Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadtátok el ha nem...

Hogy fogadtátok el ha nem adhattátok azt a nevet a gyereketeknek amire nagyon vágytatok?

Figyelt kérdés
Kb 8 éves korom óta (20 éve) az volt a fejemben hogy ha lányom lesz Anna lesz. Viszont ez nem lehetséges mert az apa vezeték nevével rémes lenne. Két keresztnév nem jöhet szóba, férjemnek is 2 van és nagyon nem szereti. Találtunk más nevet ami tetszik, de csak Annaként tudok rá gondolni. Kb 2 hónap múlva születik, addigra valahogy tisztáznom kellene magamban hogy nem teljesülhet ez a vágyam.

ápr. 16. 19:31
1 2
 1/18 babyboom567 ***** válasza:
96%

És a vezeték nevetek közösen?

Tóth-Kiss Anna pl

ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 babyboom567 ***** válasza:
74%
Leírhatnád azt a vezetéknevet amihez nem jó az Anna különben
ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Így, hogy nem akarod megszivatni egész életére egy rosszul hangzó névvel.

Amúgy tényleg leírhatnád mi a vezetéknév, hátha van megoldás.

ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Elkepzelni se tudok olyan vezetéknevet, amihez ne illene az Anna
ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Az en fiam is megkapta mind a kettonk vezetek nevet. Ez szerintem is lehet egy ut. De ismerek olyat aki igy adta a gyereknek, hogy nem jo egyutt a ketto es csak vallat vont hogy nagyon ritkan fogja egyutt hasznalni a ket nevet. Pl bemutatkozaskor. Es nem is biztos hogy annyira rossz mint gondolod. Pl Vegh Béla. Az gaz. 😀
ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk én ismerek Vass Annát, ő mindig arra panaszkodott, hogy olyan a neve, mintha "vasalna", de szerintem az sem vészes.


Esetleg az nem lehet nálatok megoldás, hogy 2 keresztnevet kap, és az Annán szólítjátok?

Én is a 2. Keresztnevem használom, sok helyen alapból azt gondolják, hogy azt használom

ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Derjaderja ***** válasza:
95%

Johanna esetleg? Vagy Annamária vagy Marianna?


A "k"-rá végződők nem jók a kanna miatt pl Csák Anna.

ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Rosszul, mivel 20 éve megvan a lánynevem, csak fiam lesz🤣
ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Az összetett nevekkel próbálkoznék, amiknek a második eleme az Anna, így esélyes hogy a vezetéknévvel passzolhat is Pl.: Johanna, Julianna, Lilianna.

Nekem volt dédelgetett lánynevem, de fiú lett. Semmi nem tetszett, ami mégis az nem ment a vezetéknévhez, vagy a férjemnek nem tetszett, kettőt mi se akartunk. Végül egy olyan lett ami passzol a vezetéknévhez, és nekem tetszett, a férjem megbarátkozott vele miután rájött hogy nincs jobb opció. Teljesen megszoktuk, nincs megbánás, szeretjük a nevét.

ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Íme a vezetéknév amihez nem adható az Anna név: MAJOR
ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!