Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek kis gond nagy...

Kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond. Igaz ez?

Figyelt kérdés
3,5 eves a lanyom miota megszuletett azota hallom ezt a mondast altalaban olyanoktol akiknek nagyobb a gyerekuk. De mar akkor is hallottam ezt mikor a lanyom 1 eves volt baratnom fia meg 3. Tok idegesito. Most van ennek alapja vagy nem? Tegnap is nevetve mondta egy anyuka jo ott a gyerek 10 volt mar. Engem folyton felhuz ez a mondas mert elrontja a hangulatom. En egyre jobban elvezem hogy a lanyom nagyobb, nem szerettem a babakort.
ápr. 1. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Csak más jellegűek a problémák, de szerintem is minél nagyobb annál jobb eddig (3 és fél éves és másfél éveseim vannak, tehát tapasztalatom nincs de a kisbabás korszakot sose fogom visszasírni az biztos).
ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát olyan értelemben igen, hogy a babakori "gondok" azok ilyen kis mindennapi apróságok, minthogy leöntötte magát almalével meg kifolyt a kaka a pelusból, nagyobb gyereknél meg amikor már pl óvodás korú, akkor felmászik a nagy gyerekek után a mászókára, nem tud lejönni, leesik, eltöri a lábát, kiszalad az útra, stb, még nagyobb gyereknél meg iskolaválasztás, tanulás, hobbik, annál is nagyobb (kamasz) gyereknél a megfelelő társaság, továbbtanulás, jövőbeni lehetőségek kérdése a "gond". Szóval szerintem arra gondolnak, hogy a piszlicsáré apróságokból jönnek azok, amik az egész életére kihatnak a gyereknek, aminek komoly, tartós eredményei vannak. Mert oké, babaként végigordít 3 éjszakát, amikor jön a foga, rendben van, túléljük, de ez ennyi volt, kész, vége, de kamaszként amikor kimenne a nagyvilágba és koncertekre járna és _olyan_ társaságba keveredne, az nem 3 napos csoda, nem is csak egy kis kialvatlanság a következménye, ugye. Most ezek végletek, de érted remélem, hogy nem arról szól ez, hogy negálja a jelenlegi megéléseidet, hanem hogy a gyerekek ahogy nőnek felfelé, úgy lesznek a velük kapcsolatos problémák egyre komolyabbak, egyre nehezebbek és egyre fontosabbak, már ami a következményeket illeti. Nyilván nehéz egy babakor is és nehéz ovisokkal is és nehéz utána minden korosztállyal, mert gyereket (jól?) nevelni úgy an-block nehéz (szerintem), de azért tényleg van különbség egy ártatlan kis cuki 3 éves és egy lázadó kamasz között.


(1,5 és 3,5 éves lányaim vannak, szóval nem tudok nagyon a későbbi időkről nyilatkozni, de azért én is érzem, hogy nem ez a legnehezebb része, ami a gyereknevelést illeti, ez a kezdeti időszak még a gondozási feladatok miatt kimerítő, a java az még csak később kezdődik)

ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát bizonyos szempontból igaz, mert pl: egy kamasz gyerek sokkal rosszabb mint egy 3 éves. Meg hát ahogy nől a gyerek úgy komolyodnak a problémák is pl: iskola, párkapcsolat, akár rossz baráti társaságba is keveredhet stb...

Persze vannak kivételek, én sem voltam problémás sosem.

ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

A bűnlusta és matekellenes nagy középiskolai felvételije szerintem több ősz hajszálat hozott, mint a középső 10 évig tartó dackorszaka. 3:)

Azért mondják ezt, mert a babakori döntéseid következménye egy nátha lesz, vagy egy lúdtalp, a későbbiekben pedig drogok, nem kívánt terhesség és hajléktalanság.

ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Minden korszaknak meg van a maga nehézsége, kihívása. Nyílván ahogy nőnek a gyerekek, úgy változnak és nőnek a megoldandó problémák is.
ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Igaz.
ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy értelmezem ezt a mondást, hogy ha gond van, akkor az kis gyereknél általában kicsi, nagynál meg nagy. Ha összefirkálja a falat, az kevésbé komoly, mint amikor pár évvel később füvezésért előveszik a rendőrök.
ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Igaz. A kisgyereket jobban tudod kontrollálni. Minél kisebb, annál jobban. Oké, sír, nem alszik éjjel, de kb ennyi. Egy 16 éves meg kb azt csinál, amit akar
ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy 7es írja...


Kisgyereknél mi a gond? Max koszoa a ruhája, bekakil, szétpakol

Ez mind olyan, ami kb pillanat alatt orvosolható.


Nagy gyereknél már felmerülnek nagyobb bajok... sulis lógás, hazudás, otthonról lelépés, verekedés, stb. Nyilvá vannak kivételek, ahol ezek nek kerülnek elő, de a többségnél igen.


13 a fiam. Pl 2 hete hokiedzésen összeverekedett az ellenfél egyik játékosával. Tettlegességig fajult, fiam betörte a másik orrát. Na ez elég nagy gond...


Vagy épp a 15éves lányom, amikor sehonnan soha nem volt tiltva, mégis ablakon keresztül lelépett a fiújához az éjszaka közepén. Vagy épp egy buliból ittasan, cigiszagúan hoztam haza....


És ezek nem nevelési problémák, hozzáteszem. Meg vannak nevelve.

ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ertem mar. De akkor se kene mondani mert tok idegesito. En ezt a mondast soha nem fogom mondani akkor se meg ha mashogyan is ertelmeztem eddig. Mintha direkt el akarnad a masik kedvet rontani
ápr. 1. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!