Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek becsúszik a baba, és...

Akinek becsúszik a baba, és még nem tervez gyereket és nem is áll készen a gyereknevelésre, de megtartja, mennyi idő, mire belejön a szülőségbe?

Figyelt kérdés

Csak mert azt mondják, hogy egy gyerek nagyon sok nyűggel, fizikai, anyagi és lelki megterheléssel, idegeskedéssel és stresszel jár, és erre nem lehet felkészülni.

De mégis annyian tartják meg a becsúszott babát, és úgy nevelik, mint azok a szülők, akik tudatosan tervezték.


ápr. 11. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem készültem fel a babára, friss kapcsolatban megtartottuk a babát. A házasságunk tönkrement ugyan (csak én igyekeztem sajnos), szerintem a szülőszerepbe még nem jöttem bele mai napig sem. Vagyis látok más anyukákat, akik a nap 24 órájában nem engedik el egy percre sem a gyerek kezét, egész nap a gyerek a téma, én sose rendeltem magam alá a gyereknek.

Igazából azt sem tudom milyen az igazi szülő szerep. Ellátom őt, játszok vele, foglalkozok vele, szeretgetem, olvasunk, dalolászok, kimegyünk a játszótérre.

Amikor megtudtam,hm hogy babát várok, nagyon vártam őt és természetesen nem cserélném el semmire. Nem érzem úgy egyébként ennek ellenére, hogy rosszul csinálnám.

Nem is igazán lehet felkészülni a szülőségre, hiszen minden ember tűrőképessége és minden baba más. Sokan úgy vélem túlstresszelik, illetve mások generálják a szülőben a feszültséget (pl szoptatás téma vagy akármi.)

ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éves. Most érzem igazán, hogy összekovácsolódtunk. Bármennyit eltudok lenni vele.
ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
#2 első vagyok. Én a kicsi baba részt eléggé untam. Mikor elkezdett mászni, ülni, felállni, többmindent lehet vele játszani, onnantól sokkal jobban élveztem igazán. Egyre izgalmasabb, ahogy fejlődik, sokszor elképzelem, ahogy kézenfogva sétálunk és csak beszél és beszél 😌😌
ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mit értesz az alatt, hogy belejön a szülőségbe?
ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van aki gyorsan pl unokanővérem, de ő nagyon gyerekcentrikus.


A másik unokatestvéreméknél apuka neveli a gyereket, mert anyuka lelépett 1,5 év múlva, és hol jön hol nem.

ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálam nem lenne kérdés a 72 órás tabl, vagy az abortusz.
ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az a nem mindegy, hogy csuszik be. Mi mar hazasok voltunk 5 eve akkor a ferjemmel, akartunk gyereket, de alberletben eltunk, ez tartott csak vissza. Nem volt tervezett, de terhes lettem es vegul lett valahogy, megoldottuk a nehezsegeket.


De nyilvan ha pl 17 evesen az aktualis nemtomhanyadik pasimtol leszek terhes, egyertelmuen nem tartom meg. Vagy ha tudom, hogy a budos eletben nem akarok gyereket, akkor se.


Nehez a gyerekneveles, de kozben meg ott egy kis emberke, akit mindennel jobban szeretsz, ez az erzes leirhatatlan szamomra. Nyilvan vannak rossz napok, de sok a jo is.

ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

#6 nálam sem volt kérdés a tabletta, de mégiscsak pozitív letzt a teszt, elvetetni meg nem volt szivem.


10,5 éves, de a mai napig nem érzem magam anyának, ha lenne időgépem....

ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Normális embernek nem csúszik be akaratán kívül,szóval ott úgyis lesznek bajok.

Belejönni a szülőségbe mindenkinek kell,senki nem születik annak. Kb az első 4-5 év nehéz (a nem alvás és a beszédfejlődés miatt), de onnantól már tök sima. Persze ha kicseszel magaddal és többet szülsz, akkor úgy jártál. De 1 gyerek nem vészes,abba könnyű belejönni.

ápr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as, aki nem akar gyereket, annak nem lesz.


Védekezik, és létezik 72 órás tabi is. Igen én is használtam már egyszer a 15 év alatt.

Akkor történt egy kiszakadásos baleset, azóta és előtte sem.

ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!