Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel való utazáshoz...

Gyerekkel való utazáshoz tanácsok?

Figyelt kérdés
Milyen tanácsokat adnátok egy első-nyaraló-strandozó anyukának? Ha ismertek, valami jó blog, FB oldal, csoport is érdekelne ebben a témában. A gyerekek 1 és 4 évesek. Először strandra mennénk, aztán valami wellness hotelbe, és haladó szinten majd tengerpartra. Mit érdemes csomagolni a gyerekeknek? Mennyit bírnak egyszerre a strandolásból? Hogy érdemes kialakítani egy napot? A szállodai szobát összeragasztgathatom sarokvédőkkel? A gyerek lehet egész végig csúszásgátlós cipőben egy ilyen helyen? Egyik se tud úszni, mit érdemes nekik adni segédeszközként? Először pancsi aztán valami program vagy pont fordítva? Szeretnék profin felkészülni, és nem a saját káromon tanulni. Bármi érdekelne, ami Nektek tanulság volt.

máj. 22. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Világjáró csalàd instán
máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! És még egy kérdés eszembe jutott, hogy ilyen helyeken lehet kérni a hoteltől segítséget a strandoltatáshoz? Amolyan vízi-bébiszitter 😊
máj. 22. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Mi a jó istent tudsz egy strandon ennyit pörögni. Bmeg, fogtam a gyereket, elvittem strandra. Bármit meg lehet venni ott is, de nyilván tudom hogy mire lehet ott szükségünk és elviszem. Ott az árnyékban meg a gyerek medencében játszunk, eszünk fagyizunk. Ez tényleg atomfizika? Most voltunk 4 honapossal tengeroarton, ahhoz se kellett külön vizsgát letenni. A strandon meg vigyázz te a gyerekedre, azért viszed, hogy együtt legyetek, nem? Ha nem, akkor ne vidd. Ha igen, akkor foglalkozz vele te.
máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem biznám rá őket a vízi baby siterre, de szerintem nincs is ilyen. Nálunk az úszó mellény vált be legjobban, de a karúszó is jó. Az gondolom, hogy alap, hogy folyamatosan figyelned kell mindkettőt közelről.
máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Elotte mar legalabb a 4 evest viheted uszas oktatasra, hogy ne a strandon talalkozzon eloszor a vizzel. A kicsit pedig siman magadra is kothetned, van kimondottan vizbe valo karikas kendo, 7 honapos kisfiammal mi igy nyararaltunk tavaly, ram volt kotve es ugy vittem a vizbe (csipomon ult oldalt). A het vege fele pedig mar a karomban is usztattam, igaz mi elotte jartunl mar babauszasra, de a természetes viz azert mas. Ami meg strandra fontos az egy jo napsator, amibe el tudtok vonulni es tudnak pihenni a gyerekek.
máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as: gondolom te a férj lehetsz, és mindent a feleséged intéz, itt meg dicsekedsz, hogy milyen egyszerű minden.
máj. 22. 16:55
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Mi igy napsatorral egesz delutan kint voltunk (3-tol este 7-ig). Legnagyobb kanikulaba nem vinnem ki a gyerekeket.
máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent szerintem tengerparton, vagy Balcsi parton kevesebb a stresszfaktor, mint egy epitett strandon.
máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok férj, mielőtt engem is megvádolnál, de ezt tényleg túlpörgöd.


Ha vízi babyszittert, magyarul animátor akarsz a gyereked mellé, akkor menj gyerekbarát szállodába (Bobo országba, bár az kisebb aranyrögökért fogadja a vendégeit)

Egyéb esetben figyelj a gyerekeidre, az a "dolgod"


Ha pihenni szeretnél, akkor vidd magaddal a nagyit/barátnőd aki megbízható és figyel a gyerekre.


A szállodai szobát ne ragaszd össze semmivel ha lehet, a gyerekek olyan cipőben lehetnek amilyenben jó nekik, csak legyen tiszta.


Te ismered a gyerekeid, úgy készülj, hogy legyen elegendő váltóruha, meleg ruha ha lehülne az idő. Lázcsillapító, Espumisan, ha bármelyik fogzik akkor a fogakra való cucc, csípésre, égésre, hányásra gyógyszer, elegendő vízipelus, a nagynak váltó fürdőruhák, napkalapok, napkrém.

Esetleg vízhatlan lepedőt, hogy baleset esetén ne az egész szállódai ágy legyen pisis/kakis/hányásos.


A pancsizás meg gyerekfüggő. Mi tavaly az 5 hónapos fiammal voltunk a Balatonon, simán lubickolt benne. Utána vittük strandra. Azt is élvezte. Ne pörögtük túl, oda vittük ahová mi is menni szerettünk volna.


Jah és szerintem egy napra egy dolog jusson. Vagy délelőtt menjetek kirándulni, aztán vissza a szállásra pihenni. Délután mehettek pancsolni. Vagy egész nap legyetek víz közelben, ahhoz legyen egy napsátor, ott tudnak enni, aludni a gyerekek.


A vízbe vagy mellényt adj rájuk, vagy karúszót. Ami neked szimpatikusabb. Strandra egyébként elég lehet a karúszó, természtes víznél én már mellényt adnék rájuk. Az nem tud lecsúszni, nagyobb baj/kapálózás esetén.

máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt a túlzott felkészülési dömpinget. Szintén 1-3évessek voltak mikor elösször vittük őket strandra. Fogtam a cuccaikat amik kellhettek és megindultunk. Nem nagy tudomány kell hozzá. Nyilván tudod mik kellenek egy gyereknek a strandra fürdőruha,uszó pelenka,rendes pelenka, popsi törlő, törölköző, naptej ami nekik való, úszó gumi a koruknak megfelelő, pléd, esetleg sátor hogy abba tudjon aludni a kicsi, víz de tudtok venni is,játék labda, homokozó játékok esetleg mesekönyv színező ha kimegy a vízből kicsit pihenni le tudja magát foglalni.A szállodai szobába meg nem is értem hogy gondolhatod hogy össze ragaszthatod a bútorokat sarok védővel🤦🏻‍♀️ Esetleg konnektor dugót vihetsz de nehogy leragaszd a bútorokat.

Illetve ha strand akkor mi egész napra strandolni megyünk másnap kirándulás és így váltakozott mindig is. A kirándulás és a strand is lefárrassza öket szóval egy nap egy legyen.

máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!