Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. gyerkőc várásánál hogy és...

2. gyerkőc várásánál hogy és mikor lehet gyed helyett táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Egy éves a fiam, és 5 hetes terhes vagyok (még doki nem látta), jelenleg gyeden, a maximumot kapom. Úgy tudom, hogy el lehet menni táppénzre a 2. babával (az mostmár 60% ha jól tudom, de van napi maximuma). Mikor és hogy jelenthetem be a munkahelyemen, hogy akkor mostmár nem gyedet szeretnék, hanem táppénzt? És utána a Tgyás ugye ugyanúgy a béremből számolják, de mivel nincs meg a ledolgozott 360 (v mennyi nap) úgy tudoom, annak is van maximuma? Tudtok erről pontosan? Esetleg tapasztalat alpapján? Vagy van valami link, ahol érthetően leírják? Laikusok számára is? Köszi
2010. dec. 1. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Bár még nem voltam ilyen helyzetben (de terveszem, hogy leszek :)), de leírom, hogy én hogyan gondolom. Szóval szerintem akkor mész táppénzre, amikor szeretnéd. Pont úgy kell eljárni, mint mikor az első babádat vártad. Az orvosodtól kell egy terhességet igazoló papírt kérned, amire azt is ráírja, hogy miért javasolja a táppénzt (akármilyen indokot elfogadnak, legalábbis nálunk nagyon rendik a dokik ilyen szempontból is). Azzal a papírral elmész a háziorvosodhoz, aki kiállítja Neked a táppénzes papírt, azt beviszed melóba, és az örömhír elújságolása után leülsz a pénzügyes kollégával, és megbeszéled, hogy megint táppénzes leszel, a terhességre való tekintettel. Bár én amég lehet tuti gyeden leszek, mert az nekem több, mint a táppénz. Utána a tgyást nem tudom hogyan intézik, mert az nekem amúgy sem volt tiszta, de szerintem nem változik semmi az első terhességhez képest, hiszen a munkaviszonyod folyamatos volt. Én így logikáztam ki. Ezt persze nem lehet készpénznek venni, de szerintem így logikus. Boldog babavárást, és jó babázást! :) Ja, és gratulálok! :)
2010. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amint jogosult vagy táppénzre, le kell mondani a gyedet és táppénzt igényelni. Ha a munkáltatód tb. kifizetőhely, akkor náluk tudod ezt intézni, ha nem, akkor az oepnél.


Anyagilag:

Ha a béred 70%-a kevesebb, mint a minbér kétszerese, akkor neked anyagilag akkor lenne a tuti, ha jan. 1-el mennél el betegállományba, majd táppénzre, mert akkor biztos, hogy a következő tgyást, gyedet a szerződésed szerinti bérből számolják, de a tgyásnak is van maximuma, mint a gyednek (minbér*2*0,7).

Ha a béred 70%-a több, mint a minimálbér kétszerese, akkor mindegy mikor mész táppénzre, a tgyás, gyed szempontjából ugyanúgy a maximumot fogod kapni.

2010. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!! Nálunk is így van... Le kell mondani a GYED-et,visszavesz a munkáltató 1 napra és rögtön elkell menni táppénzre. A gondot az szokta jelenteni,hogy ennek a munkáltató ugye nem igazán örül,mert neki ez kiadás,de ha nagyobb cégról van szó nem fog nekik gondot jelenteni. Keresd meg a bérszámfejtőt.
2010. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor majd először a nőgyogyival tárgyalok, hogy egyáltalán ad e táppénzes papírt... de gondolom ad, a fiamnál sem volt kérdés sosem....
2010. dec. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!