Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jön a második baba, és nagyon...

Jön a második baba, és nagyon kétségbe vagyok esve. Ez normális?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején vagyok, orvosnál sem voltam, de úgy néz ki jön a baba, és egyrészt örülök neki (bár nem volt tervezett), másrészt teljesen kétségbe vagyok esve mi lesz velünk.

A kisfiam lassan 2 éves, ősszel ment volna bölcsibe, én pedig vissza dolgozni. 1-2 év múlva terveztünk kistesót. Így minden borul. Teljesen be vagyok fordulva mostanában az itthonlétben, az első évet jól viseltem, de az utóbbi időben nagyon érzem hogy sok már nekem az ingerszegény környezet. A férjem sokat dolgozik (de nagyon jó apuka, a gyerekkel sokat foglalkozik), nem sok szabadidőm van, de ha van, akkor se tudok mit csinálni helyben (semmi nincs ebben a "városban"). A barátnőim az utóbbi időben teljesen elmaradtak mellőlem, a család messze él, senkihez nem tudok szólni egész nap.

A kisfiamat így nem fogják bevenni a bölcsibe, pedig neki is nagyon kellene a gyerektársaság, egész nap itthon, a kertben vagy az üres játszótéren vagyunk.


Nagyon magányosnak érzem magam, nem tudom mi lesz velem 2 kisgyerekkel. Nem is a technikai résztől félek, hanem a lelki résztől, nem akarok depressziós anyukájuk lenni, nem ezt érdemelnék.


Nem tudom mit várok, talán csak azt hogy más is érzett így, nem vagyok ezzel egyedül. Ha van ötletetek hogy lehet ebből kimászni, annak is örülnék.


máj. 17. 18:28
1 2
 1/14 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Érdemes egy szakembert felkeresni.
máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Keress más anyukákat a közelben, akik szintén otthon vannak, jó megoldás lehet, ha idönként (felváltva!) pár órára átvállaljátok a másik gyerekét, addig meg az anyukának van szabadideje, tud sportolni, sétálni, akármit csinálni gyerek nélkül.
máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pont ez a probléma, hogy nincs egyáltalán anyuka (vagy nem anyuka) ismerős itt a környéken. Próbáltam a Momz alkalmazást, de senki még csak nem is írt vissza. Babás program egyáltalán nincs, pedig kerestem, még a játszótérre se jár ki senki. Teljesen üres bármikor megyünk. Már feladtam az ismerkedést. :(

Gondoltam már pszichológusra, régen jártam, de nem tudom mennyit segítene.

máj. 17. 18:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a védőnőt megkérdezhetnéd,hogy a körzetében lévő babás anyukákkal össze tudna-e hozni, programot szervezni, baba-mama klubot stb.

Kitartást

máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Védekezni persze luxus, gondolkozni meg aztán pláne.
máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nincs olyan, hogy nem tervezett. Mivel megfogant azt jelenti, hogy nem védekeztetek. Sajnos ilyen helyzetbe kerül az aki nem gondolkodik. A férjed is otthon tud majd maradni vele és te mehetsz dolgozni
máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom miert lett lepontozva az utolsó 2 válaszoló. Ha ennyire nem akartatok még, akkor rendesen kell védekezni.
máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
A kérdés NEM AZ, hogy miért nem védekeztek, hanem hogy mit tud a kérdezö a jelenlegi helyzetben csinálni, hogy jobban érezze magát lelkileg.
máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

8, de arra az a válasz, hogy semmit. Vetesse el, ha ennyire nem akar másik gyereket, ennyit tehet.

Én nem fordultam magamba 5 évnyi folyamatos otthonléttől sem, élveztem minden percét, leginkább pont azokat, amikor kettesben lehettünk, nem kellett ide-oda szaladgálni, másokkal jópofizni.

Szívesen visszamennék.

máj. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk abszolút tervezett volt a második gyerek is, de már az elsőnél sem éltem meg jól az itthonlétet és most sem, ez van. Nekem túl ingerszegény, mégis valamit valamiért. 2-4-6 év múlva sem viseltem volna jobban, pedig szeretem a gyerekeimet...

Mondjuk a mi környékünkön van program lehetőség és ha más nem, elmegyünk távolabbi játszótérre, cukrászdába, stb. Igyekszek elfoglalni magam.

Amióta legalább a nagyobb beszél egyébként, nekem könnyebb.

máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!