Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák kocsi nélkül, ítéletid...

Anyukák kocsi nélkül, ítéletidőben hogy hozzàtok-viszitek a gyerekeket oviba?

Figyelt kérdés

Nem tudom, kinél milyen az idő, nálunk most is épp 100 km-es sivító szél van szakadó esővel. És ugye egyre gyakrabb az ilyen időjárás.


Nincs kocsim, és az óvoda sincs túl messze, de azért nem is az utca végén van. Szeptemberben megy a gyerekem oviba, és basszus, sokszor elgondolkodom rajta, hogy ilyen időben hogy sétálok haza vele meg a kistestvérével.


(Olyan választ, hogy legyen autóm, nem kérek, mert nem megoldható. Próbáltam a jogsit, 90+ óra, oktatóváltás és 4 bukás után elismertem, hogy nekem ez nem megy, nem tudok mit csinálni).



ápr. 2. 12:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Busszal, metróval, de volt már, hogy szaladtunk 2 utcát mert "buli volt":)
ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 babyboom567 ***** válasza:
86%
A város másik végén van az ovi.Hát ha már reggel is "hurrikán" volt,nem mentünk, előfordult párszor a 4 év alatt.Ha napközben lett ítéletidő akkor sz@rrá áztunk,hisz az oviban nem maradhat.Ha most kezdi az ovit a gyereked, kár ezen agyalni,kiscsopiba meg középsőbe nem veszik ezt olyan komolyan ha párszor nem viszed.
ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom ugyanúgy, mint a 70-es 80-as években, amikor sok családban nem volt autó és megoldották.
ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha olyan durva lenne az idő, hívnék egy taxit.
ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

1978-ban volttam 5-éves,Szerencsi csokigyárba játtam óvodába Tiszalúcról 20-km vonattal.

5-kor ébredés, anyámmal ki a vonathoz 5,30-kor indult 5,50-érkezés anyám beadott az óvodába és ment dolgozni majd délután haza.

ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Vízálló ruha, cipő, bátorság. Ítéletidőben a séta a legkevésbé fájdalmas, biciklivel sokkal rosszabbul járnál. :)
ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyu bicajjal vitt mindkettőnket a város másik végén lévő oviba anno. Tesóm hátul, én elöl egy kormányra szerelhető ülésben. Vannak olyan emlékeim, hogy bőrig áztunk és anyukám is sokszor emlegeti nekünk már mennyivel könnyebb dolgunk van. Vigyél ilyenkor magaddal váltóruhát mindenkinek és nagyjából ennyit tehetsz. Nomeg legyen mindenkinek jó esőruhája. Neked is. Nadrág, kabát, vízhatlan cipő.
ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Hát nyilván szopás, de úgy, ahogy magamat is viszem, ha MUSZÁJ kimenni ilyen időben: megfelelő esővédő ruházat, gyerekeknek még könnyebb is, náluk egy gumicsizma + vízhatalan overál azért elég jól véd, felnőttként extrém esetben az esőkabát és csizma között pl. a gatyám simán átázik, ha mondjuk vízszintesen esik az eső. Ilyenkor szokta a férjem elővenni az "én nem cseszegetlek ezzel, de ugye menniyvel egyszerűbb lenne most, ha lenne jogsid" nézését. És hát igaza is van :D
ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
4%

Lehet már automata váltósra is jogsizni(utána nyilván csak olyat vezethetsz), az sokkal egyszerűbb, biztos menne.

Amúgy meg vízálló ruha, széldzseki, be kell öltözni alaposan.

ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekre esőruha, esőkabát, neked esernyő és mentek, mert muszáj.
ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!