Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra alakul ki a kézdominan...

Mikorra alakul ki a kézdominancia?

Figyelt kérdés
Jobbal ír, mert úgy lett tanítva, de ballal is tud. Rajzolni/festeni felváltva használja a kezeit. A poharat bal kézben tartja, az üveget jobban. Enni is változó melyikkel eszik és az evőeszközök tartása is változó.
ápr. 14. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás korban már látszik általában. Ha nem alakul ki domináns kéz, az rossz jel, de nem lesz minden gyerek problémás, akinél nem alakul ki.
ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még azt akartam írni, hogy önmagában az, ha nem a domináns kezével ír, nem olyan nagy baj. Az átszoktatásnál a kár nagy részét az erőltetés, meg a sikertelenség okozta traumák jelentik. Én is tudok a nem domináns kezemmel írni, mert szabad akaratomból, hobbi jelleggel megtanultam. Semmi bajom nem lett tőle. De például fali táblára, flipchartra nagy betűkkel előtte is tudtam írni mindkét kezemmel.
ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
"Jobbal ír, mert úgy lett tanítva" Mikor jutunk már el oda, hogy nem erőltetjük a jobbkezes írást???
ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
már elmúlt iskolás
ápr. 14. 17:13
 5/7 A kérdező kommentje:
sulis korára se alakult ki
ápr. 14. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Iskolára már ki kellett volna.
ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha 5 éves korára nem alakult ki, akkor ki kell alakítani (ez a szakmai állásfoglalás)
ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!