Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan töltitek a gyerekekkel...

Hogyan töltitek a gyerekekkel a péntek és szombat estét? Mit szoktatok csinálni hétvégén?

Figyelt kérdés
Mennyi idősek a gyerekek?
ápr. 12. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Péntekenként a nagyot ebéd után hozom el az oviból, itthon alszik és ébredés után együtt megyünk valahová családilag. Legyen ez akár játszóház, fedett strand (télen), ma pl állatkert, vagy bármi "különlegesebb" játszótér, ami nem az 5-10 perc sétakörünkön belül van, nyáron szabad strandok vagy bármi. Szóval közös családi program. Este, vacsi után pedig pénteken bebújhat a nagy ágyunkba, és megnézhet egy hosszú mesét, valamelyik Disney vagy Pixar csodát, és eleve közöttünk alhat el. A kicsit sajnos még nem kötik le az egész estés rajzfilmek, szóval ilyenkor vele a szokásos "hétköznapi" programot töltöm, fürdetem és elaltatom a szomszéd szobában, majd amikor leraktam, akkor csatlakozom a nagyhoz a nagy ágyban. Ha majd elég nagy lesz, hogy nyugiban végignézzen egy Disney-filmet, akkor majd ő is ezt fogja csinálni :D

Szombaton a gyerekek a nagymamával vannak, mi addig a férjemmel a házat újítjuk fel, kertészkedünk, ablakot pucolunk, néha moziba megyünk vagy bármi olyasmi, amit gyerekekkel közösen nem tudunk (olyan hatékonyan). Délután a kicsit elhozzuk a nagymamától, a nagy ott alszik. A kicsinek szintén ilyenkor az esti program a szokásos, fürdés-alvás, semmi speckó. Vasárnap általában ugyanez, délelőtt megyünk a nagymamához, a kicsit "ledobjuk a küszöbre", és sietünk minél hamarabb befejezni a dolgunkat. Ebéd a nagyival, majd családilag hazajövünk, aztán délután ismét a péntek délutánhoz hasonlóan megyünk valamilyen játszótérre, vagy itthon játszunk, időjárástól függően a kertben vagy a házban, szóval így együtt vagyunk.


4 éves a nagy, 1,5 éves a kicsi.

ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
#1 ezt jó volt olvasni is, szívmelengető🥰
ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

#2! Hát, nem tudom. Mi volt benne olyan jó? Nekem ebből az jött le, hogy a gyerekeket lepasszolják egesz hétvégére. Pontosabban a kicsit még nem lehet teljesen száműzni, de rá is az a sors vár.

Csupán azt az időt töltik együtt, amikor mindenki más dolgozik, tehát nem teheti meg.

ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Hat igen eleg durva. Az egesz hetveget a nagyszulokkel toltik. En nem is vallalnam ,az biztos. Nemsokara mar mind a ketto. Alig van a nagy a szulokkel, akkor is a meset nezetik vele. Nah mindegy.
ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, egyedül nevelem, úgy, mint minden estét, mesélünk, társasozunk, mesét vagy filmet nézünk, játszunk. Inkább csak abban különbözik, hogy nem kell előkészíteni az iskolatáskát, másnapi ruhát, nem húzom fel az ébresztőt. Az érzés, hogy nem kell indulni másnap reggel sehova, az teszi különlegessé.

Nem maradunk fenn sokkal tovább, mint hétköznap, mert nehéz lenne visszarázódni hétfőn. (Pénteken nem is bírnánk sokáig ébren lenni, elfáradunk a héten.)

ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nagyon szép dolog, ha péntekenként elmennek valahova kikapcsolódni az egész család. Én a szüleimmel legutóbb 3 évesen voltam valahova, mint család. Apu folyton dolgozott, mai napig mezőgazdaságban, se ünnep, se hétvége, mégcsak délután se jött haza, hanem mindig este. Nyáron 10-11kor. Bár lett volna több közös élményünk. És azért a gyerekek nem az egész hétvégét töltik a nagyszülőnél. És az sem ördögtől való, hogy míg dolguk van, elviszik a nagyszülőhöz. Gondolom úgy oldják meg ahogy tudják, biztos nekik is van munkahelyük, és a nagyobb otthoni dolgokat hétvégén csinálják, mint sokunk. Ha addig a gyerekeket a nagyszülőkhöz viszik, az magánügy, és egyáltalán nem elitélendő. Ennyi erővel azért is szar szülők, mert oviba viszik a gyereket?

#2 voltam

ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Én is rengeteg hétvégét töltöttem a nagyszüleimnél. Nagyon jó szívvel emlékszem rá. Én ott is aludtam sokszor. Péntek estétől vasárnap délig.

Ez nem azt jelenti hogy el van hanyagolva a gyerek, főleg ha önszántából megy. Hanem egy plusz. Öröm a gyereknek, öröm a nagyszülőknek és egy kis pihi a szülőknek.

Ne állítsátok be rossznak.

ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy lányunk van, 3 éves. Pénteken a férjem megy érte a bölcsibe és apás délutánt tartanak (a többi napon én megyek érte), én munka után edzeni megyek, bevásárolok és otthon találkozunk vacsorakor. Este ugyanazt csináljuk, amit szoktunk, vacsi után kis játék és esti rutin, alvás. Szombaton pedig vagy otthon pihenünk, játszunk, takarítunk, vagy megyünk valamelyik nagyszülőhöz, vagy ők jönnek hozzánk. Kb. havi 1-2x ott alszik valamelyik mamánál, mi meg valamit csinálunk kettesben a férjemmel. Anyukám is el szokta vinni néha egy fél napra is, imád a nagyszülőkkel lenni a lányom, nem is értem az előző kommenteket. Nagy kirándulásokat nem szoktunk csapni (még), mert egyrészt élvezzük, ha itthon lehetünk, mert hét közben kevés időt töltünk itt. Másrészt a lányunk délutáni alvása kb. minden egész napos programot keresztbe húz, nagyon igényli még. Majd ha nagyobb lesz, megyünk.
ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egy ilyen kérdésbe is bele tudtok kötni, és a kérdésre válaszoló válaszokat “nem hasznos”-ra pontozni. Ez a gyk mint egy másik dimenzió😃
ápr. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!