Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakult ez a gyerekekkel?

Hogy alakult ez a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
a gyerekeid neveit évek óta tervezted vagy spontán? első fiamnak elejétől terveztem egy nevet,ismertem olyan nevűeket,tetszett,de férjemnek volt egy rossz ismerőse ezzel a névvel,nem engedte. 33 hetes !!! voltam mire kiegyeztünk egy közös névben :D mert azon kívül semmi se tetszett nekünk. másodiknál,szintén fiú,olyan sokat szenvedtem a terhességgel,hogy középidőtől már nem is kérdezgettem ,és ő is feladta a próbálkozást,és megkaptam a fiúnevet amit elsőre akartam. főleg,hogy semmilyen más nevet nem találtunk ami tetszene. illetve nekem a Dalton vagy Damián tetszik,de garantálom ezzel kinéznének ( nem barnabőrűek vagyunk :) . a vicc,hogy 5 lánynevet is imádok,de lányom nincs . már évek óta tudtam mit adnék ha két lányom születne. abban egyetértettünk,hogy feleslegesnek tartjuk a két nevet. úgyis egy néven nő fel és kicseszünk vele csak aláíráskor,és nem adjuk szüleink vagy nagyszülők neveit,pedig ugyanúgy hívták anyukáink akik meghaltak. de saját nevet akartunk nekik.nálatok hogy alakult a névválasztás?
ápr. 2. 23:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc lány nevem kb. 12 éves korom óta van, abban ki is egyeztünk a férjemmel, hogyha lány, akkor az lesz.

Fiú neveken soha nem is gondolkoztam, pedig tudtam, hogy 50-50 az esély.

Végül a 12. heti uh-n kiderült, hogy fiú, így elkezdtünk keresgélni, egyetlen név volt ami nagyon megtetszett, az a férjemnek is bejött, úgyhogy abban maradtunk. Aztán kb. félidős lehettem, vagy több, amikor szóba kerültek még egyszer a nevek, hogy biztos jó lesz-e, és pont annál a névnél rúgott, amit elsőre választottunk neki, így az maradt.


Ha lesz második gyerekünk, és fiú lesz, akkor viszont fogaalmaaam sincs, hogy mi lesz a neve..

ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
20 éve megvan a lány nevem, amiből nem engedek. Az egyetlen bibi, hogy kisfiam lesz😂 Na, ez nem volt benne a pakliban.
ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Már mikor összejöttünk kezdettől fogva beszélgettünk erről, hogy kinek melyik név tetszik, de évek alatt folyamatosan változtak a preferenciák és ekkor még nem volt tétje se, szóval lehetett szabadon ábrándozni.

Voltak kedvenc lányneveim, de semelyik még csak véletlenül sem passzolt volna a férjem vezetéknevéhez, szóval ezek egyből ki is estek. De lett helyettük másik, ami passzolt és mindkettőnknek tetszett.

Fiú nevek nem igazán voltak, amik nagyon tetszettek volna.

Természetesen fiút láttak az ultrahangon. :)

Akkor elővettem újra az adható nevek listáját és kikerestem, amik valamennyire elfogadhatóak voltak mindkettőnknek (kb. 4-5), aztán levontam amik nem mentek a vezetéknévhez, így kb maradt 2.

Abból meg már könnyű volt választani, hogy melyik tetszik jobban.

Egyébként elsőre nem tetszett a férjemnek a befutó név, de ahogy végigzongoráztuk ezt a folyamatot, már neki is tetszett, mert belátta hogy nincs nagyon jobb választásunk. :D

Ajánlom ha valaki bizonytalan, hogy nézegesse a férfi név felhozatalt és egyből tetszeni fog neki a párja javaslata.

ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A fiam neve már 16 éves koromban megvolt (29 voltam mikor megszületett), az soha meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg lányom is lehet, de szerencsére nagyon könnyen meglett az is
ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ami tetszett már kamaszként, az egyik sem illet a férjem vezetéknevéhez. Lánynév mindkettőnknek több is volt, ami egyöntetűen tetszett, "erre" két fiúnk lett, és hát elég nehéz volt találni olyat, ami mindkettőnknek tetszik, pláne másodszorra. Mi is többször nekiültünk, felolvastuk, végigkarikáztuk az utónévkönyvet. De ez jó kis csapatépítő volt. :)
ápr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz koromban eldöntöttem, hogy ha lányom lesz, hogy fogják hívni. 3 fiunk lett! 🙂 Szerencsére elég gyorsan sikerült nekünk tetsző és a vezetéknévhez is illő neveket találni.
ápr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%

Volt egy nagy kedvenc lánynevem. Még csak tervben volt a baba, amikor a barátnőm vett egy kutyát, és igen, azt a nevet adta neki, amit én adtam volna a lányunknak. Így sajnos újra kellett tervezni. Viszonylag hamar találtunk egy nevet, ami mindkettőnknek tetszett. Már az elején tudtuk, hogy hogy fogják hívni.

Na a második gyereknél már nehezebb volt. A férjemnek volt egy abszolút kedvenc fiú neve. Amikor megismerkedtünk, már akkor mondta, hogy ha neki fia lesz, akkor ez lesz a neve. Amikor kiderült, hogy fiú lesz, akkor azért elkezdtünk keresgélni, mert nekem nem volt egyértelmű favorit a név. Ami viszont nekem tetszett, az neki nem. Nekem az az egy név volt, ami mindent vitt. De neki nagyok nem. Szóval a vége az lett, hogy kiegyeztünk abban, ami az ő kedvence volt. Nekem továbbra sem a kedvenc nevem, de mivel a kisfiamat így hívják, nyilván megszerettem. :D

ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

7es, ha kutyának is jó az a név, akkor jobb ha nem kapta gyerek. Mert gondolom nem Saroltának nevezte le a kutyát :-D


Kérdező, hát azt én se engedném hogy Daltonnak vagy Damiánnak nevezd a gyerekem :-D


Nem lett meg könnyen a név, nekem fontos volt, hogy ne legyen túl modern, felnőttként is megállja a helyét


erre milyen nevek tetszettek férjemnek? Nina, Noel, Fanni, Lili, Medox, Benett :-D Mondtam hogy ezeket felejtse el rögtön.

Neki az én neveim nem tetszettek, így a 38. hétig nem egyeztünk. Akkor bekapcsoltuk a tvt, és fél percen belül megvolt a név. Karina lett a lányunk.

ápr. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Volt kedvenc fiú nevem, ami a férjemnek is tetszett mikor belevágtunk a baba projektbe, lány nevet akkor kerestünk közösen. Fiú lett. Most szeretnénk második babát, fiú nevünk megint nagyon hamar lett, lány névvel picit hadilábon állunk, de van vagy 3 kedvenc. Ha sikerül remélem fiú lesz megint azért 😂😂
ápr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Oh, már 20 éve tudtam, hogy két lányom lesz, Emma és Matilda. Erre két fiam lett, lányom nem lesz ;)


Az első fiamnak még csak-csak talàltunk viszonylag hamar egy nevet, ami miidkettőnknek tetszett, de a második nehezebb volt, voltam màr 7 hónapos, mire eldöntöttem.

ápr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!