Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készültetek a babával...

Hogyan készültetek a babával közös életre, honnan inspirálódtatok?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, még nagyon a terhesség elején vagyok, úgyhogy kicsit csapongnak a gondolataim, terveink.


Pl. már kinéztem a babakocsit, de még a nemét sem tudjuk. Legszívesebben előretekerném az időt, hogy már itt legyen velünk. :)


Tudom, hogy szép a várakozás is, de nem tudom, hogy leszek türelmes még őszig.


Ti milyen babás tartalmakat néztetek, olvastatok a terhességetek alatt?

Olyan is lehet, ami edukatív, de olyan is, ami simán csak szép, esztétikus (nincs bajom a "sad beige baby" jelenséggel sem, sőt:D).


ápr. 21. 17:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"nincs bajom a "sad beige baby" jelenséggel sem, sőt"

Huh, hát akkor nem inspirálódnod, hanem edukálódnod kelene. Szóval ne a Pinterest-Insta-TikTok szentháromság vonalon mozogj, hanem szakkönyveket olvass. Pl. hogy miert nagyon káros a "sad beige baby" jelenség.

ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem ott mozgom egyáltalán, de nem gondolom, hogy attól bármi baja lesz egy 3-4 hetes kisbabának, hogy nem Minnie egeres, hanem halvány rózsaszín/tört fehér a body a rugdalózója alatt.
ápr. 21. 18:06
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Toljad pinterestet ezerrel, további inspirációkért!
ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért kell gúnyolódni egy ilyen semmi, könnyed témánál, de rendben van.
ápr. 21. 18:13
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Sok-sok babaápolási és szülés videót néztem a youtube-on.
ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Mi az a sad beige baby?? Nem hallottam még..
ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Mikor inkább a visszafogottabb, pasztelles színek dominálnak a babaszobában, vagy a pici gardróbjában, játékaiban.


Pl. [link]


Sokak szerint ez rossz, mert így a baba nem ismeri meg a színeket, és biztos szomorú gyerekkora lesz, mert nem Disney játszószőnyege volt 2 hónaposan, hanem Little Dutch.

ápr. 21. 18:41
 8/33 anonim ***** válasza:
96%

Értem.


Csak egyet nem értek. Ha az anya-apa tervezte a gyereket,és szereti, és várja, stb stb, akkor miért nem olyan babaszobát tervez neki,ami színes,piros, kék, sárga, zöld, barna színek vannak benne,ami a gyerek igénye?


Miért olyan a babaszoba, ami a szülőknek jó? Én ezt sose értettem...Szerintem a gyerek igénye az első, nem az,hogy harmonikus zen szerint megfelelő legyen a lakberendezés. De kinek mi..

ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

En ebben megtalaltam szamomra az arany kozeputat.

A kisfiam szobaja szamomra jelenleg eszetetikailag kielegito modon van berendezve, natur szinekkel. Minden nagyobb targy (babakocsi, etetoszek pl, nappaliban a jatszoszonyeg) is letisztult, egyszeru, nem kirivo. A ruhatara is jelenleg ezen a vonalon mozog, de!

A jatekai, konyvei szinesek, valtozatosak, sot, van muanyag, fa, mindenfele. Abszolut nem “vonom meg tole” a szineket, mert ezek kellenek es a gyerek is ezeket szereti, de attol meg mivel kicsi, egyelore a berendezest en valasztottam meg.

De kesobb olyan ruhaban oltozhet, amiben csak akar, nem fogom ezt megszabni illetve a szobajat is ugy rendezheti be majd, ahogy csak akarja, ez az o dontese.

Most meg volt valasztasom, ezt kihasznaltam, de ez 1-2-3 even belul majd valtozik. Most 1 eves, majd kiderul :D

ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

#7. Szövegértési problémáid vannak. Nem az a gond, hogy nem ismeri meg a színeket. Az a gond, hogy az idegrendszerének a megfelelő fejlődéséhez ennél ingergazdagabb, kontrasztosabb környezetre van szükség. Tehát tök jó, hogy az Instán meg a TikTokon agyonszivecskézik a babaszobás posztodat, csak a gyereknek ez nem tesz jót.

Javaslom, amíg a gyerekre divatkiegészítőként tekintesz, inkább játékbabával játssz.

ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!