Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányom most tanul úszni,több...

Lányom most tanul úszni,több mint fél éve. Én mint laikus azt látom hogy bőven van mit fejlődnie, de nagyon lassan halad. Igaz hogy csak heti egy órát tudunk menni. Ennek ellenére most beengedték a mély vízbe?

Figyelt kérdés
Nagyon bátor, nem fél, próbálkozik de azért kapaszkodik a medence szélén rendesen néha. Nagyon féltem őt. Sajnos sokan vannak a gyerekek és az az érzésem hogy inkább csak kiakarták paterolni a kicsik közül, és még gyakorolni kellett volna a kicsi vízben neki. De az oktatók is kevesen vannak. Jól tettem hogy megengedtem a mély vízben való próbálkozást, vagy inkább keressünk olyan helyet ahol személyre szabottabban foglalkoznának vele?
ápr. 5. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz mély víztől. Ennek ellenére lehet, hogy gyorsabban haladna ha venne néhány privát órát. Mi vettünk kB 20 privát órát, nem volt olcsó, de szerintem megérte, lényegében akkor tanult meg úszni, az én gyerekemnek kellett a személyre szabott figyelem, és hogy rögtön kortigálják a hibás mozdulatokat.
ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt felejtetted el leírni, hogy hány éves a lányod. Nálunk 5 éves kortól lehet járni,ha akar, de 6 évestől már kötelező az úszás(1. osztálytól). Külön úszás órájuk van. Nálunk 4,5 éves, apukája rendszeresen viszi gyakorólni(nagyon jó úszó és türelmes), tanitja úszni és búvárkodni. Fél percet tud már lent lenni a víz alatt.
ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
9 éves a lányom. Azért is lettek kétségeim mert az utolsó órán valahogy jóval beljebb keveredett a medence szélétől és láttam ahogy megijed és elkezd csapkodni. Mondtam hogy akkor itt fejeztük be. Ennek ellenére nem akarta abbahagyni és tovább próbálkozott. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.
ápr. 5. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik edző?
ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy óra alatt kb semmit sem lehet fejlődni, ha a gyerek nem tanult meg már előtte úszni az oviban vagy tőletek stb. De ha még vissza is lenne fogva, akkor végképp, egy 9 évesnek nem az óvodásokkal, elsősökkel kell már bohóckodnia a kis pacsálóban, hanem rendes úszómedencében a helye. Nyilván itt sem a legdurvább feladatokat kell kapnia, lehet, hogy a könnyebbekkel is ügyetlenkedik majd, de nem fog belefulladni és ha nem is fél alapvetően, akkor bocs, hogy így mondom, de ne ültesd el benne azzal, hogy tiltod meg felháborodsz, netán láthatóan te is pánikba esel.
ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A félelmet tényleg ne ültesd el benne, ha ő nem fél. A magánórák lesznek a megoldás, amíg biztonságosabban mozog már nagy vízben is, és akkor te sem fogsz szívinfarktust kapni (amit persze megértek, ne érts félre).
ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Próbálom hogy ne lássa rajtam, de őt az sem tántorítja el hogy állok a medence szélén és csak fogom a fejem. Visszaugrik és újra átevickéli a medencét.
ápr. 5. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
9 évesnél már nem kellene így helikopterezni felette. Csoda, hogy be engedtek az oktatásra, szülőket ált.nem szokták beengedni. Hadd küzdjön, azért van az oktató meg az úszómester, hogy ne hagyja megfulladni. Nem az Atlant-óceán közepébe dobták, könyörgöm. Emellett a privát oktatás viszont jó ötlet, van aki csoportban nem tudja elsajátítani az alapokat. .
ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!