Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok idegileg? Másfé...

Hogy bírjátok idegileg? Másfél éves a gyerekem, egész nap az én feladatom szinte "szórakoztatni".Egyáltalán nincs el egy kicsit sem egyedül. Annyi még a nehézség,hogy nincs tévé és telefon neki,így tényleg csak én maradtam neki.

Figyelt kérdés
Digitális tartalommal nyilván könnyebb lenne, de azt meg nem szeretném, hogy rakapjon. Egész nap jön utánam és vinnyog, és elég sokszor ordít ha nem veszem fel. Főzni már meg sem próbálok,ha ketten vagyunk itthon. Még a vécére sem tudok elmenni tőle. Már amikor ébred reggel azt számolom hany ora mulva alszik el delben, ha meg felkel azt, hogy mikor lesz mar este. Az ejszakaink sem tul pihentetok,legalabb 2x ebred. Úgy érzem nagyon kiegtem ebbe, nagyon ingerült, frusztrált vagyok, minden zavar, idegesít. Soha nem voltam ilyen. Mit tudnék magamon változtatni, hogy ne így éljem meg ezt, ne legyek ennyire feszult? Sokszor tenyleg ugy erzem nem bírom.
márc. 25. 10:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy éltem túl hogy rengeteget jártam vele játszótérre. Délelőtt , délután, hogy "ismerkedjen" stb

Nem ismertem senkit a városban. Facebook csoportba írtam ki hogy anyukákkal ismerkednék akikkel tudnánk sétálni, játszótérre menni stb. Így könnyebb a gyereknek is. Nekem is .

Azóta is szinte minden nap délelőtt és délután együtt bandázunk az anyukákkal és sétálunk, játszótérre megyünk, vagy át megyünk valamelyikünkhöz.

Egyedül én is megbolondultam volna ezért kezdeményeztem ra írni szimpatikus helyi anyukákra bármennyire is éreztem kellemetlennek😅

márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
A mi kb másfél évesünk már mindkettőnket kikészített idegileg... a nővére is hisztis és makacs volt, de a kisebb túltesz rajta bőven.
márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
58%

1#-es,jó ötlet,de a játszótéren ugyanúgy figyelni és játszani kell vele,rohangálni utána. Gondolom a kérdező problémáját ez nem fogja megoldani.

Kérdező,esetleg segítséged nincs? Itt az lenne a megoldás,férj,nagyszülő,bébiszitter aki átveszi órákra és ő játszik vele amíg te picit szusszansz szellemileg,fizikailag.

márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, de másfél évesnek TV meg telefon semmi esetre sem megoldás!
márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Heti 1x kb be tud segíteni valaki, de akkor is házon belül csak utánam jön a gyerek.
márc. 25. 10:56
 6/42 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem megoldás a tévé, telefon,de sok szülő ezzel letudja, ott gondolom kevésbé frusztrált az anya, mert órákig csendben a gyerek.
márc. 25. 10:57
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha van játék konyhája ő is "főzhet" ameddig te főzöl. Ugyan lassabban haladsz, de be lehet vonni kisebb dolgokba, hogy az ő feladata legyen x y dolgot oda adni neked.
márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
49%
Segítség lenne jó, például nagyszülő, rokon, barát, esetleg bébiszitter. Tudom, nem a legjobb, de ha csak egy kis időre tévét kapcsolnál, vmivel könnyebb lenne. Nem kell egész nap mennie nyilván, de ha más nincs, akkor ez is megoldás lehet részben. Nálunk muszáj volt, rokonok távol élnek, senki segítség nem volt. Ha nincs a tévé, nem tudom, hogyan éltem volna túl azt az időszakot. Pedig egyáltalán nem vagyok tévé függő, sokáig nem is volt tévénk, előfizetésünk most sincs, YouTube-ot nézünk maximum.
márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező,és többszöri segítséget ha igénybe vennél?Férjed hétvégén nem tudja átvenni teljesen? Elvinnék játszótérre pl,míg te azt csinálsz ami feltölt picit.
márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ekkora gyerek "segített", sok mindent csinálhatott, megtanulta elfoglalni magág. Esetleg te is próbálkozhatnál errefelé terelgetni.

Meg az sem hülyeség, ha naponta egy órát gyerekmentesen töltesz - amikor az apa hazajön, menj el sétálni vagy valamerre, ö is képes ellátni a gyerekét ennyi ideig.

márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!