Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke kezdetektől fogva tudja, hogy nincs Jézuska, Mikulás, stb, hanem egymást ajándékozzuk ilyenkor?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én úgy tervezem, hogyha majd lesz gyerekem, akkor nem mesélem be neki ezeket a hülyeségeket, mert nekem őszintén szólva elég nagy "törés" volt, amikor 5 évesen elmondta anyu, hogy ez mind hazugság volt. Tudom, hogy sírtam, és sokáig haragudtam rá, mert hazudott. Komolyan nagyon mélyen érintett a dolog, és még most így felnőtt fejjel is évente eszembe jut, hogy milyen rossz volt megtudni, hogy hazudtak. És nem akarom, hogy a gyerekem is átélje ezt. Ezért vagyok rá kíváncsi, hogy van e még olyan rajtam kívül, aki hozzám hasonlóan gondolkodik.
2010. dec. 25. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Lehet a tálalás volt rossz, és azért okozott benned nagy törést. Sztem kell a gyerekeknek,hogy higgyenek a Mikulásban,Jézuskában, nekik ez varázslatos,szükségük van a mesékre. Én kb 8 éves lehettem,amikor rájöttem,nincs Télapó,de nem okozott bennem törést.Sőt,ha belegondolsz tényleg van Télapó, Lappföldön ott él az "igazi Mikulás".:-)
2010. dec. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Tanítónő vagyok.A gyerekek másodikban sokszor kérdezik, igaz-e!Soha nem tétovázom!Igaz!Mese!hinni kell benne!Még azok is átértékelik, akik már tudják a felnőttek meséje ez a gyerekeknek-megdöbbennek, hogy én, a felnőtt hiszek benne-hiszek is a mese varázsában!Ez fontos!Én is 8 éves voltam, mikor a tesómmal lebuktattuk anyut-nevettünk, pedig addig tényleg hittünk benne!(Anyukám elmondta, hogy a felnőttek ilyenkor kicsit játszanak a gyermekek öröméért és a Mikulás sem tud egyedül mindent intézni-így szüksége van a szülők segítségére)

Nem kell hazudni-sőt!-csak egy kicsit el kell szakadni a szigorú racionalitástól.

2010. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
18%

Én is úgy gondolom, ahogy Te. Még nincs gyermekem, de az biztos, hogy nem fogom teli magyarázni a fejét ilyen hülyeségekkel. Szerintem nem ettől lesz igazi gyerekkora.

Én úgy nőttem föl, hogy teljesen egyértelmű volt, hogy ilyenek nincsenek. Ez így volt jó teljesen. Mondták mindig, hogy jön a jézuska, nyuszika stb, de mind tudtuk, hogy ez csak "játék". Én is így fogom felnevelni a gyerekem, hogy születésétől fogva tudatában legyen, hogy nem létezik mikulás és társai.

2010. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na végre valaki :D Már azt hittem, teljesen egyedül vagyok :) Szerintem se ettől lesz igazi gyerekkora, hogy egy mesevilágban él.

Köszönöm az első két válaszolónak is a választ, bár meggyőzni nem tudtak :)

2010. dec. 25. 10:46
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Hát ezt azok gondolják így, akiknek nincs gyerekük. Éveken át megrövidítenéd egy mesével? A többi gyerek boldogan várja a Télapót, Jézuskát az oviban, iskolában, csak a te gyereked nem fog csodát várni? :)


Én nem hiszem ám! Ha megszületik, megismered, rájössz hogyan működnek, és rájössz arra is, hogy ez nem hazugság. Akkor minden mese amit olvasol neki hazugság? :) Vagy nem olvasol meséket, mert rájön előbb-utóbb, hogy nem is igazak? Ugye nem. :)


Boldog karácsonyt!!! :)

2010. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
88%

utolsó


Én úgy nőttem föl, hogy tisztában voltam benne, hogy nincsen pl mikulás, és mégis vártam, hogy jöjjön az a beöltözött fickó az oviba. Igaz, még nincs gyermekem, de azért is fogom úgy nevelni, mert én saját tapasztalatból tudom, hogy ha úgy nevelnek föl valakit, hogy nem áltatják, hanem inkább belevonják a játékba, akkor semmi fájdalommal nem jár, mivel nincs minek kiderülnie. Én vártam mindig is nagyon a jézuskát, a mikulást, a nyuszikát, meg stb, viszont tisztában voltam vele, hogy nem ők hozzák az ajándékot.

2010. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Természetesen te tudod. De akkor ennek szellemében majd várni fogja a 4 évesed az esti mesét, és a Hófehérke után a kimerítő magyarázatot, hogy a törpék nem léteznek, és hogy a halott nem támad fel, valamint a varázstükör is kitaláció. :) Legyünk akkor már korrektek!


A gyerekeknek kell a mese, a csoda, akit megfosztanak tőle azt lelkileg megcsonkítják.

2010. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Szerintem nem érted teljesen, amit mondok.

Én felnőttem úgy, hogy tisztában voltam mindennel, így alakult, ennyi. De semmilyen jóról nem maradtam el, én ugyanúgy vártam minden ünnepet, és a mesék végén sem kellett elmagyarázni a dolgokat. A mai napig imádom a meséket, főleg amiket gyerekként néztem. Semmilyen lelki törést nem okozott, sőt, mivel tudtam mindenről, így volt igazán csak mese. Örülök, hogy így történt.

2010. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az a mesék lényege, hogy a gyerek mesevilágban nőjjön fel, hanem hogy szórakoztassa! Jesszusom, én is úgy nőttem fel, hogy tudtam, a mese csak mese, egy szó sem igaz belőle. Mégis szerettem a meséket, szórakoztattak.

Amúgy láttam már közelről gyereket, 3-mal élek egy fedél alatt, bár nem én szültem őket, de többet foglalkozok velük, mint a saját anyjuk, úgyhogy higgyétek el, tudom miről beszélek. Az egyik kislány 5 éves, és rossz belegondolni, mennyi pofára esés fogja érni a világban, mert ő komolyan úgy hiszi, hogy hófehérke és a 7 törp is léteztek. Előre féltem szerencsétlent, hogy mi lesz, mikor ő is megtudja, hogy nincs jézuska. Már pedig előbb-utóbb meg kell tudnia valahogy. És a gyerek sok mindenben, és sajnos ebben is rám ütött, hogy nagyon érzékeny a hazugságokra. Biztos vagyok benne, hogy számára is hatalmas csalódás lesz. És nem abban fog csalódni, hogy nincs jézuska, hanem a szüleiben, akik éveken át áltatták. Lehet hogy csak ő meg én vagyunk ilyen hiperérzékenyek a hazugságokra, de akkor is ez van.

Nem mellesleg pedig pszichológiát hallgatok az egyetemen, és gyermekfejlődéstanon ez is szóba került, és bizony a tanárnő is úgy vélekedett, hogy nem feltétlenül jó, hogyha hagyjuk elmerülni a gyerekeket egy mesevilágban, mert az ilyenekből lesznek a frusztrált, depressziós nagy gyerekek, mert képtelenek feldolgozni a változást. Mert ugye cseperedve ráébrednek, hogy egyáltalán nem olyan rózsaszín a világ, mint ahogy azt ők elképzelték, ami viszont egyesekben, (legjellemzőbben a szangvinikus gyermekekben, de természetesen a többi személyiségtípusnál is előfordul) mély lelki sérülést (az én szavaimmal törést) okozhat.

2010. dec. 25. 11:52
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez az én kérdésem volt, az utolsó előtti választ olvasd el. :)

2010. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!