Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz eladni áron...

Miért olyan nehéz eladni áron alul is a használt baba dolgokat?

Figyelt kérdés

A kisebbik gyerekem is elmúlt 1 éves már, elkezdtem felrakni a feleslegessé vált dolgokat. Jó állapotú, nem divatjamúlt ruhákat kis csomagban és darabonként is, babakádat, új babanaplót, kis takarókat, mindenfélét.


Nem akartam hónapokig árulni őket, ezért elég olcsón adok mindent, de basszus, még így is olyan kínlódósan mennek el a dolgok. Van olyan ruhacsomag, ami már hetek óta rajtam van, pedig 150 ft-ra jön ki darabja. Vagy pl. kaptam mérföldkő takarót, megnéztem, egy ilyen 6-8 ezer forint, ez meg 2500-ért nem kell senkinek.


Nem értem. Mindenki panaszkodik, hogy milyen drágaság van, nehéz megélni, blabla, de mégis mindenki újonnan vesz 4-5-szörös áron mindent?



máj. 21. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Van már itt rengeteg kérdés erről, szóval más is pont ezt tapasztalja :)

Potenciális vásárlóként az alábbiakat mondhatom.

Én még eladni nem próbáltam semmit, de ruhákat 92-es méretig egy raklapnyit kaptam ingyen. Így ami keveset vettünk, azt inkább újonnan. Már csak azért is, mert azt vissza tudom küldeni ha nem jó. Egy magán eladónál ezt nyilván nem tehetem meg. Annak pedig semmi értelmét nem látom, hogy 150 Ft/db áron végül nekem kelljen a kukába dobni.

máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem rosszul csinálod.

Itt ajánlották a Vintedet. Kb. másfél hete használom, rengeteget eladtam (40 ezer felett járok eladásban).

Tapasztalatom alapján sem a nagy ruhapakkok nem kelnek el, sem a darabonként felrakottak.

Én egy méretben teszek fel, egyféle ruhadarabot, általában márka is egyezik. A 4-6 db-s ruhapakkjaimat viszik, mint a cukrot. H&M-s bodykat utoljára 500-as darabáron eladtam ekkora pakkokban.

És ehhez senkit sem kell az otthonomba engednem. Imádom.

máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

én pl rengeteg dolgot ingyen tettem fel, csak szabaduljak.

Még így sem kellett a kutyának sem.

Olyan érdeklődéseket kaptam így is, hogy házhoz tudom-e vinni? nem-e postázom, de neki nincs pénze a pk-re sem...

Én már nem is hirdetek semmit :D

máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ilyen pakkokban is próbálkoztam, 2-es.Vinteden még nem, az tény.
máj. 21. 15:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2!

Én vintiden sem tudom eladni :D

1éve töltögetek fel cuccokat, pl adidas cipőt kitűnő állapotban 1000 ft-ért. Mégsem veszik meg ott sem.


3#

máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan ruhacsomag, ami már hetek óta rajtam van, pedig 150 ft-ra jön ki darabja."


Be tudnád privátban linkelni, hol hirdeted? Lehet, hogy érdekelne. 🙂

máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyobb használt babaruha terén a kínálat, mint a kereslet. Ez most kicsit nesze semmi... válasz, de arra gondolok, hogy egyrészt sokakban van egy olyan szemlélet, hogy "de gáz a használt ruha" és ezt hangoztatják is, másrészt újonnan is viszonylag olcsón lehet babaruhát kapni. Hogy milyet, az már más kérdés, de ezen nem feltétlenül gondolkodik el az ember. Na meg sokan kapnak is ruhát. Még valami: ha a vevő azt nézi, hogy mennyiért tudna újonnan megvenni egy body-t akciósan a legolcsóbb helyen (vagy másodkézből), az eladó pedig azt, hogy az ő adott márkás ruhája mennyi most újonnan azt nehéz közös nevezőre hozni.

A másik, hogy a használt ruhában azért van több-kevesebb kockázat. Nagy "zsákos" ruhacsomagban inkább több. Mert nem tudod, milyen ruhák, milyen állapotban, milyen méretben stb. Egyszer én is vettem ilyet, nem volt jó bolt (úgy árulta, hogy 86-122, a nagy része 80-as és 86-os volt, 104+ úgy 8 db volt, ő nem mondta, hogy szobakutyájuk van, én meg elfelejtettem megkérdezni). Egyesével eladni mindkét félnek macerás. Nekem, vevőnek eddig legjobban a kis csomagok jöttek be, pl. 6 db 98-as póló vagy az egy méretes, évszakhoz illő csomagok, mondjuk 86-os tavaszi. Ami még jó, ha látszik az eladón, hogy rugalmas, például felrak pólós és nadrágos hirdetést is, megbeszéltek valahol egy találkát, válogatsz belőle és fizetsz. Na persze ebből az is lehet, hogy fillérekért adod és a vevő bepróbálkozik, hogy a világ végére házhoz szállítanád-e . Árulni egyszer próbáltam, senkinek sem kellett. Inkább elteszem a nagy részét a rokonságnak (megbeszéltük), amiből meg tényleg sok van, elcserélem ruhabörzén. Esetleg érdemes lehet figyelned, hogy van-e a környéketeken baba ruhabörze.

máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

100 Ft/db áron se mennek el a kisfiam átnőtt, jó állapotú ruhái.

Csak olyanok jelentkeznek, akik egy szót nem tudnak helyesen leírni vagy ígérték, hogy jönnek, többször is, aztán nem jöttek és természetesen olyan is van, hogy házhoz tudnám-e vinni...

Én már feladtam, inkább elajándékozom ismerősöknek, otthonoknak stb.

máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Off: ha valakinek vannak 92-98as kisfiú nyári ruhái, az engem érdekelne. Köszike :D


Amúgy, nem jártok játszótérre? Én például az ott megismert anyukáknak adok el ruhákat. Aztán ők szólnak a testvéreiknek, barátaiknak.

máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Multkor ugyanezen fakadt ki egy anyuka egy gyerekruha csoportban, hogy nem érti miért nem tudja eladni pedig mai divatos es nem drága ruhákat tesz fel.

Ránéztem tavaly ősszel a nyári ruhákat tette fel a téli vastagabb ruháktól pedig most szabadulna tavasszal amikor senki nem ezt keresi ráadásul ami neki divatos az másnak nem biztos. Sokan a letisztultabb szineket es minta nélkülieket keresik, hiába a jó ár ha más az izlés.

máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!