Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg már gyesen vagyok de...

Jelenleg már gyesen vagyok de szeretnénk még egy babát. Van munkáltatóm akitől eljöttem gyedre, tőle nem merem megkérdezni, de mégis érdekelne hogy ugyanannyi gyedet fogok kapni-e mint eddig az első gyereknél, vagy ezt már máshogy számolják?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a GYES lejárta előtt megszületik a pici, akkor ugyanígy, sőt, ha közben emelkedett a bértábla szerint a fizetésed, akkor még többet is.

Ha viszont megszűnik a GYES, akkor tudtommal újra kell egy év munkaviszony, hogy járjon a TGYás és a GYED, de ez a része a válaszomnak nem 100%, úgyhogy majd kiigazítják, ha nem így van...

2010. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk addig 2011 november 21ig mert addig kapok gyest nem születik meg a babánk de terhes leszek ugye nem küldhetnek el? akkor is ugyanaezek érvényesek? szeretnénk babát de most beteg vagyok és erős gyógyszereket szedek még egy fél évig biztos de mindenképpen szeretnénk még egy babát. vissza akartam menni részmunkaidőbe dolgozni de nincs hely szöveggel leállitottak, hozzáteszem fél éve próbálkozom hogy részmunkaidőbe visszamehessek. 5 évet dolgoztam a cégnél- innen jöttem el gyesre- tulajdonképpen mostmár 7 éve vagyok itt állományban. és nem tudom hogyan járnék jobban. ha kivárnám ezt az egy évet és szülök még egy gyereket- vagy ha nem akkor ők küldenek el- én nemigazán akarok felmondani- vagy ha elmegyek máshova dolgozni -de csak 4 órában lehet és a gyereket is drága magánbölcsibe berakni mert az államiak teljesen telve vannak. várom a segitő válaszaitokat. köszönöm. anita
2010. dec. 13. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első teljesen zöldségeket beszél. Ha lejárt a gyes, akkor se kell 1 év újabb munkaviszony, bármikor teherbe eshetsz, bármikor szülhetsz. Kicsit nem értem, fél évig erős gyógyszereket szedsz még, akor nem akarsz a következő fél évben teherbe esni, ugye? Mert akkor a baba semmiképp se fog gyesbe születni, hanem előbb visszamész dolgozni.

Konkrét szituban, ha már terhes lennél, könnyebb lenne válaszolni, mint igy, mert nem mindeg,y mikor esel teherbe és melyik évben szülsz. A TGYÁS és a GYED számitásnál ugynais az igénylést megelőző év jövedelmeit nézik meg és abból számolnak.

Ha 2011 végén visszamész dolgozni, és utána évben szülsz, akkor az új, emelt béred alapján fognak számolni. Az ideális az lenne, ha fél évet dolgoznál a szülés előtt, mert akkor minden korlát nélkül az új béred lenne az ellátásk alapja.

Semmiképp se mondj fel és ha amikor visszamész, már terhes leszel, akkor el se tudnak küldeni, úgyhogy ezzel ne foglalkozz. Ha van egy tuti jó állásod, akor ne mondj fel!

2010. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem szeretnék visszamenni dolgozni, még 2011 aug-ban terhes sznék lenni igy nem küldhetnek el, csak nem tudom igy mi jár és mi nem
2010. dec. 13. 14:30
 5/7 A kérdező kommentje:

nem szeretnék felmondani viszont visszavenni sem fognak ezt tudom, hanem majd kiadják a szabikat meg ilyesmi és elküldenek.


mit és szted mennyi gyedet fogok igy kapni mit néznek ilyenkor?

2010. dec. 13. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt a helyzet.2 gyerekem között 3év -10nap lett a korkülönbség.Naggyal gyesen voltam mikor terhes lettem a kicsivel.Munkáltatóm kiadta a szabijaimat,utána betegszabikat is,aztán állományban voltam.Így mivel a szabadság a bérem után lett számolva,a következő ellátásom,vagyis a kicsivel a gyedem majdnem annyi mint a naggyal volt,csak kb 5eft-tal kevesebb,mert a betegszabadság(bér 75%) kicsit csökkenti.Ha nem veszed ki a szabikat,akkor nincs meg a 180nap biztosítottad,így minimálbér után számolnák a gyeded,mert gyes alatt nem vagy biztosított!Vedd ki a szabikat mindenképp!!!

Én akkor még kaptam mellette a gyest is,ezért állományban csak annyi napot lehettem,amennyi a szabadságaim és betegszabadságaim összege.Most,hogy változtatni fogják a munkaidőt gyes mellett,így nem tudom ez,hogy lesz,de a lényeg,hogy vedd ki a szabikat,így jársz a legjobban.

Munkáltatód biztosan "nem fog örülni",de valójában mi érdeke lenne őrízgetni a szabijaidat?Betegszabit meg úgyis csak 15 napot fizet évente(de ezt is időarányosan,szóval még annyit se fog),a többit a tb.

2010. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT:)
2011. jan. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!