Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei, jogai...

Milyen lehetőségei, jogai vannak egy munkába visszamenő anyának?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, mikor egy fél éve felhívtak a munkahelyemről és megkérdezték, h számíthatnak rám igent mondtam, én is így terveztem. Most egy hónapja dolgozom és kezd rémálommá válni. Időközben a régi beosztásom kissé elavult és mondták hogy inkább a minőségbitosításhoz vesznek át és a régi főnökömet is segítem majd a munkámmal. Örültem a dolognak, hisz a végzettségem is ez, a korábbi állás olyan kis lótifuti volt, két diplomával nem tekintettem életcélomnak. Az ott töltött pár hét alatt viszont nagyon el kezdtek támadni, mivel a jelenlegi rendszert én csak iskolában tanultam, nem vagyok gyakorlott a főnököm helyettese nagyon el kezdett fúrni egyetemben egy csajszival akinek elméletileg ugyanaz a titulusa mint nekem, bár ő jóval tapasztaltabb (hozzáteszem kb kétszer annyit keres mint én). A tegnapi megbeszélésen egy kérdésemre az asztalra döltek és röhögtek mindenki előtt, de a kis összemosolygások, lenéző tekintet mindennaposak, kérdéseimre általában leráznak, szinte lehetetlenné teszik a munkát. A héten a főnököm is behívott, hogy tudjak róla, h nagyon csúnyán kikezdtek a hátam mögött és vigyázzak magamra, mert ő ugyan megvéd, de azért kemény a helyzet. Állítólag az említett úriember mondta is h jó lenne ha visszadnának az előző főnökömnek, mert nem vagyok alkalmas.

Tudom, hogy kirugni elméletileg nem rughatnak, de már úgy érzem néha h magamtól fogok elmenni. Szeretem magát a munkahelyem, az új munkám is testhezállóbb, de a rosszindulat ellen nem tudok mit tenni. A pikantériája a dolognak h munkavédelmi vezető a pasi, akkor mégis mit lehet csinálni?


2010. nov. 13. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez semmi köze annak, hogy anyuka vagy. Egyszerűen féltékenyek rád, féltik a poziciójukat, ennyi, de ez bárhol, bárikvel előfordulhat.

A törvény a kirúgástól JELENLEG a gyerek 3 éves koráig véd, ez lehet, hogy januártól változni fog, mivel a gyest elveszted... ezt nem tudni egyenlőre.

De a munkahelyi rosszindulattal nem tudsz mit tenni, vagy harcolsz, vagy feladod... Én harcoltam. És próbáltam olyan helyre átmenni, ami előrelépés volt. Aztán fúrogassanak mást tovább.

Mondjuk ez a főnökről is sok mindent elárul, ezt a helyzetet NEKI kellene lerendezni, mégpedig a fúró kollegákkal és nem veled. Tisztában van vele, hogy fúrnak, az ő dolga ezt kezelni. Azért ő a főnök.

2010. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azért valamelyest van köze: kötelező volt visszavenni és most úgy is kezelnek mintha oda lettem volna csapva. ezt nem akarom és azt sem hogy mivel nem rúghatnak ki inkább nyíltan kellemetlen helyzetbe hoznak, h magam menjek el. arra voltam kiváncsi,h van e valami hivatalos dolog ami kiterjed azutánra h vissza kell venni az anyukát. Hiába vesznek vissza ha utána ellehetetlenítik a helyzetemet. Az én gyesem nem fog megszünni, mivel visszamenőleg senkitől nem veszik el, jövő októberig "védve" vagyok!
2010. nov. 14. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!