Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hónapos gyerek még nem...

14 hónapos gyerek még nem megy egyedül? Többi lent.

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam és még nem jár egyedül. Már volt hogy pár lépést tett meg úgy hogy nem fogtuk a kezét de nem igazán szeretne egyedül sétálni. Mindig kéri a kezünket. Ha sokszor nemet mondunk neki akkor sír, hisztizik de szerintem így nem fog egyedül elindulni. Tudom nem szabad hasonlítgatni de kinek mikor indult el a gyereke egyedül? Volt előjele hogy már lassan elindul?

ápr. 3. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát vezetgetve megy?


Alapból, ha 14 hósan pár önálló lépést megtesz, csak nem ez a fő közlekedési módja, nem aggódnék.


A vezetgetés miatt igen, az bezavarhat. Elgondolkoznék, hogy szakember tanácsát kérjem-e. (És semmiképp sem elítélni akarlak, nem mindenki tudja hogy nem ajánlott, meg a kísértés is nagy.)


Ha nem kézzel vezetitek, csak rájött hogy a széket stb tudja tolni maga előtt, akkor megintcsak nem aggódnék.

ápr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
18 hónapos korig "kell" a nagykönyv szerint önállóan járni, addig ez még bőven megtörténhet, ne aggódj!
ápr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Az én fiam 11 honaposan indult el és lepegetett kapaszkodás nélkül , egy hónappal később szaladgált az udvaron decemberben. Az volt az előjele, hogy mindig is aktív baba volt, szépen sorban a mozgasfejlodes, 6 honaposan már felallt kapaszkodva. Erős strand gyerek volt mindig. És sose vezetgettuk, hagytuk esni is meg tanulni. Hónapra pontosan egyidős egy rokon kisfiúval, őt folyton vezették kézen fogva, a gyereknek semmi egyensúly és veszem érzete nem volt aztán random a saját lababa esett el mindig, meg ha megfordult kibillent az egyensúlyabol mindig. 4 évesen most már nagyjából jó az értéke, de messze nem a legjobb.
ápr. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellett volna vezetgetni egyaltalan, nagyon karos. Hagyjatok fejlodni a sajat utemeben, 18 honapos koraig kell elindulnia.
ápr. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Épp azert nem akar egyedül menni, mert eddig vezettétek. Nem szabad. 18 hónapos koráig ráér elindulni
ápr. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Tilos vezetgetni. Nálunk a védőnő ezeket magától mondta, amikor indult a mozgásfejlődése, pedig én képbe is voltam. Nem szoktatok menni hozzá? Ne vezessétek többet, egyedül rájön. Most már idő emiatt picit, de 18 hónapig ráér.
ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
15 hónaposan indult el, 11 hónaposan állt fel először egyedül, utána egy darabig csak ezt gyakorolta. Később elkezdett székeket tologatni és úgy lépegetett. Eltartott egy darabig az is, hogy ne csak egy-két lépést tegyen meg. Légy türelmes és ne sétáltassátok.
ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 14 hónapos. Ma a Duplos, 40 literes dobozt tologatva rodeózott a lakásban, kint imádja tolni a babakocsiját, önállóan eddig kb 3×4 lépést tett meg. Majd elindul ha megérett rá.
ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18 hónapos koráig van ideje ne erőltessétek, ne vezessétek! Engem már 9-10 hónaposan vezettek, mert állítólag menni akartam. Gericferdülésem lett. Nem biztos, hogy van köze hozzá, de én tanultam belőle, egyik gyerekemet sem vezettem soha, nem kockázattam.
ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!A mi lányunk 8 hónapos állt fel és 13 és fél hónapossan kezdett járni.Addig kapaszkodót az ágyba meg amibe tudott de inkább mászott.Aztán a babakocsiját tolta maga előtt és utánna kezdett önállóan járni.Lehet nem kellett volna hagyni.

Nincs elkésve hidd el majd jár önállóan ha készen áll ne aggódj.

Anyósomtól a napokba kaptam meg, hogy el volt maradva mert 1 évesen járnia kellett volna és ez azért van így mert nem vettünk neki bébi kompot.Szinte úgy mondta mindha én lennék a hibás.Ja lassan 2 éves a lányunk.

Meg van róla amúgy a véleményem de inkább nem is írom ide le.

ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!