Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodába vagy iskolába, otthon...

Óvodába vagy iskolába, otthon sütött tortához vagy süteményhez hogyan viszonyultok?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy az óvodák, iskolák 95%-ában csak bolti vagy cukrászdai süteményt engednek, otthon készültet nem, elméletben a nem ellenőrizhető készítési körülmények és összetevők miatt, ez tiszta sor, bár múltkor olvastam olyat itt, ahol nem csinálnak ebből problémát, lehet vinni otthon sütöttet is.

Én itt a kérdésben arra vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyultok a mások által otthon készített süteményhez/tortához? Mennyire aggódtok, hogy esetleg probléma lehet a sütivel? Jogosnak tartjátok, hogy általában nem lehet, vagy inkább túlóvatoskodás? Ismertek olyan esetet, ahol otthonról hozták a tortát, és lett valami probléma, vagy negatív következmény belőle?

Összességében a kérdés: ti magatok mennyire bíznátok a - másik szülő által - otthon készített sütiben, ha lehetne vinni? Féltek tőle, vagy sem?



ápr. 23. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi egyszer kórházban kötöttünk ki szalmonellaval egy ovis torta miatt.

Bevitte egy anyuka és a fél ovi kidőlt tőle

Páran köztük mi is kórházba kerültünk a gyerekkel, mások megúszták.

Tuti attól volt, mert az óvónők és egy két gyermek nem evett belőle, nem is lett bajuk.

Úgyhogy nem tetszik ha most a suliban bevisz valaki valami otthoni tortát, sütit.

ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Szülőtől függ. Vannak azok a szülők, akiktől a csomagolt sütit se szívesen fogadnám, de mások esetében meg az otthon készülttel sem lenne gondom. De ez csak elméleti, nálunk az oviban nem lehet otthoni sütivel köszönteni a gyerekeket és a csoportösszetétel is viszonylag homogén, mert fizetős csoport (angol kétnyelvű, havi 50ezer az állami ovin belül, szóval nem magán, csak úgy félig-meddig, ez szuper szűrő, hogy kicsit egységesebb szocioökonómiai státuszú gyerekek kerüljenek egy közegbe).
ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Mindkét gyerekem ovis csoportjában és osztályában is lehetett/lehet házi süteményt/tortát vinni évente többször is. (szülinap, szünetek előtti utolsó nap, jeles napok, stb.)

Soha, senkinek nem volt baja. A gyerekek örülnek, a szülők, ha akarnak visznek, ha nem nem. Nincs presszió.


Évente 2x van sütivásár, ahol 700 gyerek szülei hozhatnak sütit, az is mindig zökkenőmentes.


Az osztályokban nincs allergiás, az oviban az volt a szokás, hogy az érzékeny gyerekeknek volt benn saját nasija, ők abból kaptak.

ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

8as Mekkora paraszt vagy, már bocs.:D Adja az ég, hogy ne legyen soha ilyen baja a gyerekednek és esetleg úgy menjen haza, hogy nézheted a szomorú arcát, hogy ő nem ehetett, míg más gyereke tömte magába. Empátia nulla, az ilyennek kellene pedig egyszer megtapasztalnia, tanulnál belőle. Mondom ezt úgy, hogy nem érint, volt egy adott probléma, de kinőtte hál isten a lányom, pont az ilyen szemét emberektől féltettem volna. Viszont rengeteg ismerősömnek megmaradt. Barátnőm lánya is cölis, igen is ritka szar érzés az anyjának, ha random buli helyzet volt és nem ehetett olyat a lánya, sírva ment haza. Semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha nem zabálja magát tele édességgel az oviba is. Te felnőttként se tudnád megállni…


Szerencsére, hogy nem engedélyezett kérdező.

ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Osztályszintű születésnapot tart mindenki az egész csoportból, így ott eszik az otthon készült süteményeket. 🤷🏼‍♀️ Ha nem lehet bevinni, hozd ki a gyereket.
ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%
Amikor én voltam iskolás (90es évek+ 2000es évek eleje), csak házi készítésű torta meg édesség volt. Havonta egyszer pénteken volt osztálybuli, plussz mindenkinek a szülinapját ünnepeltük. Érdekes módon senkinek nem lett baja 12 év alatt. De ez még a nyomikorszak előtt volt, nem tudom,hogy jutottunk idáig,ami most van.
ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

16#

Az én gyerekkoromban meg az volt a szokás, hogy aki szülinapos volt, bevitt 1-2 zacskó cukorkát és mindenkit megkínált, vettek belőle 1-1 darabot és kesz. Szintén 2000es évek eleje. Túl van már ma ez is tolva.

ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is csak bolti/üzemit lehet bevinni. És mivel cukrász vagyok kicsit fáj a szívem, hogy nem csinálhatom én, pedig allítom, hogy jobban odafigyelek a környezetre mint egy üzembe, ugye abban is van részem. De másik végletet is teljesen megértem, aki nem szeretne házi sütit.
ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
17# Nálunk is ugyanez volt, cukorkát osztottak szét és ennyi.
ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk az anyja mindenkinek belelkesedett,így pénteken tálcákkal rohangáltunk. Hűtőszekrény nem volt, sima szekrényben volt minden az utolsó óráig:D
ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!