos gyerekek nem tudnak barátkozni könnyen. Félre értés ne essék, nem vagyok irìgy sem semmi ilyesmi, de más ilyenkoru gyerek tud 100 ig számolni talán, ez a picur meg milliárdokkal számol gondolkodás nélkül. Szerintetek éri hátrány az életben emiatt, vagy úgyis "kinovi"? Nem ismerem őket személyesen, így nem tudom hogy ez hogy néz ki a valóságban, esetleg anyuka tolja e előre ennyire a gyereket, de ahogy nézem ő olyan tökéletes anyuka,akinek nem lesz jó ha négyest visz haza a gyerek. Fiatal, szép, csodás alak, egészséges étkezés, semmi édesség csak gyümölcs, zöldség állítása szerint a férjevel is csodás a kapcsolatuk, bulizni járnak külön 2 gyerek mellett. Esküszöm olyan ez a nő mint a Született feleségekből Bree a vörös hajú nő aki tökéletes. Nem érdekel más gyereke, és élete de elgondolkodtam hogy kell e ennyire tökéletesen nevelni, es tolni előre egy gyereket? Vagy az is lehet hogy magától ilyen Einstein a gyerek? Szerintem unatkozni fog suliban sokáig, és lesz valamiféle hátránya ebből de hát ez csak az én véleményem. Ti mit gondoltok erről?

És tényleg nem irigység / féltékenység csak elgondolkodtam.


márc. 15. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Én azt gondolom, hogy nincs közöm más gyerekehez.

Mégis mit tegyen az anyuka?tiltsa meg, hogy a gyerek számoljon?vagy mi?

Szerintem ne agyalj ezen, idegen emberek, nincs közöd hozzá mit csinál ez a kisfiú.

Mellesleg semmi rosszat nem csinál, csak okos, ennyi.

márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy csak kepmutatas az egesz.
márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Miért, ha később menne suliba, akkor nem unatkozna?🙄 Nem értem, azon kívül, hogy szidni akarod az anyukát, mit akarsz ebből kihozni?

Ha tiktokon van, akkor biztos kiderül, hogy anyuka tolja, vagy simán csak okos. Ha az előbbi, akkor egy idő után nem fog unatkozni, mert átlagos képességű gyerekkel hiába foglalkozol, nem fog mindig a saját korosztálya a fölött járni

Ha meg az utóbbi, akkor az ég világon semmit nem lehet vele tenni, azon kívül, amit az anyuka tesz. Biztosítja, hogy a saját tempójában fejlődhessen, akkor is, ha ez az átlagnál gyorsabb. Nem akarja visszafogni.

Ha érdekel, ott van Szász Marci, egykori "csodagyerek". Készítettek vele interjút, amiből kiderül, hogy ma már átlagos életet él. Gyerekként pedig valóban nem nagyon voltak barátai. De ez általában gyakori a zseniknél. Nem kell jobban sajnálni, mint, akinek meg a szociális képessége jó, a kognitív viszont gyenge🤷🏼‍♀️Senki nem erős mindenben. Ez van.

márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a férjem idősebb fia mindig is átlagon felül okos volt, de semmi hátránya nem származott belőle. Mindig voltak barátai, szociális élete. Most 20 éves, egyetem mellett mesterséges intelligencia fejlesztéssel foglalkozik, de most is teljesen normális életet él.
márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Én se értem a kérdést. Ha okos, akkor okos, ez van. Hogyan butitsa le az anya és miért?
márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nagyobb gáznak tartom azt, hogy bazári majomként mutogatja tiktokon, függetlenül attól, mennyire okos a gyerek. Én nem tenném soha.

Szóval ez anyuka feltűnési viszketegségéről szól. Az is lehet, hogy kamu az egész, és 1-1 videó elejéig tanítja be a gyereket. (Nem láttam a videóit, így nem tudom, miket mutat be, mert nem is érdekel.) De ha egy zseni, akkor is káros, amit az anyja művel vele azzal, hogy mutogatja.


Amúgy ha már zseni gyerek: lásd Szász Marci. Elnézve őt közel a 40-hez, szerintem neki is jót tett volna egy átlagos gyerekkor.

márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodt lehetsz, hogy a kapcsolat kalap szar, erre bármekkora összeget felteszek. A kisfiú pedig, ha tényleg ennyire okos: de, baromira unatkozni fog, és szarul fogja érezni magát a korosztályához tartozó gyerekek között. Ő idősebbekkel fog barátkozni. Én is rohadtul unatkoztam az iskolában, amikor már 3 évesen tudtam olvasni, az iskolában meg a többiek nyökögését kellett hallgatni hónapokig, évekig.
márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
(előző vagyok: arra célzok ezzel, hogy még zseninek sem kell lenni ahhoz, hogy ne tudj beilleszkedni a csürhe közé, elég, ha egy kicsit eltérsz felfelé a tömegtől)
márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom hogy gondolod, hogy anyuka tolja egy gátlag 5 évesnek nyomathatnál bármennyi infót nem ragad meg benne annyi tudás, lehet siettetni de ilyen sok mindent csak jó agyú gyerek tud raktározni.
márc. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges információk tudása nem jelent zseniséget. Az autistaknak sincs semmi hasznuk belőle, amikor egy témaról annyit tudnak mit tíz lexikon.

Ami káros, az a tiktok. Neked kattintani, mert ezzel pénzeled őket. És a gyerek sem fogja megköszönni felnőttként, hogy kiteregették az életét.

márc. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!