Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez?! Van egy 10...

Hogy is van ez?! Van egy 10 hónapos kislányom és szeretnénk neki kistestvért hamarosan! De nem mennék vissza dolgozni. A GYED-em 58. 000, -, mennyi lenne, ha megszületne a kistestvér? Ugyanennyi vagy jóval kevesebb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Kevesebb. Mert ebből vonódik le a továbbiakban. Én visszamentem dolgozni az utolsó hónapban, így arra a hóra megkaptam a fizum, de csak papírforma szerint melóztam, így nem kellett bent lennem. (szülés előtt jár valamennyi nap a kismamának, ezt és a szabadságaimat kivettem, így nem voltam bent). Viszont, több fizut kaptam, és így a második baba már eszerint a kalkuláció szerint magasabb GYED járt. Szerintem nem jártam rosszul, persze nagyban függ a munkahelyedtől, hogy mit lehet elintézni, és mit nem.
2010. dec. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz kevesebb!

A gyedből semmi nem vonódik, az első válaszoló nem jól tudja.

Ha a kicsi két éves koráig megszületik a tesó, akkor a tgyás, gyed alapja a szerződés szerinti bér. Vagyis az ellátások összege nem fog megváltozni a te esetedben.

2010. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt, lemaradt, hogy ha volt közben általános béremelés a cégednél, akkor akár több is lehet a gyed összege.
2010. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem, akkor megnyugodtam, így jöhet a tesó! :) Ha ugyanennyi lesz és nem lesz kevesebb, de lehet akkor még több is lesz!
2010. dec. 1. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!