Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzitek magatokat rosszul...

Nem érzitek magatokat rosszul ha sokat beteg a gyerek és ez miatt sokat vagytok táppénzen?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a kislányom az első osztályt. Előtte nem dolgoztam, mert állandóan beteg volt meg nem is találtam munkát, meg második gyereket is akartunk, de nem jött össze. Szóval szeptembertől dolgozok ismét, mert azt hittem suliban már nem lesz sokat beteg, meg nekem is hiányzott, hogy dolgozzak, de szeptember és december kivételével nem volt olyan hónap, hogy ne lenne beteg. Most megint itthon van lepkehimlővel, azelőtt meg minden hónapban lázas, torka begyulladt. Férjem is volt már vele táppénzen, de többet én. Nagyszülők még szintén dolgoznak, nincs aki vigyázna rá. Egy faluban lakunk, nem olyan a keresetünk, hogy bébiszittert fogadjunk. Eleve ugye táppénz kevesebb, de inkább a nagyobb bajom, hogy már szinte kiutálnak a munkahelyemről. Főnökömnek sem tetszik, de a kolléganők éreztetik is már rendesen. Iskolában dolgozok és az a jó, hogy így a szünetek megoldottak, hogy itthon tudok lenni a lányommal. Én már olyan rosszul érzem magam ez miatt, hiába a vitamin, gyümölcs, zöldség stb. csak elkap valamit mindig.

#gyerek, táppénz, gyerekvàllalàs, gyereknevelés,
máj. 14. 08:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

És mit lehet tenni? Azt amit most :)

Senkit se érdekelnek a szutyok kolléganők, a gyereked a fontos és az, hogy mielőbb átlendüljetek ezen az időszakon. Nem a gyereked miatt érzed magad rosszul, ha nem a külső elvárások miatt, amik valójában nem is elvárások, hanem vélemények. Sokan elfeljtik, hogy ők is voltak gyerekek, eleinte velük is sokat kellett közösségben kínlódni a betegségek miatt.

Ez egy időszak, bármit teszel ellene, úgyis az idő fogja megoldani.

Kitartás és próbálj meg esetlen olyan munkahelyet keresni, ahol lehet home officeban dolgozni.

máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem otthon is lehetne hagyni ennyi idősen, ha nem valami súlyos fogyatékos.
máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkahelyemen még úgy ahogy tolerálják.

Én érztem cikinek, illetve ilyenkor tuti túlórázhattam utána, mert csak gyűlött a munka, helyettem meg nem csinálta meg senki.


Nekem 2 gyerek van. Novemberbe kezdte a kicsi a bölcsit, én pedig november végén kezdtem egy új helyen dolgozni. A nagyobbik középsős.

Tuti felváltva voltak betegek.


úgy 2 hónapja (lekopogom), hogy nem kaptak el semmit. Addig kb többet voltak otthon mint közösségbe.

máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rban lennék, mert a táppénz a töredéke a bérnek és így is épp kijövünk.
máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Nyilvan gaz,mert a kolleganoid miattad szivnak. En fel sem vennek gyerekes embert. Elso kerdesem lenne,hogy van-e,es ha igen,akkor mehetne a levesbe.
máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
5, Mert neked nincs és nem kell a mellébeszélés.:D Nálad csak férfi fog dolgozni, mert bizony nő előbb utóbb szülni fog, nagyon meglepő tényleg. :D
máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
6# akkor csak ferfi fog dolgozni.Meg olyan no,aki nem akar gyereket. Hidd el,vannak ;))))
máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
#7 Hidd el egyetlen nő se fogja állásinterjún az orrodra kötni a gyerekvállalási szándékát, és ha mégis azt mondja hogy ő aztán sose akár gyereket az nem jelent semmit, akár 3 hónappal később be is jelenthet, hogy bocs meggondoltam magam mégis terhes vagyok..
máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
7, Biztosan vannak. Mivel láthatóan téged is a kutya kerül. :D De szerencsére sose lesz gyereked. Nekem volt kolléganőm, aki nem akart, majd 15 év után még is. 15 éve becsülettel dolgozott, milyen érvvel rúgtad volna ki amiért szerencsétlen teherbe merészelt esni? :D
máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Ja amúgy 7-es, bár te nem akarsz és nincs is és nem is lesz gyereked, de akkor elmondod miért is sunnyogsz itt a gyerekesek világába? Tán vágysz rá csak nincs férfi, aki kapható? Mi a problémád?
máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!