Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért épp az anyák a legnagyob...

Miért épp az anyák a legnagyobb ellenségek?

Figyelt kérdés

Nő nőnek a farkasa. Nem tudom eldönteni,ennyire rosszindulatú,vagy csak ennyire buta, beszűkült agyú néhány,azaz jó sok anyuka,nő. Vagy mind a kettő,ami a legelkeseritőbb.

Pár példa,hogy mire gondolok:

Nekem sajnos egy nagyon rossz alvó,tobbemberes babát dobott a gép,aki most,hogy nagyobb,két éves,is állandó felügyeletet igényel,és még mindig pokoli az alvása. Segítség nulla.

Miket kaptam eddig ?

Mire számítottak,nem tudtad,hogy ilyen? (Nem,honnan tudtam volna,és különben is,attól szeretem,ez nem segítség,ez ítélkezés)

Ha rossz passzban vagyok,és az alváshiány miatt sokszor van,cikkeket olvasok..legutóbb az anyasagról,kendőzetlenül írtak,és nagyon jól esik ilyeneket olvasni,mert sorskozosseget ad. Na de a kommentek alatta...: meg jó,hogy nem az ilyen hülye cikkekre kell hallgatni,az anyaság egy csoda,én imádom a gyerekem,áldott jó baba,imádom minden percét.

Sokan nem fogják fel,mit jelent,ha van egy hadra fogható nagymama,vagy azt,hogy nem az ő érdemuk,ha nyugodt,eszik alszik elvan babat kapnak,attól a másik még nem szaranya,ha nem funkcionál hónapokig,évekig kétszer két órás alvással.


Annyit de annyit tudnék még írni,de szerintem aki akarja,érti.

Miért van az,hogy ennyi a beleérzésre képtelen,empátia nélküli anyatars,nő? Ennyire buták,korlátozottak,vagy csak ennyire rosszindulatúak?

Ez nekem a legtöbbször,ami fájó,ez a rengeteg ítélkezés,ami anya csoportokban,anyák között megy. (Tudom,itt is jönni fognak majd a hasonló típusúak,a minek az ilyennek gyerek kommentelés,de bízom abban,nem csak ők olvassák a kérdésem)



márc. 23. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam valami olyasmit, hogy ez ilyen tudattalan önvédelem. Általánosságban igaz, hogy az emberek egy rakat családi transzgenerációs fost cipelnek magukkal, és úgy igazán senki nem lehet biztos benne, hogy amit most a pár éves gyerekével legjobb tudása szerint csinál, az hosszútávon is jó lesz e, de mivel a többség jót akar és hormonálisan meg mentálisan egy érzékeny időszakban van, ezért akarva akaratlanul próbálja a saját dolgait "legjobbként" feltüntetni, ezzel is biztosítva önmagát, hogy ő jól csinálja. Tehát ez mindig önmagukról szól, saját belső félelmükről, mert ha azt látják, hogy más máshogy csinálja, és urambocsá az is teljesen jól működik, akkor "mivan ha mégis én csinálom rosszul?".


És a normális anyák védelmében felszólalva, mint egy szintén sose alvós, többemberes gyerek anyukája: engem pl 2 új anya-társ segített át ezen az okádék időszakon. Pont azért, mert együttérzőek voltak, tudták milyen, és nem ítélkeztek, hogy biztos azért mert én valamit rosszul csinálok, csak mondták, hogy uh kitartást, amikor arra volt szükség, meg elpoénkodtuk a nyomorunkat, amikor kínunkban már nem tudtunk mit kezdeni az egésszel. Tehát igen, vannak a szupertúlkompenzálós, "én 16 gyerek mellett diplomáztam, gondoztam 6 hektár földet, dolgoztam irodában, vezettem háztartást, és még romantikusan leszoptam a férjemet szexi ruhában minden este, miután főztem IS" típusú szerencsétlenek, meg egy rakás hétköznapi nő, akinek ha azt mondod, hogy ember, annyira jó lenne végre egyedül sza.rni, akkor csak röhög, hogy NEKEM IS. Ilyenekből is van bőven, hidd el, csak ez egy érzékeny időszak, amikor könnyű egyedül érezni magad.

márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Csak meg kell nézni a sok ősanyát, akik lepontoztak mindenkit. Erről beszélünk.
márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Az internettel az egy hatalmas nagy baj, hogy bizony mindenki IS véleményt formál és hallatja a hangját. Gyerektémától függetlenül is néha a kerületi fb-csoportot olvasgatva is kiszaladnék a világból inkább, olyan véleményeket látok leírva. Az emberek zöme bizony agyatlan, rosszindulatú, ítélkező, azt hiszi, hogy márpedig ő mindenkinél mindent jobban tud. Elenyésző az az üdítő kivétel, aki nem így áll hozzá. És ez az elenyésző kisebbség bizony nem is olyan hangos. Szóval az ilyen-olyan anyukás csoportokban véleményeket leginkább az ilyen agyatlan, rosszindulatú emberektől fogsz hallani. Akár itt gyakorin is, akár fb-n, akár más fórumon vagy oldalon. Nagyon, de nagyonnagyon meg kell válogatni, hogy mik azok a körök, amik számodra támogató, segítő véleményt formálnak, amiből inkább töltekedni tudsz és gazdagabb leszel tőle, nem csak a hited veszted el miattuk a világban.

Egyébként az anyukák (én is, nyilván, csak nekem van annyi IQ-m, hogy érezzem a valóságot is magam körül :D ) zömében tényleg szeretik azt hinni, hogy a gyerekük minden -jó- képessége az ő érdemük. A rossz dolgok meg természetesen veleszületett meg életkori meg mittudoménmi eredetűek, de bármi jó, az csakis az anya érdeme. Hamar kezdődött el a mozgásfejlődés? Naná, hogy azért, mert ő olyan szuperül csinált valamit! Ügyes a kirakózásban? Természetesen azért, mert olyan sokat foglalkozott vele. Jól alszik? Nyilvánvalóan azért, mert tökéletes altatási módszert és rutint választott. Véletlenül sincs ebben szerepe a gyerek temperamentumának, veleszületett készségeinek, semminek, kizárólag anyáé a taps. Na és ha ez a kiindulópont, akkor nyilvánvalóan akinél ez nem így működik, ott bizony anyuka rontott el valamit. Hiszen ha nála bevált, másnál miért nem? Nyilván a szülői kompetencia hiánya miatt, mi másért? Semmiképpen sem azért, mert a gyerek más. Á, az nem lehet :D

Szóval ne vedd magadra igazából. Szelektálj, és próbáld meg nem észrevenni ezeket az okoskodásokat.


(igen, én is érzem, hogy okoskodás a véleményem, ez van :D Próbáltam támogató lenni, bocs)

márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes dolog ez kérdező. Nagyon jó kis anyaközösségben vagyok benne,több gyerekesek,de full lazák,normálisak. Annyira emberiek,hihetetlen. Van ilyen,van olyan is,senki nem nézi le a másikat pedig eltérőek. Amik ott mennek itt már fikáznák őket. Én inkább itt látom ezt a gykn,de tényleg. És azt gondolom ez csak az anonimitás miatt van. Könnyű álszentnek lenni itt egy két anyucinak,a való életben meg ki tudja milyen. Biztos van sok személyesen is ilyen,náluk inkább az,hogy ennyit tettek az asztalra,erre büszkék,gyerek mellett nincs életük. Már a játszótéren messziről kikerülöm az ilyet,ha elkezdi a hülyeséget. Neked is ezt javaslom,hidd el sok mérgező dologtól kíméled meg magad. :) Ezekre nincs szüksége az embernek.
márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12: tobbnyire a 45%-os pontoz le, ugy latom neki semelyik valasz nem megfelelo.
márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudni . ...én is 0 segítséggel voltam,és nem hogy segítettek volna ,akik barátok ..és én meg emlékszem,hogy mindig minden apró kifogással Makra bízták a gyerekeket,meg okoskodtak leszoltak,hogy ők bezzeg pikk pakk lefogytak,dolgoztak már nagyon hamar,csak elfelejtik,hogy mamák éhez maximálisan aszosztaltak.Mit vársz idegentol,ha még a barátok is ilyenek .😂🤷
márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!