Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire igaz ez a komment?

Mennyire igaz ez a komment?

Figyelt kérdés

Kimásolom, ha törölnék:

Szép név, de úgy hogy ide kiírta a teljes nevet el is rontottad. Ez egy olyan oldal, ahol nem tudod törölni a kérdésed (pontosabban bonyolult és szankckonálják), azaz bárki rákeres a lányod nevére ez lesz az első találat.


Ha rákeres mejd 8-10 év múlva a lányod a saját nevére, akkor ő is ezt a kérdést fogja találni, szerinted milyen érzés lesz neki ha valaki azt írja ocsmány név vagy azt hogy szerinte mondjuk k.vás? Vagy csak az hogy az anyja egy anoním oldalon szavaztatta meg hogy mennyire szép vagy nem szép a neve?


Egy neves kérdésnél bukkantam rá és kicsit felidegesített, és igazából ezt bármelyik neves kérdéshez írhatta volna, nem értem miért pont ehhez az egyhez írta. A névvel alapból semmi kivetni való nem volt, sőt majdnem mindegyik azt írat hogy tetszik egyedül ő írt rossz dolgokat. A kérdező is írta, hogy nem befolyásolja őt a vélemények, csak érdekelte ki mit gondol róla. Nyilván van benne valami igazság de szerintem eléggé túlzott a reakciója. Mi lesz ha rátalál a lányzó? Túléli...Egy csomó hasonló kérdésnél szintén kiírják a vezetékneveket ott miért nem kapnak hasonló "jótanácsot"? Gondolok az ilyen kérdésekre: Melyik név lenne a legjobb? és felsorolja a neveket majd leírja a vezetéknevet de láttam sok olyat is ahol a komplett névről kérdeznek. Mit gondoltok alapból az ilyen neves kérdésekről?



márc. 16. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton azt gondolom minden neves kérdésnél :


A 2 szülőnek kell eldönteni, nekik kellene megvitatni, nem pedig a gyk random népének.

Gáznak tartom, hogy gyereket vállal valaki, de olyan egyszerű dologban sem képes döntést hoznia a párjával, vagy önállóan, akkor mi lesz később?


Totál feleslegesnek tartom vadidegeneket megkérdezni, 3 embernek kell tetszeni a választott névnek. A 2 szülő, gyerek.


Ahol valaki adott paraméterek mellett kér nevet.. Bammeg! Ne legyél már ennyire lusta! Vagy legalább keress egy szar név kalkulátort.. 🤦

márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1-Mint írtam a kérdező csak kíváncsi volt véleményekre, hisz ő is írta hogy már el van döntve, csak érdekelte a vélemények.

Más esetben egyet értek, de itt más a helyzet. Véleményeket nem lehet kérni így se?

márc. 16. 21:23
 3/22 A kérdező kommentje:

3 embernek kell tetszeni a választott névnek. A 2 szülő, gyerek.

Na ezt most hogy kell elképzelni? :D

Amikor a név megszületett a gyerek sem született meg, így nem tudják megkérdezni, hogy tetszik e vagy sem. még nem hallottam olyat hogy egy pár megváltoztatta a gyereke nevét csak mert ő azt mondta nem tetszik a nevem. Az más ha teljesen ki van téve gúnyolásnak. Sok embernek nem tetszik alapból a saját neve, akkor most hogy is van ez? :D

márc. 16. 21:26
 4/22 anonim ***** válasza:

Láttam azt a kérdést és azt a választ is.

Egyrészt azért, mert, ha felsorol egy csomó nevet és utána leírja a vezetéknevet is, akkor az említett példában nem lesz az első találatok között, ha később beírja a gyerek a nevét.

Másrészt, az egy viszonylag ritka vezetéknév volt(talán nem is létező.) Amiket meg szoktak adni, az ilyen Molnár, Fazekas stb. szintű, szóval szintén nem áll fent a fenti probléma.

Amúgy a kérdező később leírta, hogy regényhez választott karakter nevet, szóval amúgy is okafogyott a dolog. Nincs ebben ennyi.

márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4.igen de úgy általánosságban kérdezem.
márc. 16. 21:29
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt a kommentet egy olyan kérdéshez írták, amiben eléggé egyedi a vezetéknév, és a keresztnévvel együtt tényleg nem lesz sok belőle. Én nem írnék le itt egy ilyen ritka vezetéknevet.

Ha később a gyerek egy "kedves" osztálytársa talál rá a kérdésre és cikizni kezdi a gyereket? Túléli persze, de minek adjak akármilyen támadási felületet?

márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6.hmmm...ez igaz. ez meg se fordult a fejemben.

pl.ha tucat vezteéknévvel kérdeznek mint Szabó, Molnár, Nagy, Horváth...akkor mennyire mérvadó? PL. ha a keresztnév se túl csicsa.

márc. 16. 21:32
 8/22 anonim ***** válasza:
Szabó Hannából és Molnár Péterből annyi lesz, hogy senki nem fog egy gyakoris kérdést megtalálni, ha pedig mégis, akkor sem fogja tudni, hogy kire vonatkozik.
márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
hát én rákerestem most a nevemre.. nekem sem "átlagos" (Nagy - Kis-Molnár stb vezetéknevem van) Nem tudom hányadik link volt az én face oldalam.. őszintén szólva eszemben sincs a nevemet beírogatni a google-ba hogy mit dob ki, 15 év múlva mire ő esetleg olyan nagy lesz, hogy elkezdene keresgélni a nevéről, ki tudja milyen oldalak lesznek még... 15 éve még iwiw volt.. meg myface.. már sehol sincsenek...
márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#5! Általánosságban is válaszoltam. Ha külön szerepel a vezetéknév és keresztnév opciók, akkor nem dobja ki a kereső.

Gyakori vezetékneveknél meg szintén nem áll fent a vázolt probléma.

Ezért írta pont ahhoz a kérdéshez és nem a többihez 🤷🏼‍♀️

#4

márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!