Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két (vagy több) kisgyerekkel,s...

Két (vagy több) kisgyerekkel,segítség nélkül a logisztikai része?

Figyelt kérdés

Azt mindenki tudja,hogy segítség nélkül nehez egy gyerekkel is. Arra a részére vagyok kíváncsi,ami pusztán gyakorlatias. Például: anyuka hat hetes nőgyógyászati kontrollja, kisbabat oltasokra vinni,nagyobb gyerek beteg lesz, őt orvoshoz...stb stb

Olyanok válasza érdekel,akiknek tényleg semmi segítség,maximum babysittert tudnak hívni. Mondjuk a hat hetes kontroll pont olyan,amit lehet olyan időpontban is kérni,mikor a férj otthon van,vagy babysitter...így ne a felsorolt példákat vegyétek alapul,hanem az olyan helyzeteket,amikor ott a két kicsi gyerek, és nincs akire rabizd a nagyot,vagy a kicsit,vagy épp mind a kettőt,szituációtól függően

Ti hogyan oldottátok meg ezeket?


(Én azért írtam a fenti példákat,mert tőlünk a gyerekorvos is fél óra autóval,így nekünk az is kihívás lesz. Most várjuk a másodikat,két év lesz közöttük)


ápr. 30. 10:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2 gyerek van, segítség is van ha kell de nem mindig érnek rá éppen abban az időpontban. Ráadásul jogsim sincs így mindenhova a férjem visz. 6hetes kontrollra vittük a két kicsit, oltásokra, státuszra viszem a nagyobbat is. Ahogy a többiek írják.. muszáj vinni mindkettőt magaddal ha máshova nem tudod őket rakni addig.
ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha kicsi korkulonbseg van, ez a resze is nagyon nehez szerintem. Na meg a betegsegek, ha en is beteg vagyok, az maga a pokol.

Mit tudsz mast tenni? Viszed magaddal mindket gyereket.

Mondjuk ha nekem kell orvoshoz menni, akkor vagy maganba megyek es keso delutanra foglalok, addigra a ferjem is hazaer vagy ha muszaj allamiba mennem, akkor szabit vesz ki es marad otthon, ilyen szinten tud segiteni.

De nyilvan nem lehet mindent igy megoldani, nincs annyi szabi a vilagon, foleg, hogy masra is kell, szoval akarmi mas van, jonnek a gyerekek is :D


Szulni a masodiknal egyedul mentem en is, pontosabban mivel reggel indult be, ezert a ferjem otthon maradt es a korhazba egyutt mentunk be, de onnantol kezdve mar en egyedul voltam.

De ez a resze nekem azert nem volt problemas, mert mar az elso szulesemnel is csak zavart a ferjem. Probalt segiteni, de en annyira befele fordultam, hogy idegesitett csak illetve lehet kicsit hulyeseg, de en noi energiakra vagytam szules kozben, meg a ferfi orvost is kizavartam egy ponton, csak a szuleszno esett jol, hogy ott volt 🤣

De amugy nem csinaltak belole ugyet, meglepo modon jol kezeltek. Nyilvan amikor mar tenyleg muszaj volt, akkor megvizsgaltak, nem ellenkeztem, csak sokszor total feleslegesen 10 percenkent bejart az orvos, raert vagy en nem tudom. A masodiknal is hasonlo volt. 😂

ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A betegseg a gaz. A kicsi kis tulzassal 2 hetente beteg, videken lakunk, a nagyobb varosban jar suliba. ha nem lenne a ferjem,nem tudom mi lenne. Lazas gyereket is rangat mindenki mindenhova? Taknyosan,kohogve, vagy hanyos fosos? Mi sokszor 1 hetig itthon ulunk. Kotohartyaval sem ugralunk, mert fertozo. Nem egyszeru...
ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Viszem mindkettőt. Pont a gyerekorvos/védőnő nem gáz, ott megszokott ez. Felnőtt rendelésekre magánba járok, és mindig férjem munkaideje utánra kérek időpontot, ha kell, akkor várok egy hónapot. Direkt olyan helyre költöztünk, ahol a gyerekorvos, ovi stb mind sétatávon belül van, emiatt. És mindent rendelek online (ruha, élelmiszer, pipere, tisztítószer, mindent). Nekem halálom, ha visítanak vagy vinnyognak a fülembe, ha intéznék valamit, úgyhogy nem viszem őket sehova kb. Mármint játszótér meg ilyen helyekre igen, csak nem fogom őket ráncigálni egy plázán keresztül csak azért, hogy személyesen nézhessek meg egy cipőt vagy vegyek egy flakon domestost. Rendelem online. Elég kevés dolog van, amit nem lehet online intézni. Konkrétan semmi nem jut eszembe, pedig már 3 éve ezt csinálom, és csak a gyerekek iratai voltak, amihez kellettünk személyesen.
ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is relatív kicsi a korkülönbség. Mikor kicsik voltak és vinni kellett az egyiket pl orvoshoz, védőnőhöz akkor jött a másik is. Ha ovi/suli idő után kell menni, akkor most is így van. Boltba, ügyintézni, stb jöttek velem. Ha nekem kellett orvoshoz menni akkor azért mindig sikerült úgy megoldani, hogy a férjem vigyázott rájuk.

A szülésnél ha váratlanul indult volna be, egyedül mentem volna. De indítani kellett a másodikat is, így anyukám vett ki szabit és ideutazott vigyázni a nagyobbikra.

ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekunk zero segitseggel van ket gyerekunk. Ahogy a tobbiek is irjak, mindenhova jon a kicsi velunk. Mar a nagy sulis a kicsi meg ovis, igy azert sokkal konnyebb. Csak egy autonk van, amit a ferjem visz, igy sokszor taknyos kohogo gyerekeket vittem busszal az oroshoz. Szajmaszkot adtam mind a kettore es imadkoztam, hogy ne dobjanak ki minket a buszbol. Holnap a nagynak fellepese van a suliban, a kicsi meg lebetegedett. Itt pityergek, amiert nem tudok elmenni megnezni a nagyobbik gyerekem. Nagyon nehez.

Amikor a kicsi szuletett, elotte kb 5 ovis tarsaim szuleit vetettem be, attol fuggoen hogy ki mikor er ra. Hala Istennek igy volt aki vigyazzon ra es a ferjem ott tudott lenni velem.

máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!