Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi okból nem tesztek félre...

Mi okból nem tesztek félre megtakarítás a gyerekeiteknek életkezdésre (nyilván annak szól a kérdés, aki nem tesz félre)?

Figyelt kérdés

Nem tartjátok fontosnak?

Nem fér bele anyagilag?

Beleférne, de akkor le kellene mondani felesleges dolgokról, pl. cigi és inkább azt választjátok?

Nektek sem segítettek és úgy vagytok vele, oldják meg ők is, ahogy tudják?


Ha 3 vagy több gyereketek van, nem jutott eszetekbe, hogy kevesebbet vállaltok inkább, de akkor spóroltok nekik?



ápr. 2. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg még nem kezdtem el neki félre tenni de folyamatban van.

A férjem azt mondta minek.

Ezt azzal indokolta hogy ő is megtudta csinálni, nyilván segítséggel, de feltételezem hogy segíteni segítene neki csak ezt a félretevés dolgot valamiért nem akarja. Én sem kaptam semmit egyébként, a szüleim rám hagyott része is kukába ment, de ugye én vele költöztem, spec helyzet ,mindegy. Viszont mivel nekem óriási segítség lett volna ha van egy ilyen kezdési tőke, emiatt én fogok neki tenni.

ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Van egy lakásunk, amit kiadunk albérletbe, úgy gondoljuk, hogy ha majd elég nagyok lesznek, akkor vagy a nevükre íratjuk, vagy eladjuk és elfelezzük az árát közöttük vagy csak beleköltöznek és ott van az ingyen lakhatás (nyilván rezsivel meg mindennel, de érted), szóval részünkről ez az életkezdés dolog le van tudva, ezen felül havonta 10.000 ft-t félretenni nekik, amiből 18 év múlva talán majd tudnak venni egy kiló kenyeret feleslegesnek tartunk. Ha ügyesek vagyunk, akkor talán tudunk venni még egy lakást, mire mindketten nagykorúak lesznek, és akkor még csak felezniük kell, egyik egyiké, másik másiké lesz. De ez jelen ingatlanpiaci helyzetben eléggé merész elképzelés :D Így is örülünk, hogy legalább az a lakás megvan (azon túl, hogy a ház, amiben lakunk, is saját, csak azt nem tervezzük majd odaadni nekik, amíg itt lakunk mi is, nyilván ez az örökségük része lesz majd a távoli jövőben).
ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Teszunk neki felre, de csak havi 10 ezret, nyilvan ezzel majd a segget is kitorolheti, kb olyan, mintha nem lenne.

De egyelore ennyit tudunk, azert. Mi inkabb elunk jobb szinvonalon jelenleg, minthogy nelkulozzunk es a gyereknek tegyunk felre szazezreket, hogy majd 20 ev mulva megkapja. Jo volna, de a ketto egyutt nem megy sajnos, cserebe elmenyeket gyujtunk, nyaralni jarunk, szorakozunk, jo minosegu eteleket eszunk.

Majd ha en is visszamegyek dolgozni, akkor tobbet rakunk csak neki felre (kulon megtakaritasunk van, de az a sajatunk, veszhelyzetre).

ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem tartom fontosnak. Megkapott mindent, amire szüksége volt ahhoz, hogy tanuljon és majd jó munkája legyen, amivel eleget kereshet. Sem az én, sem a férjem családjában nem volt szokás a gyereknek való spórolás, mégis mindenki megoldotta jól az életét. Mi magunknak teszünk félre, a nyugdíjas évekre.
ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Én a családit félre akartam neki tenni, nem nagy összeg, de mégis több, mint a semmi. Viszont az apja egy pénzügyi csődtömeg, tele hitellel, így nem tudok egy Ft-ot sem félretenni, sőt, sokszor fizetés előtt pár nappal már kuporgatni kell.
ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Hát 5, te választottad őt apának, így nincs semmi jogod kritizalni
ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 babyboom567 ***** válasza:
97%
Fejlesztésekre költjük, hogy legyen önálló jövője.
ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Arra szeretnénk tanítani hogy megqlljon a saját lábán és boldoguljon.

Nem arra gyurunk hogy kocsi, ház milliókat adjunk nekik 18 évesen és fogalmuk sem legyen , ez mekkora dolog.

Inkább úgy gondoljuk hogy tudjuk őket segíteni de legyen saját céljuk és sikerük ha valamit elérnek.

18 évesen kapnakajf jogsit megvegy használható fe nem új autót, ott a családi ház és ha minden jól megy én örökségből vettem 6 db lakást amikor még nem voltak 50 milliosak a panelek. Azok ki vannak adva úgyhogy szerencsére jó színvonalon élünk és majd ha kell tudjuk őket segíteni de szeretnénk ha értékelnék amit maguknak szereznek.

Mi is hitelből vettünk egy felújítandó házat még az örökség előtt, inkább a jövőre koncentrálunk, a törlesztőt az előtt is tudtuk fizetni, és 20 év múlva aprópénz lesz.

A gyerekek is álljanak 2 lábbal a földön és dolgozzanak meg mindenért hogy értékrendjük legyen. Mi így gondoljuk.

Külön a gyerekeknek nem teszünk félre.

Most 2.5 éves és nyáron születik a kistesó, úgyhogy ez még messze van.

ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem címkézem fel a vagyonunkat, hogy ez a Pistike egyetemére, ez a Juliska lakására stb. Az egyetemet fogjuk tudni finanszírozni, akkor is ha mindkét gyerekünk orvos akar lenni. Viszont mire kirepülnek és lakás kell, attól tartok, hogy úgyis öröklünk egyet-kettőt.


Egyébként mi direkt kissé aszketikusan élünk, tudatosan olyan munkát választva, ami nem fizet sokat de több a szabadidő. Nekem nagyon erős gyerekkori élmény, hogy apunak sosincs ideje. Én ezt másképp akarom.

ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
#8! Értékeljék? Te azóta is az örökségedből élsz. Úgy nem nehéz.
ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!