Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre több...

Szerintetek is egyre több helyről kifogják tiltani a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam,hogy valamilyen eper kertből nemrég tiltva lettek a 6 éven aluliak. Macskakávézóba is csak meghatározott időben mehetnek(Budapesten azthiszem). Emellett már jónéhány hotel is gyerekmentes.
máj. 13. 09:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs. Én a külföldi turistákat tiltanám ki. Úgy viselkednek, mint az állatok, zeng tőlük a ház. Csak hát ugye, belőlük van pénz, a gyerekekből meg nincs...
máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem zavar, hogy vannak ilyen helyek.

És igen, az állat módjára viselkedő külföldieket is jó lenne kitiltani.


"valamilyen eper kertből nemrég tiltva lettek a 6 éven aluliak."

Igen, miután többedik alkalommal neveletlen bagázs beszabadult, letapsták az egészet, ott végezték a dolgukat és egymást dobálták az eprekkel.

Teljesen jól tették. Én mondjuk ezek után nem csak kitiltottam volna őket, hanem a mindent lesz@ró szüleikkel együtt egyeltettem volna ki a megmaradt ültetvényeket és szedettem le volna a termést, hogy legalább valami hasznuk is legyen, ne csak több százezres-milliós kárt okozzanak.

máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Kulfoldon lakom, teljesen normalis, hogy nem mindenhova mehet be gyerek.

Ezen nem kell megsertodni, marad eleg hely ahova lehet menni.

máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

Konkrétan arról van szó, hogy vannak olyan eperföldek, ahol "szedd magad" módon odamehetsz és a piaci árnál jóval olcsóbban, de azért messze nem ingyen szedhetsz magadnak epret.

AZ egyik ilyen eperföld tulajdonosa tiltotta ki a 6 év alattiakat az alábbi okból:

Ekkora gyerekek tipikusan nem szednek epret, hanem szaladgálnak, letapossák az ültetvényt, tehát anyagi kárt okoznak. Emellett volt, aki pár hetes kisbabával ment oda és a tűző Napon (mert ugye eperföldön szükségképpen NINCS árnyék!) órákig otthagyta a gyereket. Ez végső soron kiskorú veszélyeztetése bűncselekmény, amit egyrészt nyilván emberi okokból sem akart eltűrni a vállalkozó, másrészt nem akart egy bűncselekményhez asszisztálni.


Én teljesen egyetértek vele, sőt azt is megérteném, ha magasabb életkori határt húzna. Az eperföldön dolgozni kell, nem piknikezni és családi délutánt tervezni. Ha úgy tenném fel a kérdést, hogy melyik szülő dolgoztatná a 3-5 éves, vagy akár 10 éves gyerekét, alighanem nagy felháborodás lenne.


Mondom mindezt két kisgyerek apjaként.

máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Én a hoteleket teljesen megértem akik gyerekmentesek. Van aki pihenni akar és nem a gyerekzajt hallgatni, mondom ezt gyerekesként. Sokszor rá se szólnak a gyerekeikre az emberek, mert hát nyaralni vannak. Volt amikor a gyerek vacsoránál olyan hisztit vert, mert neki semmi nem volt jó, hogy zengett a szálloda(kb7-8 éves volt) a szülők meg ettem tovább és kész. Nekem ha elborul a 4 évesem fogom és kiviszem addig eszik a párom majd pedig cserélünk és ő van kint vele amég én eszek.
máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Amíg egy hely magántulajdon szabadon dönthet kit tilt ki.

Általában megvan az előzménye... nem kellene úgy viselkedi, hogy idáig eljusson a tulaj.

Én teljesen megértem. Így is meghurcolják általában az ilyen helyeket, holott nem jókedvéből teszi a többség.

Bőven marad hely ahová lehet menni gyerekkel. Nem látok ebben problémát 🤷‍♀️

máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Amugy egy szülőből hogy a francba válik ekkora "lesz*rom mit csinál a gyerek "kategória?
máj. 13. 10:15
 8/28 A kérdező kommentje:
Amugy minden valaszt koszonok,ment a zold :)
máj. 13. 10:16
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

3 gyerekem van és nem, nem zavar, hogy vannak ilyen helyek, ahova nem menhet be kisgyerek🤷🏼‍♀️

Az eperföldet leírták miért. A macskás kávézóból meg azért vannak "kitiltva", mert sok probléma volt abból, hogy nyúzták a macskákat, kergették, sikoltoztak. A macskák meg stresszeltek, hameg véletlenül a gyereket összemarja a macska meg a kávézó lesz a hibás. Őszinte leszek: 2-3 évesen pl az én lányomat sem lehetett volna oda bevinni, mert teljesen bepörgött volna, van macskánk, a miénk egyfolytában a gyerek nyomábán van, hogy sgmizze, szépen bánik vele a gyerek. De ha ott van 20 cica szerintem ő is mindent egyszerre akarta volna, ide oda rohanva épp melyik áll meg egy percre simiért. A gyerekmentes hotel is érthető, aki pihenni szeretne az nem azt akarja hallgatni, hogy kisgyerekek sikongatnak. Mert a jólnevelt gyerekek is játék közben bizony tudnak hangosak lenni, pacsálni a vizet stb. Vannak gyerekbarát hotelek, ahol kifejezetten kisgyerekeknek is alkalmas medencék vannak, nekik való programok stb.

máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

7-es, egyszerűen arról van szó, hogy egy kisgyerek elunja magát. Nekiáll szedni, aztán abbahagyja, mert elunja, mert meleg van, odatűz a Nap. Ha unatkozik, akkor pedig játszani kezd. Szaladgálni, meg ilyesmik.

A gyerek voltaképpen csak életkorának megfelelően viselkedik. Az a h...lye, aki kiviszi őt oda ahol

- vigyázni kell, nehogy letapossa a termést;

- ahol órákig nincs mivel játszania, lekötnie magát;

- sőt, a szülő sem vele foglalkozik, hiszen szedi az epret.

Természetes az is, hogy egy kisgyerek kevésbé tudja természetes szükségleteit is tartani, tehát pisilnie, kakilnia kell.

Egyszóval itt maga az a döntés a hibás, hogy a szülő kiviszi oda a gyerekét. A kisgyereknek 10 percig lesz jó buli az eperszedés, utána csak nyűglődni fog.

Az egy másik kérdés, hogy a legtöbb szülő simán elnézi, ahogy másnak kárt okoz a gyereke, ahelyett, hogy azt mondaná, indulnak haza, mert a gyerek nem bírja tovább.

máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!