Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyerekére rászólni, ha...

Más gyerekére rászólni, ha nálad van? Ti hogy kezelitek ezeket?

Figyelt kérdés

Tudom megosztó téma, de 2 kisgyerekes szülőként elég sokat mozgunk évek óta kisgyerekes körökben és döbbenet mennyi ember hagyja pl a házát is leamortizálni a gyerekek által csak azért mert gyerek. Láttam már több helyen, hogy gyerekek a falra firkálnak (elképzelni se tudom, ilyen hogy jut eszébe egy gyereknek is vagy a szülő hogy engedi, ha egyszer is megesik oké, de olyanokat hogy a komplett ház ki van rajzolva.. volt facebook csoportban is egyszer erről poszt, egymásra licitáltak kb az anyukák kinél van több firka a falon) vagy a bútorokra firkálnak, csokis maszatos kézzel fogdosnak mindent stb sorolhatnám

Nálunk ilyenek sose voltak, nem kell úgy élni mint egy múzeumban,de megtanulták a gyerekeim azt, hogy amiért megdolgozunk azt megbecsüljük, engem is így neveltek. Nem azért veszek meg egy 700 ezres kanapét, hogy összefilctollazzák, van színezőkönyv, van lap, van tábla, van rajztábla, van kint járda krétával, nem a bútorokat kell firkálni.

És sajnos itt szoktak jönni az ellentétek.. amúgy szeretek vendégül látni bárkit, szeretek sütni főzni készülni, de sokszor kellemetlenül érint, mikor hasonló típusú szülők jönnek a gyerekeikkel és nem tudom hogy kezeljem jól. Múltkor pl az 5 éves lányom szólt rá az egyik gyerekre,hogy nem szabad a falra nyomdázni, mert azt akarta..és beállt egy ilyen kínos csend, még nekem volt inkább ciki, mert úgy jött le mintha az én gyerekemnek minden tiltva lenne. Vagy egy másik hasonló barátnőm is mesélte, hogy az egyik ismerősénél múltkor rászoltak a gyerekére mert valami olyat akart a házban csinálni amit nem szabad és hogy de gáz, többet nem mennek akkor oda...És itt is kicsit magamra vettem, hogy akkor ezek után én se merjek rászólni a gyerekére majd ha jönnek? Nálam pl alap volt régen is hogy popsitörlő mindig volt nálunk ha másnál voltunk is, ha evett ivott a gyerek töröltem a szájukat, kezüket. Sokan ezt se csinálják látom, Kinder csokis kézzel rohangál a gyerek körben a házban, fogja a falat, a bútorokat mindent. Ilyenkor ciki ha én fogok egy kendőt és megtörlöm más gyerekének a kezét? Nem olyan rég egy gyerek már nagyobb (5 éves) lelökte a mosdó tetejéről a tök új szappanadagolót, nem tudom hogy, gondolom levette vagy nem tudom mi történt, azt is 5 ezer forintért vettem plusz minden tiszta szappan volt, akkor sóhajtottam egyet, de nem szóltam semmit, na anyuka ezen is bepipult, rohant vette fel a kabátját és mondta hogy na ők akkor most mennek is, ha ez ekkora gond és elrohantak, aztán idővel megbékélt, de ez is olyan, hogy most mit mondjak rá? Hogy szuper, semmi gond? Ezt kellett volna? Sajnálom hogy kijött egy sóhaj a számon, de én pl általában "idegen" helyen mai napig elkísérem a 5 és 7 éves gyerekeim a mosdóba, épp az ilyenek miatt is. Mondjátok hogy nem csak én vagyok ilyen, hogy amit lehet károkozást azért kivédem.


ápr. 5. 12:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én simán rászoltam a vendégeink gyerekeire akkor is amikor nem volt gyerekem. Ha megsértődnek, akkor az a "barátság" annyit is ér.


Múltkor pl az egyik anyuka a vadonatúj kanapénkon tette tisztába a gyerekét, de szerencsére a férje rászólt, hogy talán nem kéne, vagy tegyen már alá valamit... nem is értem.


Persze ha véletlenül történik valami, akkor ez van, gyerek, kis béna. De ahogy az enyém sem járkálhat étellel a kezében a lakásban, úgy más gyereke sem.

ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vannak szabályok és az más gyerekére is vonatkoznak. Nem olyanok amik nem tarthatóak:

ne szinezd össze a falat, bútort, kanapét

Nem mászkálunk innivalóval és étellel a kezünkben

Nem megyünk be cipővel más otthonába(anyukám rá is szólt az unokaöcsémre, mert tegnap jött vele hozzánk és autómatikusan be az ajtón és rá a fehér szőnyegre cipővel, elmagyarázta neki, hogy a saját lányunk is leveszi az ajtóban és kövesse a példáját).

Nem megyünk be más szobájába kérdezés nélkül

Nem hordjuk ki más gyerek játékát a szobájából úgy hogy nem kérdezzük meg

Nem esszük meg a másik gyerek édességét csak azért, mert az asztalra van rakva, hanem megkérdezzük, hogy vehetünk-e(volt ilyen is)

Most ennyi jutott hírtelen eszembe, de ezek olyan dolgok amiket igen is elkell magyarázni a gyereknek, hogy vendégségben nem illik. Ha valaki ezeken megsértődik, akkor nemkell jönni és kész.

ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

Én rászólok, bár csak 1-2 ilyen alkalom volt, nem nagyon találkoztam szerencsére a jelenséggel, pedig sok a gyerek.


Múltkor szóltam a szomszéd 2 évesének, hogy ne tologassa a széket játékból, mert nálunk mindenhol laminált van, felkarcolja. Anyuka is figyelt a gyerekre, náluk amúgy csempe van, gondolom neki fel sem tűnt, hogy ez probléma, ha csempe lenne, én sem szólnék. De ennyi, ilyen falrafirkálós dolgok azért nem voltak.

ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Lamináltat nálunk is végig karcolta egyszer egy gyerek a gyerekünk szobájában ilyen szobalibikókát végig húzott rajta körbe-körbe..Mondjuk akkor csak azért nem kaptam szívinfarktust mert pont rá pár hónapra cseréltük ki az egész házban, szóval már mindegy volt.
ápr. 5. 13:11
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy rászólok a másik gyerekre, ha valami hülyeséget csinál.
ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én simán rászólok más gyerekére, sőt anyukát is meg szoktam kérni, hogy rendezze a gyereket vagy magát. Pl volt aki bejott kinti cipőben, simán rászóltam, hogy legyen kedves levenni, mert mászik a baba a padlón.

A mi házunk, mi dolgoztunk meg érte, nem hagyom hogy más leélje, ha mi 3 gyerek mellett vigyázunk rá. Ha valakinek nem tetszik, nem muszáj itt lennie.

ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%
2# vagyok. Vidd át a gyereket ezekhez az anyukákhoz és csináltasd vele azt amit nálatok szoktak az ők gyerekei. Igen törje el a szappanadagolót is. Kiváncsi lennék, hogy nekik mi lenne a reakciójuk erre. Könnyű úgy megsértődni, hogy nem az ő dolgaikban van kártéve.
ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem hencegni akarok, de eleve nincsenek ekkora bunkó barátaim, ilyen családtagokat meg nem hívnék meg magunkhoz. Ha mégis előfordul, simán rászólok gyerekre, felnőttre, mert az én portámon az én szabályaim érvényesek. Nem érdekel, ha megsértődnek rajta. Nálunk nem a gyerekek, hanem nagymamám volt ilyen, lazán benyitogatott a gyereke hálószobájába, elkezdett kutatni anyukám (menye) személyes iratai között, a kertben ki akart húzgálni neki nem tetsző növényeket stb stb, na hát apukám simán leállította, néhány alkalom után le is szokott róla, ennek kb 20 éve szerencsére. Testvéremnek meg öt gyereke van, 3 ovis korú, nyilván előfordult már baleset, kiborult valami kaja meg ilyesmi, de eszükbe nem jut falra firkálni meg ilyenek, mondjuk náluk otthon sem lehet. Kézmosás is alap, gond nélkül rájuk szólnak, ha elfelejtik, másnak ezzel nem kell foglalkoznia. Agyam eldobom, milyen gusztustalanul pofátlan emberek vannak, akiknek ezek nem természetes dolgok, pláne vendégségben.
ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Rászólok, nem érdekel a szülő véleménye, ha a házamat rongálják éppen. Visszafele én is elfogadom, ha a gyerekeim rosszalkodnak és rászól a hazigazda, sőt örülók, hogy mástól is hallja hol a határ.

Vannak normák amiket be kell tartani és pont. Nyilván nem kell minden apróságért zaklatni a gyereket azért, hogy ezt se azt se szabad.

ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%

Elborzasztanak a példák, amiket írtál, de azért te már másik véglet vagy.

Amíg kisgyerekem van, nem vennék 700ezres kanapét, mert minek? Nem elvárható, hogy a gyerek különbséget tegyen a 700ezres meg a 100ezres között. Ha olyan rohadt gazdag vagyok, hogy nekem csak a 700ezres jó, akkor meg nem okoz gondot újat venni, ha tönkreteszik.

Igazad van abban is, hogy a szülő kísérje el a gyereket kezet mosni, ha még kicsi, de akkor se praktikus gyerekes háznál a törékeny szappanadagoló.(Én gyerek nélkül is minél kevesebb törékeny cuccot tartottam a fürdőben. Rohadt nehéz feltakarítani, ha eltörik és ott a legkönnyebb mezítláb belelépni.) Már pedig, ami el tud törni, az előbb -utóbb el is törik 🤷🏼‍♀️

Ez olyan, mintha Herendi porcelánból adnál enni a vendég gyerekeknek és csodálkoznál, ha véletlenül eltörik, mert hát, miért nem értékelik, amikor drága volt? Azért, mert gyerekek és ez például megelőzhető.

ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!