Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy ne puszilgassák a babám, úgy, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babáról van szó, már kértem, hogy a kezét ne puszilgassák, de valamikor azt is elfelejtik, az arcát meg állandóan puszilgassák, az orrukat meg a gyerek orrához dörgölik. Nem akarok megbántani senkit, de szerintem ez nem higiénikus.
ápr. 1. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Csak szeretgetik..

De ha neked nem jó akkor kérs meg hogy anya ne puszilgasd a gyerek kezét mert államdóan a szájába veszo beteg lesz stb

ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor ne az legyen a fő szempont, hogy megsértődnek-e. Egyèrtelműen megfogalmazva lèrd meg őket.
ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én örülök, hogy szeretik, és tudom, hogy szeretgetik, nem is szeretném azt a látszatot kelteni, hogy ez zavar, mert nagyon jól esik, hogy ennyire szeretik. De a szeretgetésnek ez a módja valamiért nagyon zavar. Féltem a gyereket, ha ilyen közel hajolnak hozzá. Gondolom ösztönök, hormonok.
ápr. 1. 22:02
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem túlparázod. Hamarosan elindul a földön kúszva-mászva a lakásban. Ezt el kell engedni.

Hogy hagyod majd később önfeledten homokozni a játszótéren, matatni a fűben, ha a nagyszülők bacijától is félted?

ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, valojaban ez is erdekelt volna, hogy reális-e hogy ennyire féltem, vagy engedjem ezt el…
ápr. 1. 22:12
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Ujszulottnel ezen meg en is izgultam, akkor siman megkertem mindenkit, hogy ne.

De amiota 4 hosan a padlot nyalogatta, kesobb meg a papucsom talpat, ha valahol megtalalta, elengedtem :D

Kizaro ok persze valamilyen betegseg, herpesz, illetve nyilvan az idegenek vagy tavoli ismerosok. De a nagyszuloknek emiatt nem szolok mar.

ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Derjaderja ***** válasza:
86%

Szerintem ez túlzás, pedig én sem vagyok "nyalás-falás" párti. Ezekért a dolgokért nem szólnék, egy nagyszülő egy 4 hónapos gyereket mért ne puszilhatna meg az arcán?

Elidegeníted őket csak az ilyen kérésekkel.

Más lenne ha a száját puszilnák vagy 4 napos lenne vagy ilyesmi

ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
ápr. 1. 22:28
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
4,5 hónaposan màr nem újszülött. Ha nem betegek, náthàsak vagy épp nincs herpeszük a szüleidnek semmi baja nem lesz a babádnak. Nálunk már ilyen idősen a szőnyeget nyalták 🙈 Kb. ezidőtájt hagytam fel a fertőtlenítéssel is és csak mosogattam a cumikat/üvegeket. 😃
ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Őszinte leszek, én magam nem rajongok a puszilgatásért.

Nekem sok, hogy ott nyálazzák a gyereket, később elvárják, hogy a gyerek is adjon puszit stb.


Ne, máshogy is ki lehet fejezni a szeretetet.

ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!