Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandó segítségnek a nagyszül...

Állandó segítségnek a nagyszülő? Van, ahol ez (jól) működik? Volt ebből konfliktusotok?

Figyelt kérdés

Szerettünk volna valakit, aki napi szinten segít az itthoni teendőkben. Nem csak a babadolgokat illetően, hanem pl. ha kell, kitakarít, vasal, süt-főz, elviszi a kutyánkat kozmetikába stb.


Ismerősök útján örültünk volna neki a legjobban, emiatt kértünk másokat, ha tudnak, ajánljanak valakit, anyukáméknak is szóltunk. Ő pedig ma mondta, hogy igazából miért vennénk fel egy idegent, ha itt van ő is, tudna segíteni bármiben?



máj. 12. 14:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért, anyu, mert ha neked azt mondom, hogy koszos maradt az ablak, xarul fog esni és megsértődsz, ellenben az, akit alkalmazunk, nem fog.
máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy neked ezekszerint inkább hazvezetono kell
máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Van egy hölgy, aki jár hozzánk takarítani hetente kétszer, de itt most komplexebb segítségre lenne szükségünk.


Én is ettől félek, hogy egy "idegennek" megmondom, mit csináljon, anyámat meg hogy kérjem rá, hogy húzza át az ágyunkat, vagy hogy mondjam neki, hogy ne úgy vasaljon épp?

máj. 12. 14:38
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megkerdeznem azt, aki már amúgy is ott van segíteni, hogy elvallalna e ezeket pluszban
máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Dolgozik másoknál is, idősebb és délutánonként az unokáival van (ő vigyáz rájuk). Szóval neki nem férne bele ez, mert nekünk olyan kéne, aki reggeltől délutánig, minden nap itt tud lenni. :(
máj. 12. 14:43
 6/34 anonim ***** válasza:
58%

Hát itt most mit kell elképzelni, rendszeres bejárónőre gondoltok, háztartási segítőre, aki X időközönként jön és intézi a dolgokat, vagy eseti alapon, amikor szükség van rá, akkor ugrasztani valakit? Mert ez utóbbi nálunk szuperül működik egy nagymamával, de előbbire meg nyilván nem akarnám őt felkérni, hiszen azért az egy nagyobb léptékű feladat lenne már.


Amúgy egyébként nálunk ez úgy működik, hogy anyósom, aki rettentő lelkes és aktív és akarja és szereti (mielőtt még jönnének a kritikák :D ), szóval ő az, akihez megyünk minden vasárnap ebédelni, ő meg készít nagyjából egy hadseregnek is elegendő kaját, amit hazahozunk és nagyjából csütörtökig elég is, szóval mondhatni főz ránk. Ha elmegyünk pár napra, nyaralunk, akármi, akkor a macskánkat elvisszük hozzá, és ő vigyáz rá, a cica ismeri, szereti őt, ismeri a házat is, szóval jól elvan ő ott. Amikor a férjem lázas beteg volt valami ovis vírustól, nekem meg pont begyulladt a mellem és kb csak haldokolni volt erőm, akkor felhívtam, és jött egy kicsit segíteni a gyerekek körül, kicsit rendet rakott a házban is, elindított egy mosogatást, mittudomén. A gyerekek rendszeresen vannak nála hétvégén, amikor nincs más programunk se nekünk, se neki (pl most is), hogy mi tudjunk a férjemmel kicsit pihenni, néha elmenni moziba, csak úgy randizni, ilyenek.

Cserébe nyilván mi is segítünk neki, ahol tudunk, amit igényel, szóval nem egyirányú ez a dolog nyilván, de azért nem is olyan, mint pl az a lány, aki jár hozzánk hetente takarítani és rendet rakni, ablakot mosni, stb óránkénti díjért cserébe.


Nálunk ez szuperül tud működni. De anyósom olyan is, ő egyetért a nevelési elveinkkel is, nem tolakodik, nem szól bele semmibe, abszolút normálisan kezeli a kéréseinket is (ismét: kölcsönös), szóval vele ez nem is volt soha gond. Amíg gyűjtöttünk saját ingatlanra, addig nála laktunk (1,5 évig), addig sem volt soha gond ebből, mert egy normális nő, akivel könnyű kijönni. Anyámmal ez biztosan nem működne ugyanígy, ő ha jön két napra hozzánk ünnepekkor (szerencsére külföldön lakik), akkor nagyjából két óra után már küldeném haza szívem szerint, amint nem az időjárásról meg az ilyen-olyan nyavalyáiról van szó, egyből összeveszünk, mindenbe beleszól, mindent megkérdőjelez, semmiben sem ért egyet, rá pl a gyerekeket nem merném rábízni több napra, max ha már mindkettő legalább felsős lenne, esetleg, de addig semmiképpen. Ha vele kellett volna együtt élnünk, amíg gyűjtögettünk, akkor ezerszer inkább albérletbe mentünk volna vagy külföldre vagy valami. Szóval ez a fajta együttműködés nagyon nagyban múlik a résztvevők személyén.

máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Oké, én azért megprobalnam. Ha nálatok lenne mindennap, akkor nyilván nem kellene máshoz mennie. Ha meg délutánig kell csak, megintcsak lehet az unokaival utána. Ha megfizetitek ugyanazt, amit a többiektől kapna, szerintem simán megoldhato lenne.
máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Én egy-két napra megpróbálnám azért anyukádat, mert amit ti szeretnétek az egy fél vagyon lesz, ismerősnél van ilyen segítség, havi 500 ezerért. Ugyan úgy kell neki a szabadnapjain fizetni mint egy bármilyen másik dolgozónak.
máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nyilván nem az én dolgom, de ez rengeteg, ha mindennap kb egesznap kell valaki. Sosem leszel kettesben a gyerekkel, vagy hármasban a ferjeddel így.
máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%
Hàt, de most te egy félidegennel akarsz otthon lenni egész nap?
máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!