Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nevezi valaki pl....

Miért nevezi valaki pl. Napsugárnak/Ajándéknak a gyerekét? Nem gondol bele abba, hogy milyen érzés lesz a gyereknek így felnőni?

Figyelt kérdés
Szerintem pluszban még kifejezetten hülyén is hangzik a \'Napsugár/Ajándék néni\' megszólítás.
2009. jan. 18. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez egy olyan kérdés, amin teljesen fölöleges agyalni. Mindnkinek szíve joga olyan nevet adni a gyerekének, amilyet csak akar. Szerencsére nem vagyunk egyformák és más véleményünk van, lehet hogy a te kedvenc neved meg mának hangzik hüyén. Régebbi kérdéseknél is ment a vita hogy melyik név kinek tetszik meg kinek nem, szerintem ennek semmi értelme.
2009. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Az én lányomat pont Napsugárnak hívják! Régi magyar név, és nekünk nagyon tetszik. Már 6 éves és neki is tetszik a neve! Még külön jó benne, hogy nem hívnak így minden második gyereket az oviban, de még a környéken sem.

"Nem gondol bele abba, hogy milyen érzés lesz a gyereknek így felnőni?" Erre azt mondom neked, hogy nagyon boldog kislány, igazi csajszi, mindenki szereti, és kedves. Ha meg felnő, majd nem hagyja hogy nénizzék, mint ahogy én sem, mert a Kriszti néni is hülyén hangzik!

Neked mi a neved??? Ha már itt tartunk!

2009. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gabriella vagyok, Gabi néninek szólítanak és szerintem igenis van létjogosultsága a "nénizésnek". Pl. tanár/tanító esetében hogy máshogy lehetne szólítani (ált. iskolában)?
2009. jan. 18. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmi bajom azzal, hogy Napsugár tanárnéni, de lehet hogy ezzel csak én vagyok így. Mire a mi gyerekeink felnőnek, ez nem lesz furcsa, mert nagyon sok különleges név van.
2009. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Megint én vagyok, a második válaszoló.

Volt egy ismerősöm, akinek a nagymamáját Filoteának hívták, és Tea néninek szólították. Szerintem nagyon aranyos. A lányomat is szólíthatják majd Napcsi néninek, ha akarják.

2009. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Ennek a kérdésnek gondolom az a lényege, hogy megint lehessen vitázni.

Én nem adnék a gyerekemnek ilyen nevet, de ugyan mi a gáz benne? Szerintem olyan névvel rosszabb lehet felnőni, hogy Dzsesszika meg Prisszilla meg hasonlók, amik külföldiek de magyar fonetikával kell leírni.

Az én lányom pl. Zazi, ez se valami gyakori név. Mondjuk én nála még a nénizést is el tudom majd képzelni,mert egy kedves tanárnőm után kapta a nevét, akinek ez volt a beceneve és mindenki Zazi néninek hívta, sajnos már nem él az a tanárnőm, de nagyon szerettem és róla kapta a nevét a lányom.

2009. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép nevek. ha illenek a viselőjükhöz, akkor meg különösen. és tudod, azért mindenkire hatással van a neve.

ezek a nevek olyan ... jók. en ha megismernék egy napsugárt, mosolyognek..tehat a kornyezetre is jó hatassal vannak..

és régi, szép magyar nevek, mint peldaul az Eszter, csak az elterjedtebb.

tényleg jobb, mint a fonetikusan leírt külföldi nevek nagy része.


kicsit lazits, szép a világ, és mi, emberek formáljuk azzal, hogy emberiek vagyunk. én peldaul utalom a rozsaszint, sose vennek fel rózsaszín ruhát, de sose merult fel bennem, hogy "uristen, hogy lehet rozsaszin ruhat felvenni".. az almazoldrol meg ne is beszéljunk..

azert, mert tudom, hogy van, aki jol erzi magat benne, akihez illik, és akin meg az én földes (barna, zöld, narancs, stb) arnyalatu ruhaim allnanak borzasztóan, és el se tudna kepzelni, hogy lehet ilyet felvenni..

2009. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az Eszter még véletlenül sem régi magyar név...


Nézd, örülj neki, hogy nem spanyolajkú vagy...ott ugyanis majdnem minden név egy hétköznapi fogalom :s Pl.: Socorro, Fé, Caridad, Cálida, stb. Ezek jelentése sorrendben: Segítség, Hit, Jótékonyság, Forró...és nem csak a régi, elfeledett jelentésük az (ugye, mint az Emese, aminek az a jelentése, hogy anyácska, de mára már feledésbe merült), hanem ugyanezek hétköznapi szerepet is betöltenek. Na ez a borzalmas!! Amiket te felsoroltál, azoknak legalább aranyos jelentésük van, és szerintem bizonyos korig vállalhatók is. Na jó...az Ajándék nem. De valakiben ez kedves érzelmeket kelt, és ezért adja a gyerekének gondolkodás nélkül. Szerintem a Napsugár nem is olyan rossz. Hasonlítsd össze a Tea, Ajnácska, Zöldike, Fehérke, stb. És akkor a legrosszabbak még nem is jutnak most eszembe. Bár a Tea nagyon jól hangzik, csak kár, hogy egy ital neve :S

2010. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!