Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok le, ha vki...

Hogyan reagálnátok le, ha vki aukciós oldalon leütne egy nagyobb értékű babakocsitokat, majd pár nap múlva telefonálna hogy mégsem kell neki?

Figyelt kérdés

Mérgesek lennétek vagy megértőek?

(Az ok,hogy meglepiként időközben kapott egyet).


2011. jan. 2. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az eladó szempontjából természetesen mérges, hiszen ilyenkor úgy tudom buk egy bizonyos összeget, amit fizetni kell eladás után.A vevő szempontjából érthető, hogy így nem akarja kifizetni, valószínűleg én is és te is telefonáltál volna, hogy mégse kell, mert ez történt:)
2011. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez bárkivel előfordulhat, honnan tudhatta volna, hogy valaki meglepetésnek szán neki egy babakocsit.

semlegesen értékeld, ez van, és tedd fel újra.

nekem is volt, hogy egy leütött aukciót visszamondtam, az eladó rugalmas volt és megértő. felajánlottam, hogy a feltöltési díjat és jutalékot kifizetem neki, hogy semmi kára ne legyen, de nem kérte. semlegesen értékeltük egymást, de nem lett belőle harag.

2011. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Merges lennek.

Ha leuti, akkor a vatera, vagy teszvesz nekem szamlazza is a jutalekot, ami egy nagyobb erteku babakocsinal nem annyira keves, hogy csak ugy kidobjam mas hulyesege miatt.

Vad levelezesbe kezdenek az oldallal, hogy a jutalekot ne szamlazza ki (nem tudom, hogy ez hogyan mukodik), ha ezt nem lehetne megoldani, akkor mindenkeppen kernem a vevot az o hibaja miatt kifizettett jutalek megteritesere. Ha ezt megtenne, akkor nem adnek negativ ertekelest, ha nem tenne meg, akkor adnek, ha az oldal vonna vissza a jutalekigenyet, mert nem jott letre az uzlet, akkor is nagyon max egy semlegest adnek es biztos, hogy reszletesen leirnam ami tortent.

Ha egy ilyen eset van, abbol ugy sem lesz gondja, de meg kell nezni jol, mert gyakran latom, hogy aki ilyet csinal, annak mar nem ez az elso esete. TEhat hajlamos arra, hogy leutogessen dolgokat, de idokozben meggondolja magat.

2011. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10:55-os vagyok. Azert ez a jutalekvesztes nem vicces egy nagyobb erteku dolognal, mondjuk egy 70ezer forintos babakocsi jutaleka 3200 forint. Nyilvan nem szivesen fizetnem ki onhibamon kivul...
2011. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én simán negatívoznám, és meg is írnám, hogy a jutalék miatt tettem.

Ha vissza akarná vonatni akkor megkérném, hogy a jutalék összegét szíveskedjen átutalni :)


Aztán választhat. De utána egyértelműen tiltóra tenném, hogy nálam többet nem vásárolna.

2011. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A TESZVATERA magasról tesz rá, hogy mi történt! ha nem NEGATÍVOZOD akkor jutalék!


Utolsó voltam.

2011. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az aukciós oldalak szabályzata szerint te köteles vagy a leütött áron odaadni neki, ő pedig köteles megvenni.

Megbeszélés kérdése, mondjuk a jutalékot mindenképpen ki kellene hogy fizesse neked...

2011. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább megértő lennék, a saját érdekemben, hiszen egy jó kereskedő ezt teszi. Nem adnék negatívot. Viszont megjegyezném, ki volt az illető, és ha mégegyszer tőlem vásárol (ugye ezek után azért inkább vásárol tőlem, hiszen nem csaptam patáliát), és újra előfordul ilyesmi, akkor a jutalékot megfizettetném vele.
2011. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi utolsó, de ahányszor valaki visszamond valamit lenyeled a jutalékot? Csak a jó viszony miatt?


Akkor még nem régóta csinálhatod, mert akkor tudhatnád, hogy mostanság baromira elszaporodtak a "bocsi de kaptam" "bocsi de meggondoltam" "bocsi de nem ilyenre gondoltam" és a szimplán hozzá sem szóló "vásárlók". Sajnos, de ez van. :(


Ha én így csinálnám, akkor már több tízezreket hagytam volna teszvatera zsebében jutalékként...amit valljunk be nem hiszem, hogy sokunk pénztárcája elbír. Jóhiszeműség ide vagy oda.

2011. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Régen is volt jutalékvisszatérítés,most pedig még egyszerűbb,mert csak bejelöltem h nem történt meg az adásvétel,és így nincs jutalék,tehát anyagi kárról nem beszélhetünk ez esetben.
2011. jan. 2. 13:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!