Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó-e az, ha az egészséges...

Jó-e az, ha az egészséges szülők házasságban vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

máj. 13. 06:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert a gyerek egészséges felneveléséhez biztonságos családi háttér kell.
Nem feltétlenül, mert az a fontos, hogy a szülők szeressék egymást.
Nem, hiszen sok gyermekét egyedül nevelő szülő van.
A házasság elavult intézmény.
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Az ugye meg van, hogy az egészség egy állapot, ami folyamatosan valtozhat? Hát az, hogy a házasság szintén egy állapot, ami megintcsak változhat? Tehát oylan mindegy hogy "az egészséges szülők házasságban vállalnak gyereket", mert a gyerek szuletese után betegek lehetnek és el is válhatnak.
máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolognak tartom, de nem szükségszerűnek.
máj. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván jó, de nem azt jelenti, hogy minden más "nem jó." Ez egy állapot, ami vagy úgy marad, vagy nem. A kocka meg bármikor fordulhat, beteg egyedülállóból is lehet egészséges házas.
máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A házasság a nőt védi elsősorban, hogy a kieső jövedelem miatt ne lehessen teljesen kihasználni anyagilag. De mivel ptk szerint a haztartasban vegzett munka a vagyon gyarapításához való hozzájárulásnak minősül amugy is, ezért tulajdonképpen nem is kell.

A házasság apasági velelmet keletkeztet, tehát ha a férj lelép, attól még a gyerek apja hivatalosan. Ha nem házasok, akkor ez nem ervényes.

Ennyi előnye van kb.

máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"Jó-e az, ha az egészséges szülők házasságban vállalnak gyereket?"


Dehogyis, az a jó, ha beteg egyedülállók vállalnak gyereket.


Orvos látott már, kérdező?

máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem papír a lényeg, úgy értem, látom, hogy annak ellenére is kötnek rövid házasságokat, ahogy élettársak közt is vannak évtizedeken át fennállók.


Nekem pl. fontos volt a házasság (nem vallási okokból, hitetlen vagyok!), a polgári esküvő, de attól még másokat nem nézek rossz szemmel, mert másként élnek.

máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Azért fogalmaztam úgy, mert beteg például a meddő, a fogyatékos, a homokozó. A gyerek mentális egészsége érdekében anyára és apára van szüksége. Biztonságosan, a felnőtté válásáig. Akkor is, ha fogadott gyermek. A házasság a párkapcsolat komolyságának a kifejezése. Hogy eldöntöttem, hogy a gyermekem a páromra hasonlítson (rajtam kívül), hogy a nevelésében az ő tulajdonságai érvényesüljenek. A szerelem tudat alatt ezt testesíti meg. A szexuális vágy nem szerelem, ahogyan azt sokan (eseteg tudat alatt) tartják.
máj. 14. 06:09
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem sokat tudhatsz a világról.

Tehát akkor a meddőnek nem lehet gyereke, mert beteg? Miért vannak akkor a meddőségi központok?

" A gyerek mentális egészsége érdekében anyára és apára van szüksége."

Nem. A gyereknek jó apára és jó anyára van szüksége. Az, hogy egy férfi és egy nő összeházasodik, még nem garantálja, hogy ez biztosított.

"Hogy eldöntöttem, hogy a gyermekem a páromra hasonlítson (rajtam kívül)".

Ok., döntsd el. Csak ne csodálkozz, ha gyerek pl.a nagynénikédre hasonlít. Akkor kidobod?🤣

A szerelem elmúlik. Mit kezdesz a gyerekkel akkor, amikor már rohadtul nem szeretnéd azokat a tulajdonságokat, amit a párodtól örökölt és a rózsaszín szemüvegedben még tetszett, de már idegesít? Kidobod?

#3

máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!