Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skóciában hogy lehet bölcsödéb...

Skóciában hogy lehet bölcsödébe bejuttatni a gyerekemet? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Júniusra vagyok kiírva
2009. jan. 16. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy "kicsit" délebbre vagyok, de azt hiszem itt is ugyanaz van, mint ott. Kb. 4-6 hónapos kortól veszik be a gyereket a "nursery"-be. Az ára: borsos. Itt kb. 140-150 font per hét! Ez egész napra szól és benne van egy főétel és 2 snack. Persze a piciket máshogy etetik. Az ára miatt nem nehéz beadni a gyereket, bemész a nursery-be és megkérdezed van-e hely. 3-ból kettőben lesz. ÉN a hozzánk legközelebbibe mentem. Először gondolom még nem akarod beadni egész napra, én fokozatosan tenném. De beadhatod csak heti egy vagy két napra is. A lényeg, hogy ha van férjed és mindketten heti min. 16 órát dolgoztok, (ami nem sok) akkor a Child Tax Credit alapján a nursery 80%-át fizetik nektek. Hetente utalják a számlátokra! Ez persze csak akkor van, ha nem kerestek extrém sokat, pl. a min. bérnél. (5 font valamennyi) nem sokkal többet. Ha már jóval a 6 font felett van a fizutok óránként, és mindketten full time-ban dolgoztok, akkor már nem jár a 80% -os támogatás. Ezt tapasztalatból tudom.

Ha van kedved írjál nekem e-mailt!

Addig is kellemes babavárást és sok szerencsét!

Idna

2009. jan. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi Idna.

A kicsit délebbre pont elég ahoz, hogy ne ugyan az legyen a helyzet. Legalább is ezt mondják a kollégáim.

Míg az angoloknál van állami bölcsi addig a skótoknál csak maszek. havi 800 font, ami. A fizim havi nettó 970. viszont a vonatbérletem a munkába járáshoz 130 font a különbözetből maradó 40 fontot pedig eltankolom, mivel mindentől messze lakunk, így a vasúttól is.

Ezzel el is jutok oda, hogy a gyerekemet idegen kezébe adom, és a teljes fizetésem átadom érte. Szóval baromi gáz.

Itt irdatlan túljelentkezés van, a kolleganőm tavaly áprilisban szült, már a terhessége alatt megpróbálta előjegyeztetni a lányát bölcsibe, de még mindig nem vették fel.


Tőle próbálok sokmindent megtudni, de sajnos ő sem tudja, hol találok listát a környékemen lévő bölcsikről, stb. Ő is azt mondta viszont, hogy személyesen kell bemenni.


Na mindegy, azt hiszem felhívom a falusi óvodát (oda 3 éves kortól lehet vinni a gyerekeket) hátha adnak telefonon felvilágosítást, segítséget.


Még egyszer köszi.

2009. jan. 17. 11:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Nem, nem állami bölcsiről van szó, itt sincs olyan. Ezek a nursery-k is magánkézben vannak, de a tax credit erre is jár. A heti 140-150 font az ugye havi 600 körül, de ha a 80 %-át nem kell kifizetni akkor az kb. 120 font per hó! Az a lényeg, hogy a bölcsinek legyen OFSTED száma, mert ezt kérik amikor jelentkezel a tax creditre. Na és persze az előző levelemben leírt kritériumnak is meg kell felelni.

Azt tudom hogy város és város között rengeteg a külömbség, itt is sok gyerek van, de azért nincsenek várólisták. Sok szerencsét nektek!

Idna

2009. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!